• Szkoła 2016/17

        • CZYTANIE NA DYWANIE W JĘZYKU ANGIELSKIM

          W dniu 19 września odbyło się pierwsze spotkanie z cyklu ‘’Czytanie na dywanie w języku angielskim’’. Zajęcia odbyły się w świetlicy szkolnej i prowadzone były przez nauczycielkę języka angielskiego P. Natalię Hoffman-Hulak. Wśród pozycji książkowych znalazły się zarówno krótkie opowiadania czytane przez nauczyciela jak i książki aktywizujące dzieci. Szczególnym zainteresowaniem cieszyła się książka z filcowymi zabawkami, które dzieci dopasowywały do odpowiednich kategorii. Zajęcia mają na celu promowanie czytelnictwa, wzbudzenie zainteresowania literaturą anglojęzyczną oraz poszerzanie znajomości języka angielskiego.

           

          Dnia 16.09.2016 r. w naszej szkole i przedszkolu odbył się próbny alarm przeciwpożarowy. Przeprowadzanie takich ćwiczeń jest bardzo ważne, aby w chwili prawdziwego zagrożenia uczniowie bezpiecznie opuścili budynki. Całą akcję oceniali strażacy z Państwowej Straży Pożarnej w Kątach Wrocławskich. Nasi podopieczni, nauczyciele i pracownicy obslugi sprawnie zareagowali na system alarmowy. W przedszkolu najmłodsi wychowankowie mogli dodatkowo porozmawiać ze strażakami, oglądać sprzęt i zobaczyć kurtynę wodną. Czas ewakuacji w obu budynkach był bardzo dobry.

           

          Dolnośląski Festiwal Nauki

          19 września klasa 2e wzięła udział w trwającym we Wrocławiu między 16.09.16r-21.09.16r XIX Dolnośląskim Festiwalu Nauki. Na Wydziale Geoinżynierii, Górnictwa i Geologii Politechniki Wrocławskiej uczestniczyliśmy w wykładzie i warsztatach pt.”Pismo techniczne czy kaligrafia? Ołówek czy strusie pióro?”. Dzieci przekonały się jak ważne jest pisanie ręczne, które rozwija nasz umysł, bo pisanie to skomplikowany proces, do którego należy zaangażować oko i rękę, w odpowiedni sposób chwycić ołówek, zadziałać z odpowiednią siłą i wykorzystać właściwe napięcie mięśniowe. Użyć części mózgu odpowiedzialnych za analizę języka, percepcję wzrokową, myślenie abstrakcyjne, zdolności motoryczne, koordynację, orientację przestrzenną. Tego wszystkiego nie nauczy nas komputer czy tablet, tak powszechny i dostępny w dzisiejszych czasach. Na koniec dzieci miały okazje spróbować napisać swoje imię strusim piórem i stalówką. Następnie szybko pojechaliśmy na kolejne zajęcia Politechniki Wrocławskiej tym razem na Wydziale Chemicznym pt.”Chemia eksperymentalnie”. Tam wzięliśmy udział pokazach chemicznych, szczególnie atrakcyjnych ze względu na efekty barwne, świetlne i cieplne.

           

           

           

          Dolnośląski Festiwal Nauki

          20 września klasy 2e i 2f wzięły udział w trwającym we Wrocławiu między 16.09.16r-21.09.16r XIX Dolnośląskim Festiwalu Nauki. Dla klasy 2e był to drugi dzień udziału w tym przedsięwzięciu. Tym razem na Uniwersytecie Wrocławskim, w Instytucie Konfucjusza podczas warsztatów, dzieci z klasy 2e mogły wykonać własnoręcznie chiński lampion, który w kulturze chińskiej ma szczególne znaczenie i może być piękną ozdobą. Natomiast uczniowie klasy 2f na Wydziale Nauk o Ziemi i Kształtowania Środowiska Uniwersytetu Wrocławskiego wzięli udział w obserwacjach meteorologicznych, zapoznali się ze specjalistycznym sprzętem do badania pogody. Wszystkie zajęcia podczas festiwalu odbywają się bezpłatnie.

           

           

           

          „Tajemnica Wesołego Miasteczka” Teatru Arlekin w Łodzi

          W roku szkolnym 2016/2017 uczniowie naszej szkoły po raz kolejny uczestniczą w projekcie „Internetowy Teatr TVP dla szkół”. Ideą pomysłu jest promowanie teatru wśród dzieci, które, z różnych powodów, mają utrudniony do niego dostęp. Dzięki internetowym transmisjom młodzi widzowie oglądają na żywo spektakle nadawane z wielu ważnych ośrodków kulturalnych całej Polski. 16. września 2016 r. uczniowie klas młodszych obejrzeli przedstawienie z Teatru Arlekin w Łodzi zatytułowane „Tajemnica Wesołego Miasteczka”. Bohaterami barwnej i zabawnej opowieści, oprócz aktorów, są pacynki, dwa Misie Ptysie, które przeżywają liczne przygody, podczas których spotykają wielu przyjaciół, a Wesołe Miasteczko odkrywa przed nimi swoje niezwykłe tajemnice. Dzieci z przyjemnością dały się wciągnąć w magiczny świat teatru, z zaciekawieniem śledziły losy bohaterów i żywiołowo reagowały na rozwój akcji. Dzięki takim projektom jak „Internetowy Teatr TVP dla szkół” uczniowie naszej placówki mają szansę przenosić się na widownie teatrów w całym kraju i wraz z innymi widzami oglądać spektakle rozbudzające ich wyobraźnię i wrażliwość.

           

           

          Wybory do Samorządu Szkolnego 2016/2017

           

           

          W dniu 22.09.2016 odbyły się wybory do Samorządu Szkolnego. Nad prawidłowym przebiegiem wyborów czuwały opiekunki Samorządu Szkolnego Katarzyna Osuch i Karolina Kwaśniewska-Grela. Opiekunki Samorządu na drugiej godzinie lekcyjnej w dniu 22.09.2016 rozdały karty do głosowania w każdej klasie i każdorazowo tłumaczyły zasady i informowały o sposobie oddania ważnego głosu. Odbyły się one na trzeciej i czwartej godzinie lekcyjnej na auli szkolnej . Klasy pod nadzorem nauczycieli prowadzących zajęcia schodzili się kolejno do miejsca głosowania. Do głosowania przystąpili wszyscy uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Smolcu, którzy mieli zajęcia lekcyjne w tym dniu. Oddano 51 nieważnych głosów.

           

          Liczbą 128 oddanych poprawnie głosów wygrała uczennica klasy 6a:

          Karmena Kułaga.

          Kolejne miejsca to:

          Michał Kukurowski 4a

          Mateusz Mitas 5a

          Damian Golema 4b

          Marika August 4c

          Julia Ajding 6c

          Hanna Kowalska 5b

          Mateusz Kliszewski 5c

          Tomasz Jakubowski 6b

          Przebieg wyborów i sposób oddawania ważnych głosów był jawny. Wszystko odbyło się sprawnie i zgodnie z założeniami organizatora. Wybory zakończyły się w przewidzianym czasie.

           

           

          LEKCJA FILMOWA

          W poniedziałek 26 września 2016 roku uczniowie klas trzecich oraz we wtorek 27 września uczniowie klas drugich wraz ze swoimi nauczycielami wzięli udział w kolejnych zajęciach przygotowanych przez Centrum Edukacji Filmowej. Temat prowadzonych zajęć brzmiał: „Więc chodź narysuj mój świat – jak powstają filmy animowane”. Podczas lekcji uczniowie poznali historię początków animacji. Dowiedzieli się jak powstawały pierwsze filmy animowane i na czym polegała praca pierwszych animatorów, którzy próbowali poruszać nieruchome obrazy. Prowadząca wyjaśniła działanie dawnych urządzeń, takich jak latarnia magiczna , wykorzystujących iluzję ruchu. Uczniowie przekonali się, że wrażenie ruchu w filmie animowanym wywołane jest przez niedoskonałość ludzkiego oka. Odkryli również, że filmy nie składają się z ciągu ruchomych obrazów, a mnóstwa nieruchomych zdjęć. Przyglądając się fragmentom filmowym oraz materiałom z powstawania współczesnych filmów animowanych mieli okazję dowiedzieć się jak dzisiaj wygląda praca przy filmie i kto taką pracę może wykonywać. Prowadząca przypomniała dzieciom pojęcia takie jak reżyser, scenarzysta. Przedstawiła genezę powstania postaci filmowych na przykładzie Myszki Miki, czy emocji w filmie „W głowie się nie mieści”. Na koniec wspomniała również o dźwiękowcach, którzy dodają do całości dźwięk. Dużą atrakcją lekcji była możliwość narysowania głowy misia na przygotowanych odpowiednio arkuszach papieru. Efekty pracy dzieci były zaskakujące – wszystkie powstałe rysunki były doskonałe. Na zakończenie lekcji odbyła się projekcja filmu „Mały Książę”. Dzieci poznały historię małej dziewczynki, jej tajemniczego, trochę ekscentrycznego sąsiada – Lotnika i Małego Księcia. Wraz z główną bohaterkę przeniosły się w niezwykły świat, gdzie wszystko jest możliwe i gdzie ważne są ponadczasowe wartości - przyjaźń i miłość. Z mnóstwem wrażeń i nowych wiadomości wróciliśmy do Smolca. Oczywiście zarezerwowaliśmy już bilety na kolejne spotkanie.

           

           

           

          W dniu 30.09.2016 w klasie VIc odbyły się uroczysty Dzień Chłopaka. Dziewczęta przygotowały zabawę, gdzie zadaniem chłopców było wykonanie wylosowanego zadania. Gdy zostało ono źle wykonane, należało wylosować strój z pudła i zaprezentować go na forum klasy. Śmiechu i radości było wiele, gdy koledzy przechadzali się jak na wybiegu dla modelek. Po zabawie dziewczęta przygotowały słodkie poczęstunek.

           

           

          Z okazji Dnia Chłopca w piątek 30.09.2016 r. klasa IV c zorganizowała małe przyjęcie podczas, którego dziewczynki wręczyły chłopcom małe upominki. Nie zabrakło słodkiego poczęstunku oraz dobrej muzyki w połączeniu z tańcem.

           

           

          CALINECZKA”

          Teatr Neon

          Dnia 10 października 2016 uczniowie z klas pierwszych mieli okazję przebywać w radosnym świecie Elfów, za sprawą musicalu „Calineczka” i Teatru Neon, który to zaprosił ich na wspólną i niezwykłą podróż po muzycznej adaptacji utworu Hansa Christiana Andersena. W tak niezwykły, barwny i wesoły świat, dzieci zostały wprowadzone przez maleńką dziewczynkę o imieniu Calineczka. Oprócz jasnych promieni słońca, ciekawej scenografii i wesołych dźwięków muzyki, dziewczynce na scenie towarzyszyło wiele barwnych postaci, z którymi przeżywa moc niezwykłych przygód. Mała Calineczka o wielkim sercu udowadnia, że wszystko jest możliwe, jeśli podąża się za głosem serca. Na cały musical składały się wspaniała gra aktorska, tańce, dialogi, piosenki, efekty dźwiękowe, a także znakomita gra świateł. Istotną rolę odgrywała muzyka idealnie dopasowana do spektaklu oraz barwne i ciekawe kostiumy. Podróż, w którą dziś się udaliśmy okazała się niezwykłą, uwrażliwiającą i uczącą.

           

          Dnia 09.10.2016r po raz kolejny obchodziliśmy Dzień Papieski, aby uczcić pontyfikat Jana Pawła II. Przebiegał on pod hasłem „Bądźmy świadkami miłosierdzia”.

          Podczas niedzielnej Mszy Świętej uczniowie naszej szkoły pod kierownictwem p.Haliny Kokoszko i p.Haliny Szlendak zaprezentowali montaż słowno-muzyczny przy akompaniamencie p.Mieczysława Trzcińskiego prowadzącego scholę.

          W program uroczystości włączyła się również p. dyr. Renata Kowalczyk ze swoim chórem.

          Uczniowie klas trzecich zaangażowali się w odczytanie modlitwy powszechnej.

          Uczestniczący we Mszy Świętej z uznaniem przyjęli zaprezentowane treści z nauczania Jana Pawła II o miłosierdziu.

          Na zakończenie ks. Proboszcz Waldemar Kontek podziękował wszystkim, którzy włączyli się do uświetnienia XVI Dnia Papieskiego.

           

           

          W ubiegłym tygodniu uczniowie naszej szkoły po raz kolejny wzięli udział w Europejskim Tygodniu Kodowania. W klasach 4-6,  na lekcjach zajęć komputerowych oraz na kółku informatycznym odbyły się kursy programowania. Celem akcji jest zachęcenie naszych dzieci do nauki kreatywnego programowania w atrakcyjny sposób.

           

           

           

          KOLOROWY ZAWRÓT GŁOWY CZYLI

          CZYTANIE NA DYWANIE W JĘZYKU ANGIELSKIM

          W dniu 21 października odbyło się kolejne spotkanie z cyklu czytanie na dywanie w języku angielskim. Tym razem główną tematyką opowiadań były kolory. Dzięki wyjątkowym książkom Harve Tullet’a zatytułowanym ‘’Press here’’ oraz ‘’Mix it up’’ dzieci przeniosły się w krainę całej masy kolorów. Zamieniając się w magików dzieci mieszały i pocierały kolory tworząc coraz to nowe barwy. Dzięki tym aktywizującym książkom uczniowie powtórzyli nazwy kolorów w języku angielskim a także pogłębili wiedzę dotyczącą uzyskiwania nowych kolorów w wyniku mieszania barw. Wśród pozycji książkowych znalazły się zarówno krótkie opowiadania czytane przez nauczyciela jak i wyżej wymienione książki aktywizujące. Zajęcia odbyły się w świetlicy szkolnej i prowadzone były przez nauczycielkę języka angielskiego P. Natalię Hoffman-Hulak.

           

           

          Czy ktoś jeszcze o nas pamięta?

          1 listopada - Wszystkich Świętych, to dzień, kiedy przychodzimy na cmentarze, by pochylić się nad grobami naszych bliskich, pomodlić się za ich dusze, wspomnieć. Przystrajamy groby kwiatami, zapalamy znicze, często nie zauważając, że tuż obok znajduje się mogiła, o którą nikt nie zadbał - bo nie mógł, zapomniał, nie miał kto… W piękny jesienny poranek, 28 października uczniowie z klasy 2 d wybrali się na pobliski cmentarz, aby odwiedzić groby, których nikt nie odwiedza. Na tych opuszczonych mogiłach, gdzie widniały białe tabliczki z napisem: ”Grób do likwidacji”, dzieci uprzątnęły, a następnie zaświeciły swoje znicze. A może za przykładem uczniów z klasy 2 d, warto wziąć ze sobą dodatkową lampkę, by zapalić ją na innym opuszczonym grobie i do modlitw za naszych bliskich dołączyć tę o spokój duszy nieznanej osoby. Niech tego dnia na każdym nagrobku pali się światełko. Okażmy szacunek tym, o których zapomniano...

           

           

          ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU ‘’MÓJ PIERWSZY MINISŁOWNIK OBRAZKOWY W JĘZYKU ANGIELSKIM’’

          W dniu 3.11. 2016 r. rozstrzygnięto konkurs na najciekawszy minisłownik obrazkowy w języku angielskim. Uczestniczyli w nim uczniowie klas II i III. Zadaniem uczniów było stworzenie minisłownika, w którym znaczenie haseł przedstawione jest za pomocą obrazka. Tematyka oraz sposób wykonania słowników był dowolny. Konkurs cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem, napłynęło mnóstwo pięknych prac. Uczniowie w swoich pracach wykazali się pomysłowością, pracowitością oraz znaczącymi umiejętnościami plastycznymi.

          Zwycięskie miejsca zostały przyznane osobno dla klas II i klas III. W klasach drugich laureatką I miejsca została Alicja Szczotka z klasy 2 F. II miejsce przyznano Natalii Kuczyńskiej z klasy 2 E. III miejscem nagrodzono Hanię Krauze z klasy 2F. Wśród uczniów klas trzecich I miejsce przyznano Małgosi Kutzmann z klasy 3 E. II miejsce zajął Nikodem Walusiak z klasy 2 A. III miejsce zdobył Jakub Staszak z klasy 2 A. Wiele ciekawych i pomysłowych słowników otrzymało nagrodę wyróżnienia. Zwycięskie oraz wyróżnione słowniki zostały zaprezentowane na wystawie na korytarzu szkolnym w celu propagowania znajomości języka angielskiego. Serdecznie gratulujemy laureatom oraz wszystkim wyróżnionym. Konkurs zorganizowała nauczycielka j. angielskiego p. N. Hoffman-Hulak.

           

           

          Wizyta w piekarni „Harnaś”

          W dniu 3 listopada klasa 2 d wybrała się do pobliskiej piekarni „Harnaś”, aby tam dowiedzieć się, w jaki sposób w obecnych czasach wypieka się pieczywo. Do piekarni uczniowie weszli wejściem, przeznaczonym dla pracowników. Powitał ich Pan Tomasz oraz piękny zapach świeżego pieczywa. Na początku dzieci weszły do pomieszczenia, w którym znajdowały się maszyny do wyrobu ciasta chlebowego. Przewodnik oraz pracownicy piekarni dokładnie opowiedzieli, do czego służą poszczególne urządzenia. Uczniowie mogli też zapoznać się tam z kolejnymi etapami wypieku chleba. W pierwszej kolejności obserwowali, jak w ogromnej elektrycznej dzieży mieszano składniki na chleb. Następnie, jak gotowe ciasto trafiało do specjalnej maszyny porcjującej, a stamtąd do innej, kształtem przypominającej ślimaka. Gotowe, ukształtowane bochenki pracownicy w białych ubraniach wkładali do obsypanych mąką foremek, które następnie ustawiali na specjalnym ,,piętrowym” wózku. Dzieci miały szczęście, ponieważ trafiły akurat na moment wyjmowania świeżo upieczonego chleba z ogromnego elektrycznego pieca. Duże wrażenie zrobiły na dzieciach nowoczesne maszyny do formowania różnych rodzajów bułeczek i kajzerek. Na terenie piekarni znajduje się też cukiernia. Dzieci zobaczyły różne urządzenia do wyrobu ciast i smażenia pączków. Niestety, wszystko, co dobre kiedyś się kończy i nadszedł czas powrotu. Uczniowie pięknie podziękowali przewodnikowi oraz załodze piekarni, a na koniec otrzymali po ciepłym lukrowanym pączusiu.

           

           

          Bardzo ważna we współczesnym świecie jest umiejętność współpracy z innymi ludźmi, znajomość języków obcych oraz uczenie się od innych. Wszystkie te umiejętności mogą być zdobywane oraz ćwiczone w europejskim projekcie eTwinning. Polega on na nawiązywaniu kontaktu między szkołami z różnych części Europy oraz współpracy między nauczycielami oraz dziećmi. Uczniowie klasy VI B bardzo cenią sobie nowe znajomości i są otwarci na nowych ludzi, więc jako pierwsi wzięli udział w projekcie. Nawiązali kontakt z francuską szkołą i rozpoczęli projekt w języku niemieckim "Lass uns kennen lernen!" Po krótkim czasie stwierdzili, że chcieliby nawiązać również kontakt w języku angielskim, więc przystąpili do projektu "How do you say it in your language?", w którym biorą udział (poza nami) szkoły z Włoch, Ukrainy, Słowacji, Niemiec, Turcji, Grecji oraz Chorwacji. Zapowiada się ciekawa współpraca!

           

           

           

           

          W czwartek, 10 listopada 2016 roku odbył się w naszej szkole uroczysty apel i przedstawienie z okazji odzyskania przez Polskę niepodległości 11 listopada 1918 roku, czyli 98 lat temu. Na przedstawienie zostali zaproszeni przedstawiciele Wojska Polskiego, proboszcz i dyrektor oświaty z Kątów Wrocławskich, emerytowani nauczyciele,wszyscy pracownicy szkoły i uczniowie. Na scenie występowały szóste i piąte klasy, członkowie z koła teatralnego oraz chór "Biedronki", prowadzony przez Panią Dyrektor. Podczas apelu dowiedziałem się, które kraje dokonały rozbiorów Polski. Były to Prusy, Rosja i Austria. Poznałem też daty tych rozbiorów: 1772, 1793, 1795. Apel był bardzo interesujący i pouczający. Myślę, że za dwa lata, w setną rocznicę odzyskania niepodległości, uroczystość ta będzie obchodzona jeszcze huczniej.

          Jakub Staszak

          Kl. III A

           

           

           

           

           

           

           

           

           

          WYJĄTKOWY DZIEŃ PIERWSZOKLASISTÓW

          PASOWANIE NA UCZNIA

          Dnia 18 października 2016 roku nasza szkolna rodzina powiększyła się o 54 uczniów. Po uroczystej przysiędze pierwszoklasiści stali się uczniami Szkoły Podstawowej w Smolcu. Jednak zanim nastąpił ten moment, przy dźwiękach muzyki dzieci rozpoczęły akademię Polonezem. Po udanym występie, który wprowadził gości w zdumienie i zachwyt, dzieci przystąpiły do dalszej części uroczystości. Z sukcesem udowodniły, że potrafią tańczyć, śpiewać i recytować wierszyki, wykazały się również wiedzą, dobrze odpowiadając na zadawane zagadki. Po wyczerpującej „próbie” odbyło się uroczyste ślubowanie. Po odczytaniu jego treści uczniowie i ich rodzice złożyli przysięgę na sztandar szkoły. Uczniowie obiecali uczyć się pilnie, być grzecznymi, szanować dobre imię szkoły, być dobrym Polakiem. Rodzice obiecali, że będą pomagać swoim dzieciom w nauce, będą je kochać i akceptować takimi jakie są. Po złożeniu ślubowania Pani Dyrektor, pasowała każde dziecko na pełnoprawnego ucznia naszej szkoły. Po uroczystości uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy, drobne upominki oraz zostali nagrodzeni szerokimi uśmiechami i gromkimi brawami zebranych gości. Ten wyjątkowy dzień na długo pozostanie w naszej pamięci.

           

           

           

          Dzień Życzliwości 2016

          Uczniowie klas czwartych wzięli udział w konkursie związanym z Dniem Życzliwości. Można było stworzyć pracę plastyczną lub literacką na temat: "Czy jesteśmy życzliwi?".

          Oto wyniki:

          I miejsce - Jakub Gąsior, kl. IV b
          II miejsce - Max Popławski,  kl. IV a
          III miejsce - Julia Grębowiec, kl. IV c i Damian Golema, kl. IV b

          Gratulujemy!

           

           

          Wróżby andrzejkowe w bibliotece szkolnej

          W dniu 1.12.2016 w szkolnej bibliotece na spotkaniu Koła Przyjaciół Książki odbyły się wróżby andrzejkowe. Członkowie Koła chętnie uczestniczyli w zabawach. Poznali znaczenie nazw kwiatów, wróżyli sobie kim będą w przyszłości oraz szukali szczęścia w losach z kubeczków. Śmiechu i zabawy było co niemiara. Dziewczęta poznały imiona swoich przyszłych mężów, a chłopcy usilnie starali się dopasować wylosowanie imię przyszłej żony do koleżanek ze szkoły. Na całością zabawy czuwały Katarzyna Osuch i Bożena Kij.

           

           

          W dniach 21.11.2016 - 2.12.2016 Samorząd Szkolny zorganizował konkurs na zrobienie plakatu Mikołaja. Technika był dowolna. Otrzymałyśmy 37 prac. Mogłyśmy ocenić tylko plakaty, choć formy prac były bardzo różnorodne. Ciężko było nam wybrać te najlepsze, gdyż każdy praca była ciekawa. Spośród nich wybrałyśmy 5 prac w młodszej kategorii wiekowej (klasy I-III) i 3 prace uczniów klas starszych. 
          Klasy młodsze:
          1 miejsce Amelia Nowakowska i Amelia Marchel kl.2e
          2 miejsce Milena Weretko kl.1c
          3 miejsce Nonna Kaverina kl.3d
          Wyróżnienie Aleksandra Twarda kl. 3c i Piotr Głuszcz
           
          Klasy starsze:
          1 miejsce Alicja Dolatowska kl.5a
          2 miejsce Krzysztof Grochalski kl.4b
          3 miejsce Tobiasz Bawełkiewicz kl.4a
           

           

           

           

          Mikołajkowy happening językowy

          W dniach 6-7 grudnia 2016r. odbył się coroczny happening językowy z okazji Mikołajek. Nauczycielki języka angielskiego oraz niemieckiego w roli pomocniczek Świętego Mikołaja zachęcały uczniów do małych zmagań językowych. W zamian za udzielenie odpowiedzi uczniowie otrzymywali słodki poczęstunek. Poza głównym celem jakim była dobra zabawa, happening miał na celu propagowanie znajomości języka angielskiego i niemieckiego oraz poszerzanie wiedzy dotyczącej zwyczajów świątecznych krajów anglo – i niemieckojęzycznych.

           

           

          Godzina Kodowania

           

           

          W ubiegłym tygodniu uczniowie naszej szkoły wzięli udział w światowej akcji Godzina Kodowania. Kodowali na zajęciach komputerowych oraz na kole informatycznym. Godzina Kodowania jest największą inicjatywą edukacyjną w historii, adresowaną do uczniów całego świata. Cieszy się również popularnością w Polsce. Podczas zajęć uczniowie przybliżyli sobie informatykę w formie łamigłówek, których rozwiązanie polega na ułożeniu programów z gotowych bloczków. Programowania w taki sposób uczą nawet renomowane na świecie uczelnie. Zadania dostępne są przez cały rok na stronie studio.code.org

           

           

           

          MIKOŁAJKOWE CZYTANIE CZYLI DZIECI DZIECIOM

           

          6 grudnia dwoje  czwartoklasistów  przygotowało niespodziankę dla uczniów z kl. Ib. Małgosia i Karol przeczytali swoim młodszym kolegom dwie książeczki. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie to, że były one po angielsku. Wybrali coś dla dziewczynek i dla chłopców. Małgosia wprowadziła nas w nastrój Bożego Narodzenia, a Karol przeczytał o rozbrykanym misiu. Czwartoklasiści obiecali, że przyjdą do tej klasy jeszcze raz.

           

           

          W sobotę 10 grudnia w Szkole Podstawowej w Smolcu odbył się XIII Mikołajkowy Turniej w Tenisa Stołowego. Rywalizowało ze sobą osiem drużyn. Najlepszą okazała się drużyna "Ogrodników". Na drugim miejscu po zaciętej walce uplasowała się drużyna "Ogrodowa Team". Trzecie miejsce na podium przypadło drużynie "Old Boy". Kolejne miejsca zajęli "Sąsiedzi", "Czarni Smolec", startujący po raz pierwszy przedstawiciele Rady Rodziców naszej szkoły oraz "Caritas Małkowice" i reprezentacja nauczycieli. Wszystkie drużyny otrzymały pamiątkowe statuetki, dyplomy i symboliczne upominki. Podczas turnieju, przy dźwiękach świątecznych melodii, zawodnicy mogli wzmocnić swoje siły słodkim poczęstunkiem, między innymi pysznymi pączkami ze smoleckiej piekarni "Harnaś".

           

           

          Grudzień jest miesiącem w którym cieszymy się nadchodzącymi świętami, obecnością bliskich i obdarowujemy prezentami. Nasze serca przepełnia wiara, nadzieja i miłość. I tak naturalne, niemalże konieczne ludzkie odruchy, które pozwalają docenić wartość człowieka....

          Kolejny rok z rzędu nasza szkoła wzięła udział w projekcie" Szlachetna paczka". Uczniowie klas Ia, IIIa, IVc, Va, Vc oraz VIa i Vib wraz ze swoimi wychowawcami i Rodzicami, bliskimi, znajomymi bardzo aktywnie włączyli się w przygotowanie pomocy rodzinom, które z przyczyn losowych znalazły się w potrzebie. Do pomocy zgłosili się także i gimnazjaliści ze szkoły w Jaszkotlu. Uzbieraliśmy razem rekordową kwotę 6.700 złotych w gotówce, nie wspominając o paczce z żywnością, chemią czy drobiazgami i klockami dla dzieci. Po zapewnieniu wszystkich potrzeb wybranej rodziny i konsultacjach, postanowiliśmy wesprzeć drugą rodzinę tj. samotną, starszą panią.

          To wspaniale, że przy Państwa pomocy Rodziny będą godnie obchodzić te święta, że razem możemy wychowywać młode pokolenie w duchu wartości i bez obaw patrzeć w nadchodzącą przyszłość...

          Bardzo dziękuję wszystkim za pomoc, okazane serce i wsparcie.

           

           

          Świąteczne czytanie na dywanie

          14 grudnia odbyło się kolejne spotkanie z cyklu czytanie na dywanie w języku angielskim. Tym razem uczniowie głownie klas 1 mieli okazję posłuchać krótkich opowieści świątecznych oraz utrwalić nazwy zabawek z wykorzystaniem książek aktywizujących. Zajęcia odbyły się w świetlicy szkolnej i były prowadzone przez nauczycielkę języka angielskiego P. Natalię Hoffman-Hulak.

           

           

           

           

          Jak co roku przed Bożym Narodzeniem, 22 grudnia w naszej szkole odbył się apel świąteczny. Zaprosiłyśmy kapłanów z naszej parafii, przedstawicieli Rady Rodziców i emerytowanych pracowników placówki. Zaangażowałyśmy do przygotowania jasełek uczniów z klas IV, V, VI oraz „Biedronki”, które prowadziła p. dyr. Renata Kowalczyk. Inscenizacja słowno – muzyczna pod tytułem „Betlejem jest wśród nas”, została zrealizowana pod kierunkiem katechetek: p. Haliny Szlendak, p. Haliny Kokoszko i p. Edyty Kapusty. Pomocą służyły nam również: p. Katarzyna Burnat, p. Piotr Knapik, p. Grażyna Jarża, p. Marta Mitek-Kędzierska, p. Piotr Niciarz. Przedstawienie inspirowane było treściami religijnymi w aspekcie bożonarodzeniowym. Głównym celem inscenizacji było wprowadzenie klimatu radości, miłości i chrześcijańskiego wymiaru Świąt Bożego Narodzenia. Dziękujemy wszystkim osobom, które włączyły się w realizację tego przedsięwzięcia. Zdjęcia wykonała p. Iwona Chromik, Gościnnie po spektaklu wystąpiła kl. IV c. Dzieci zaśpiewały 3 kolędy w j. angielskim. Do tego występu przygotowała uczniów anglistka p. Natalia Hoffman-Hulak. Spotkanie zakończyło się wystąpieniem p. dyrektor, która złożyła wszystkim zebranym świąteczne życzenia. Wspólnie zaśpiewaliśmy kolędę, a potem przy kawie, herbacie i smacznym cieście cieszyliśmy się obecnością gości.

           

           

          Minikoncert kolęd w języku angielskim

          W dniu 22 grudnia 2016 roku podczas spotkania wigilijnego klasa 4C zaprezentowała się w minikoncercie kolęd w języku angielskim. Uczniowie w roli świątecznych reniferów zaśpiewali kilka znanych i lubianych świątecznych piosenek. Po przywitaniu zgromadzonej publiczności hasłem: ‘’Merry Christmas everyone’’ uczniowie zaśpiewali utwory, wśród których znalazły się: ‘’Merry Christmas everyone’’, ‘’Jingle bells rock’’ oraz ‘’Feliz Navidad’’. Do występu klasę przygotowała P. Natalia Hoffman-Hulak.

           

           

           

          W świątecznej atmosferze, 22 grudnia, w naszej klasie 2d, odbyło się tradycyjne spotkanie wigilijne. W udekorowanej świątecznie sali znalazła się choinka, przystrojona ozdobami wykonanymi przez uczniów oraz długi stół, a na nim przepyszne wigilijne potrawy przygotowane przez Rodziców. Wraz z zaproszonymi gośćmi spędziliśmy ten dzień w wyjątkowej, świątecznej atmosferze, z opłatkiem, kolędami i pastorałkami. A dwoje uczniów, Natalka i Filip, przygotowali świąteczny występ, grając kolędy na gitarach. Następnie cała klasa uczestniczyła w Jasełkach, przygotowanych przez uczniów naszej szkoły. Były to chwile pełne magii, uroku i radości.

           

           

          W świątecznej atmosferze 22 grudnia w klasie II B odbyło się tradycyjne spotkanie wigilijne. W udekorowanej świątecznie sali znalazła się duża choinka, przystrojona ozdobami wykonanymi przez uczniów oraz długi stół nakryty białymi obrusami i zastawiony wigilijnymi daniami. Dzieci wraz z Panią Wychowawczynią i Rodzicami spędziły ten dzień w wyjątkowej, świątecznej atmosferze. Obejrzały jasełka bożonarodzeniowe przygotowane przez starszych kolegów. Po części artystycznej i ciepłych życzeniach dzieci podzieliły się w klasie opłatkiem. Nie zabrakło drobnych niespodzianek pod świątecznym drzewkiem.
          Uroczystość uświetniły kolędy śpiewane przy wspólnym stole oraz tradycyjne zabawy bożonarodzeniowe. Były to chwile pełne magii, uroku i radości.
          Zapraszamy do galerii zdjęć.

           

           

          W poniedziałek, 16 stycznia w naszej szkole odbył się bal karnawałowy. Był to dzień niecierpliwie oczekiwany (nie tylko) przez dzieci klasy 2d. Tego dnia sala gimnastyczna zamieniła się w salę balową. Dzięki pracy Pań nauczycielek, salę przyozdobiły różnokolorowe łańcuchy, serpentyny, balony. Zjawiskowy wygląd, wprowadził dzieci w wesoły nastrój i zachęcił do wspólnej zabawy, do której uroczyście zaprosił prowadzący imprezę Pan Piotr. Dzieci przebrane w kolorowe stroje, wcieliły się w bohaterów znanych bajek i filmów. Na parkiecie pojawiły się księżniczki, piraci, wróżki, aniołki, rycerze i różne zwierzątka. Wiele śmiechu było podczas tańca z balonikiem i konkursu tańca na gazecie. Wszyscy przy dźwiękach muzyki bawili się wyśmienicie. Animatorka, Pani Ania urozmaicała zabawę ciekawymi konkursami, a zwycięzcy byli nagradzani cukierkami. W czasie przerwy dzieci miały czas na słodki poczęstunek. Była to również okazja do wykonania sobie pamiątkowych zdjęć w karnawałowych przebraniach. Tego dnia nie brakowało wielu emocji, radości, euforii. Niestety radosna zabawa musiała się w końcu skończyć.
          Zadowoleni i pełni wrażeń uczniowie wrócili do swoich klas, gdzie dokończyli karnawałowe biesiadowanie. W naszej placówce bale są atrakcyjną i bardzo lubianą przez dzieci formą rozrywki. Wspólna zabawa przy muzyce rozwija u nich inwencję twórczą i pozwala bardziej zintegrować środowisko uczniowskie.

          Fotki z balu TUTAJ

          lub

           

           

          Czytanie na dywanie w języku angielskim – styczeń

          Styczniowe czytanie na dywanie w języku angielskim odbyło się 24 stycznia i było poświęcone tematyce świąteczno-zimowej. Największym zainteresowaniem cieszyła się kultowa pozycja ‘’Kevin sam w domu’’, która w formie książki zainteresowała dzieci równie mocno jak film. Po przeczytaniu kilku opowiadań dzieci miały możliwość samodzielnego przeglądania, czytania i zabaw z książkami anglojęzycznymi. Czytanie prowadziła nauczycielka języka angielskiego – P. Natalia Hoffman-Hulak.

           

           

           

          22 stycznia 2017 r. salę widowiskową szkoły w Smolcu licznie zapełnili widzowie, którzy przybyli obejrzeć tradycyjne jasełkowe przedstawienie. W tegorocznym widowisku wzięło udział ponad 80 aktorów w różnym wieku, połączone chóry parafialny i szkolny. Artyści zachwycali swymi umiejętnościami aktorskimi, tanecznymi, recytatorskimi oraz wokalnymi.

          Swoją obecnością tradycyjnie zaszczycili nas Pan Burmistrz Antoni Kopeć, Zastępca Burmistrza Mieczysław Reps, sekretarz Lucyna Garbaczonek, ksiądz prałat Alfons Jurkiewicz oraz proboszcz Waldemar Kontek. Przybyli również radni, przedstawiciele organizacji pozarządowych działających na terenie Smolca, sołtysi oraz mieszkańcy z całej gminy.

          Przedstawienie zorganizowane było z dużym rozmachem. Piękna scenografia z prezentacją multimedialną, reżyseria świateł, muzyka - wszystko to stworzyło niepowtarzalny klimat. Zgromadzonym widzom występ wyraźnie przypadł do gustu, co wyrazili gromkimi brawami i gratulacjami. Na zakończenie głos zabrali Pan Burmistrz oraz ksiądz proboszcz, którzy pogratulowali aktorom, rodzicom oraz osobom zaangażowanym w przygotowania przedstawienia. Młodzi artyści otrzymali słodki poczęstunek.

          SERDECZNIE ZAPRASZAMY ZA ROK!

           

          Podziękowanie!!!!!!!!!


          Serdecznie dziękujemy wszystkim ludziom dobrej woli z naszej szkoły za przyniesione przybory szkolne dla dzieci w szkole w Zanzibarze!

           

          Katarzyna Osuch i Karolina Kwaśniewska-Grela

           

           

           

          LEKCJA SYLWESTROWA


          Lekcje tematyczne to ulubione zajęcia uczniów z kl. IV b. Po półtorarocznej przerwie, związanej ze zmianą nauczyciela, przywitaliśmy hucznie Nowy Rok w czasie lekcji sylwestrowej. Były sztuczki, śpiewy, tańce i piękne stroje uczestników. Każdy musiał się zaprezentować, oczywiście, po angielsku.
          Dzieciom się to podobało i z niecierpliwością czekają na następną lekcję tematyczną. To jest jedno z naszych noworocznych postanowień.

           

          „Oskar i pani Róża” na deskach TEARU ARKA

          Dnia 6. lutego 2017 r. uczniowie klasy 6a i 6b mieli okazję obejrzeć w teatrze Arka we Wrocławiu spektakl pt.”Oskar i pani Róża”. Przedstawienie to próba zmierzenia się jego twórców z trudnymi tematami choroby, śmierci, miłości, wiary. Historia nieuleczalnie chorego dziewięcioletniego Oskara jest uczniom klas szóstych znana z dzieła Ericka Emmanuela Schmitta i stała się inspiracją dla wielu ciekawych dyskusji, które prowadzone były na lekcjach języka polskiego, podczas omawiania lektury. Z tym większym zainteresowaniem obejrzano spektakl zrealizowany przez integracyjny, jedyny taki w Polsce teatr - Araka, w którym, na równych prawach, obok profesjonalnych aktorów, występują osoby niepełnosprawne ruchowo
          i intelektualnie.
              Lekcja w teatrze Arka, poza ciekawym doświadczeniem kutlturalnym, była dla wszystkich jej uczestników okazją do wzruszeń, wielu refleksji, ale również wspaniałą lekcją pokory i tolerancji.

           

           

          POMOC DLA SCHRONISKA DLA BEZDOMNYCH ZWIERZĄT WE WROCŁAWIU

          W piątek 10. lutego 2017r. grupa uczniów – przedstawicieli SU oraz klasy 6a - wraz z wychowawczynią, Katarzyną Trzepizur udała się do Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt TOZ we Wrocławiu przy ulicy Ślazowej. Towarzyszyli nam rodzice: Przewodnicząca Rady Rodziców – pani Agata Bielawska, pani Bernardeta Kułaga oraz pan Tymon Godzwon. Dzięki ich pomocy zdołaliśmy zawieźć do schroniska wszystkie zebrane w szkole dary: około 70 kg suchej i mokrej karmy dla psów i kotów, materiały do wyścielania i ocieplania legowisk. Nasza pomoc polegała również na zakupie żywności dla zwierząt na kwotę 1 300.00 PLN, zebranych przy okazji sprzedaży szkolnego kalendarza FOTO PUPILA. Podczas wizyty mieliśmy też okazję odwiedzić mieszkające w tym miejscu zwierzęta oraz porozmawiać z pracownikami schroniska o zasadach jego funkcjonowania, wolontariacie czy adopcji zwierzaków. Nasza hojność spotkała się z bardzo ciepłym przyjęciem. Jesteśmy dumni i szczęśliwi, że już po raz drugi mogliśmy zorganizować i przeprowadzić w szkole w Smolcu tego typu akcję.
              W imieniu wszystkich mieszkańców schroniska oraz jego dyrekcji i pracowników dziękujemy WSZYSTKIM, którzy nam pomogli!!!

           

           

          Uroczystość „Pasowania na czytelnika uczniów klas 1”

          i otwarta lekcji bibliotecznej dla grup 0

          W dniu 09.02.2017 odbyło się w naszej szkole uroczyste „Pasowanie na czytelnika uczniów klas 1”. Panie bibliotekarki przygotowały przedstawienie, w którym wystąpili uczniowie należący do Koła Przyjaciół Książki. Uczniowie wcielili się w postacie z bajek i baśni, które są znane i lubiane, zwłaszcza przez najmłodszych czytelników. Celem tej inscenizacji było ukazanie w jaki sposób należy prawidłowo obchodzić się z książkami, czego nie wolno robić, gdy się czyta. Uczniowie klas 1 wysłuchali próśb książek i zapoznali się z zasadami, jakie obowiązują w bibliotece szkolnej. Członkowie Koła Przyjaciół Książek doskonale odegrali swoje role i z wielkim zaangażowaniem przekazywali swoją wiedzę o tym, jakimi czytelnikami powinni być słuchacze. W trakcie trwania przedstawienia wyświetlana była prezentacja ucznia klasy VIc Jakuba Miarki, który specjalnie na uroczystość stworzył montaż obrazkowo-muzyczny, nawiązujący do treści pasowania. Były w nim zdjęcia szkolnej biblioteki, nowych książek zakupionych specjalnie dla uczniów klas 1 oraz ilustracje z bajek i baśni znanych z książek, wierszy czy telewizji. Po przedstawieniu KPK zaśpiewało piosenkę-hymn koła. Następnie uczniowie klas 1 złożyli uroczyste przyrzeczenie czytelnika, po czym zostali pasowani „Wielką księgą bajek”. Na pamiątkę tego dnia uczniowie otrzymali już przy pierwszym samodzielnym wypożyczeniu w bibliotece szkolnej przypinkę oraz zakładki do książek, które wykonały panie ze świetlicy szkolnej.

           

           

           

          Drodzy Rodzice!
          W imieniu uczniów na Zanzibarze jeszcze raz serdecznie dziękuję za przyniesione do szkoły artykuły papiernicze. W ramach podziękowań zapraszam do obejrzenia relacji z rozdania tych podarków. I jednocześnie informuję, że pod koniec roku szkolnego będzie znów możliwość wsparcia dzieci w Afryce.
          Dziękuję jeszcze raz w imieniu swoim i dzieci z Zanzibaru
           

          Katarzyna Osuch
          Karolina Kwaśniewska-Grela

           

           

           

           

           

          Dzień Kobiet w klasie 4 c

          W dniu 8 marca w naszej klasie zorganizowaliśmy dzięki pomocy rodziców Dzień Kobiet. Chłopcy wręczyli dziewczynkom ręcznie robione opaski do włosów. Zadbali też o poczęstunek, trochę chrupek, słodycze i soki wprowadziły dziewczynki w dobry nastrój. Nauczyciele natomiast mogli poczęstować się ciastem, które czekało na Nich w pokoju nauczycielskim.

           

           

          W dniu 14.03.2017 Koło Przyjaciół Książki pojechało na lekcję biblioteczną w Gminnej Bibliotece Publicznej w Kątach Wrocławskich. Pani bibliotekarka opowiedziała uczniom w jaki sposób można zostać czytelnikiem biblioteki, jak działa system internetowego wypożyczania i monitorowania dłużników, czym jest karta biblioteczna i jak można sobie zamówić konkretną książkę do wypożyczenia. Uczniowie zobaczyli również jak wygląda książka uszyta specjalnie dla najmłodszych czytelników oraz specjalny teatrzyk, w którym można samemu opowiadać baśnie oraz je tworzyć. Następnie uczniom zaprezentowano poszczególne działy. Członkowie Koła samodzielnie mogli obejrzeć katalogi książek, szukali najstarszego woluminu, zaglądali do kolejnych działów. Część z uczniów skorzystała z chwili i czytała w czytelni książki, jedna z uczennic została czytelnikiem biblioteki w GOKiS w Kątach Wrocławskich i wyrobiła sobie kartę czytelniczą. Pani bibliotekarka opowiedziała też o innych zadaniach i wydarzeniach, które mają miejsce w bibliotece: warsztaty dla maluszków z rodzicami, naukę pracy z komputerem dla seniora, spotkania autorskie z literatami, spotkania artystyczne z twórcami z różnych dziedzin, wystawy prac plastycznych. Biblioteka bowiem to nie tylko miejsce, gdzie można wypożyczyć książkę, to jest centrum kultury. Był to tego rodzaju pierwszy wyjazd Koła Przyjaciół Książki z cyklu „Biblioteka to centrum kulturalne”, jaki zaplanowano w tym roku.

           

          UWAGA! UWAGA!

          NOWE OSIEDLE
           

          W Smolcu pojawiło się ostatnio nowe osiedle. To domy marzeń uczniów z klas czwartych. Jeśli szukasz domu w tej okolicy...

           

           

          W dniu 24.03.2017 w naszej szkolnej bibliotece odbyło się spotkanie z Panem Marcinem Rusnakiem - pisarzem opowieści i opowiadań fantastycznych zorganizowane przez Katarzynę Osuch i Karolinę Kwaśniewską-Grelę. Uczniowie należący do Koła Przyjaciół Książki, biorący udział w konkursie o literaturze fantastycznej i wszyscy zainteresowani wysłuchali czym jest literatura fantasy, jaki jest jej podział, czym się różni od bajek i baśni. Autor opowiedział jak powstaje pomysł do napisania książki, co może być inspiracją i dlaczego jest warto się uczyć w szkole , a przede wszystkim języka polskiego i angielskiego. Dzieci były bardzo zainteresowane, zadawały mnóstwo ciekawych pytań, których nie powstydziłby się dziennikarz. Spotkanie z zaplanowanej godziny przeciągnęło się do dwóch. To, co się działo w szkole zachęciło innych do odwiedzin w bibliotece tak, że nawet w trakcie wizyty pisarza dochodzili nowi ciekawscy. Dzieci prosiły o autografy pana Marcina, bo to było ich tego typu pierwsze doświadczenie w życiu i możliwość wymiany poglądów i rozmowy. Pisarz uczulił uczniów na umiejętność radzenia sobie z krytyką i falą hejtu w Internecie, co było bardzo cenną radą.
          Bardzo dziękujemy panu Marcinowi za poświęcony nam czas i podarowane egzemplarze swoich książek, które wzbogacą szkolną bibliotekę.
          Zachęcam do odwiedzenia strony o pisarzu.

           

           

           

          Dnia 21.03.2017r. odbyło się rozstrzygnięcie Konkursu Plastycznego „Kapelusz Pani Wiosny”. Celem organizowanego konkursu było rozwijanie kreatywności i twórczości wśród dzieci. W konkursie brało udział 40 dzieci z klas I-III. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i nagrody natomiast ich prace zdobią korytarz szkolny. Serdecznie dziękujemy dzieciom i rodzicom za zaangażowanie i ciekawe pomysły.

           

           

           

           

           

          CZYTANIE NA DYWANIE W JĘZYKU ANGIELSKIM

          W dniu 31 marca odbyło się wiosenne czytanie na dywanie w języku angielskim. Podczas zajęć czytane były krótkie opowiadanie o zróżnicowanej tematyce, które pozwalały na interakcję z uczniami oraz ich aktywne uczestnictwo w procesie czytania. W zajęciach wzięli udział uczniowie klas 2 i 3 uczęszczający na świetlicę. Zajęcia przeprowadziła P. Natalia Hoffman-Hulak.

           

           

          Wielkanocny happening językowy

          W dniu 11 kwietnia 2017 r. odbył się coroczny happening językowy z okazji  Świąt Wielkanocnych. Nauczycielki języka angielskiego oraz niemieckiego w roli pań wiosen zachęcały uczniów do małych zmagań językowych. W zamian za udzielenie odpowiedzi uczniowie otrzymywali słodki poczęstunek. Poza głównym celem jakim była dobra zabawa, happening miał na celu propagowanie znajomości języka angielskiego i niemieckiego.

           

           

          „Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest;
          nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi.”

          (Jan Paweł II)

          Nasza szkoła brała udział w akcji charytatywnej: „Nie bądź sknera, kup pampera”. Od 27 marca do 7 kwietnia br.  zbieraliśmy artykuły do pielęgnacji dzieci. Serdecznie dziękujemy wszystkim dzieciom i ich rodzicom, którzy zaangażowali się w naszą akcję i przywieźli do szkoły potrzebne produkty.

          Zebrane artykuły zostały zawiezione do Hospicjum dla Dzieci Dolnego Śląska.

          Dziękujemy za okazane serce,
          organizatorzy akcji w nasze szkole:
          Bogumiła Abramek i Iwona Ziółkowska

           

           

          W dniu 25.05 odbyło się kolejne spotkanie z cyklu czytanie dna dywanie w języku angielskim. Na zajęciach pojawiły się znane dzieciom baśnie takie jak ‘’Kopciuszek’’ czy ‘’Królewna Śnieżka’’ czytane w języku angielskim oraz bestsellerowe pozycje takie jak ‘’Bardzo głodna gąsienica’’ czy ‘’Kubuś puchatek’’. Zajęcia przeprowadziła nauczycielka języka angielskiego Natalia Hoffman-Hulak.

           

           

           

           

          Dnia 26.05.2017 r. odbył się Przegląd Twórczości Artystycznej dzieci i młodzieży z naszej gminy. Zespół Szkolno – Przedszkolny w Smolcu reprezentowały cheerleaderki „Atomówki” oraz zespół wokalny dzieci z klasy drugiej. Prezentowały się także inne placówki, które wystawiały małe formy teatralne, grupy wokalne, wystąpili soliści w tańcu i śpiewie.

          Atmosfera imprezy była bardzo gorąca, wiele świetnych wykonań, które zarażały przybyłych niesamowitą energią.

           

           

           

          PIKNIK RODZINNY 2017

          Dnia 27.05.2017 roku przy współpracy Dyrekcji, Rady Rodziców i wielu nauczycieli odbył się w naszej szkole Piknik Rodzinny. Tego dnia przygotowaliśmy dla wszystkich gości, którzy ku naszemu zadowoleniu przybyli bardzo licznie, szereg atrakcji, min. licytację, loterię fantową, malowanie buzi, kącik Mistrzów Kodowania oraz kącik militarny prowadzony przez najprawdziwszych Żołnierzy Wojska Polskiego. Można było również podziwiać przyniesione i zrobione przez uczniów prace na konkurs „moje rady na odpady” oraz szaleć na kolorowych dmuchańcach, jeździć na samochodzikach lub robić mega, kolorowe bańki.

          Wszyscy Ci, którzy chcieli pochwalić się swoimi umiejętnościami lub zdolnościami wzięli udział w konkursie plastycznym „kraina szczęścia”. Wielu emocji dostarczyły również rodzinne zawody sportowe czy rozgrywki w ping ponga. A najbardziej śmielsi uczniowie naszej szkoły zaprezentowali swoje talenty na scenie podczas „scenicznych szaleństw”.

          Na szczególną uwagę zasłużył również występ nauczycieli, którzy specjalnie na ten dzień przygotowali niespodziankę dla Pani Dyrektor i ujawnili swoje umiejętności wokalne.

          Oprócz tych wszystkich atrakcji, można było odpocząć i nabrać sił we wcześniej przygotowanych przez rodziców „klasowych kącikach grillowych”, przy suto zastawionych w różne smakołyki stołach. Najmłodsi goście chętnie kupowali watę cukrową, popcorn i dla ochłody smaczne i zimne lody.

          Cieszymy się również, że podczas naszego biesiadowania i wspólnej zabawy, odbył się II Dzień Dawcy Szpiku Kostnego w Smolcu. Tego dnia zostało zarejestrowanych 22 potencjalnych dawców. Dziękujemy! Ważne jest to tym bardziej, że prawdopodobieństwo znalezienia dla pacjenta dawcy jest bardzo niskie i im więcej będzie potencjalnych dawców, tym zwiększy się nadzieja i szansa na życie... Dając z siebie tak niewiele, możemy komuś pomóc.

          Atrakcji było co niemiara, pogoda tego dnia była wprost wymarzona na rodzinny piknik pod chmurką. Piknik już na stałe wpisał się w harmonogram imprez naszej placówki. Bardzo nas to cieszy, ponieważ z pewnością tego typu spotkania pozytywnie wpływają na wzmacnianie więzi rodzinnych, integrują rodziców z placówką do której uczęszcza ich dziecko oraz są doskonałą okazją do aktywnego i pożytecznego spędzania wolnego czasu.

          Dziękujemy wszystkim za wspólną i dobrą zabawę!

           

          ZDJĘCIA

           

           

          Lekcja języka angielskiego w terenie

          W dniach 29.05 – 6.06. 2017 lekcje języka angielskiego we wszystkich klasach drugich i trzecich odbyły się w terenie. Lekcje przybrały formę konkurencji, w których uczniowie mieli do wykonania różne zadania z wykorzystaniem rzeczy znalezionych w okolicy boiska. Klasy zostały podzielone na grupy, które miały za zadanie m.in. znaleźć rzeczy związane z naturą, wykleić z trawy wyrazy czy rozwiązać krzyżówkę. Po wykonaniu wszystkich zadań drużyny otrzymywały wskazówki dotyczące miejsca w którym znajdowała się nagroda. Wszystkie zadania i wskazówki były wyłącznie w języku angielskim. Uczniom bardzo podobały się zajęcia, większość grup wykazała się dobrą współpracą w grupie oraz dużym zaangażowaniem. Zajęcia zostały przeprowadzone przez nauczycielkę języka angielskiego – Natalię Hoffman-Hulak.

           

           

           

          Przy ognisku z poezją

          W dniu 08.06.2017 odbyła się szkolna impreza przygotowana przez członków Koła Przyjaciół Książki. Tym razem hasłem przewodnim poetyckiego spotkania było „Wrocław-moje miasto”. Uczniowie przygotowali pod opieką pani Bożeny Kij i pani Katarzyny Osuch wiersze o tematyce Wrocławia i Dolnego Śląska oraz poezję, której twórcami są dzieci i młodzież mieszkająca na tym terenie. Całość poprowadziła uczennica VIc Natalia Szymków, która wcieliła się w rolę konferansjerki. Zaproszeni na ognisko goście mogli się przekonać, że poezja nie jest czymś trudnym dla naszych uczniów chętnie biorących udział w tego typu przedsięwzięciach. Prócz strawy duchowej, wszyscy częstowali się przygotowanym poczęstunkiem. W przygotowaniu imprezy pomagała pani Anna Dudek-Duda wraz ze swoją klasą, za co bardzo opiekunki Koła Przyjaciół Książki dziękują.

           

           

          W roku szkolnym 2016/2017 klasa 1a zachęciła społeczność naszej szkoły do udziału w „Wielkiej Zbiórce Książek” dla małych i dużych pacjentów szpitali. Akcja spotkała się z dużym zainteresowaniem. Prawie każdego dnia kartony zapełniały się po brzegi ciekawymi i niezniszczonymi książkami. Cieszymy się, ponieważ właśnie takie było przesłanie, aby podzielić się książką, jaką sami chcielibyśmy podarować komuś bliskiemu w chorobie. W dniu zakończenia akcji uczniowie klasy Ia starannie i sumiennie przystąpili do segregowania i pakowania zebranych lektur, by dnia następnego można je było przewieźć na miejsce zbiórki. Tak też się stało, książki trafiły w odpowiednie ręce i zostały przekazane do wskazanych szpitali, na które czekają już Pacjenci. Uczestniczenie w tak ważnej akcji okazało się cennym doświadczeniem dla każdego z nas.

          Dziękujemy, że razem możemy zmieniać świat!

           

    • Kontakty

      • Zespół Szkolno-Przedszkolny w Smolcu
      • 71 316 84 61 szkoła Smolec 71 390 68 88 szkoła Jaszkotle 71 316 84 51 przedszkole 531 495 649 zerówki nad ośrodkiem zdrowia
      • ul. Kościelna 2 SMOLEC 55-080 Kąty Wrocławskie Poland
      • Zgodnie z art. 13 ust. 1 i 2 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (zwanego dalej RODO) informuję Panią/Pana, że: • administratorem podanych danych jest Zespół Szkolno – Przedszkolny w Smolcu, ul. Kościelna 2, 55-080 Smolec; • z naszym inspektorem ochrony danych można skontaktować się przez e-mail korzuch@infoic.pl • celem przetwarzania danych jest zapewnienie korespondencji odpowiedniej ewidencji, przechowywania oraz ochrony przed uszkodzeniem, zniszczeniem bądź utratą, a podstawą prawną są art. 6 ust. 1 lit. c) RODO oraz art. 6 ust.1 ustawy o narodowym zasobie archiwalnym i archiwach; • podanie danych jest wymogiem ustawowym i jest obowiązkowe, a konsekwencją niepodania danych jest brak rozpatrzenia korespondencji; • podane dane będą przechowywane przez okres wynikający z kategorii archiwalnej, zgodnie z Jednolitym Rzeczowym Wykazem Akt; • dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż uprawnione na mocy przepisów prawa; • przysługuje Pani/Panu prawo do żądania dostępu do danych oraz do ich sprostowania; • może Pani/Pan wnieść skargę do organu nadzorczego, jeśli uważa Pani/Pan, że przetwarzanie Pani/Pana danych narusza Pani/Pana prawa lub RODO.
  • Galeria zdjęć

      brak danych