• Pasowanie

• 07.11.2023 r. w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Smolcu odbyła się bardzo ważna i wzruszająca uroczystość. Więcej TUTAJ

• przedszkolaki z flagami
          • Gdy piosenka szła do wojska

• W poniedziałek 06.11.23 r. dzieci z przedszkola i grup 0, uczestniczyły w kolejnym Spotkaniu z muzyką.  Więcej na podstronach grup przedszkolnych.

• Konkurs Plastyczny pt. „Drzewo”

• Dnia 28. września 2023r. rozpoczął się Przedszkolny Konkurs Plastyczny pt. „Drzewo” i trwał do 16. października 2023r. Konkurs był skierowany do dzieci i ich rodziców. Głównymi celami konkursu był rozwój umiejętności plastycznych oraz kreatywności dzieci i ich rodziców. Wdrażanie do proekologicznych zachowań oraz dostrzeganie piękna natury i znaczenia ochrony środowiska poprzez wykorzystanie różnych materiałów. W konkursie wzięło udział 42 uczestników. Wszystkie prace zasługują na wielkie uznanie, ponieważ były bardzo ciekawe i wykonane z różnorodnych materiałów. Spośród wszystkich prac wyłoniono trzy pierwsze miejsca oraz wyróżnienia:

I miejsce - Pola W. gr. „Żabki”

II miejsce - Julia W. gr. „Żabki”

III miejsce - Szymon K. gr. „Pszczółki”

Wyróżnienia:

Krzysztof B. gr. „Gwiazdki”, Alicja H. gr. „Pszczółki”, Natalia J. gr. „Biedronki”, Marta B. gr. „Motylki”, Marianna M. gr. „Misie”, Pola Cz. Gr. „Misie”, Antoni b. gr. „Misie”.

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody rzeczowe. Wszystkim uczestnikom jeszcze raz dziękujemy bardzo za udział w konkursie, gratulujemy pomysłów i życzymy dalszych sukcesów.

• Jeż i wiewiórka

•

W poniedziałek 9.10.23 r. i we wtorek 10.10.23 r. dzieci przedszkola i grup 0 uczestniczyły w warsztatach zoologicznych pt. „Jeż I wiewiórka”. Dowiedziały się co lubi jeść hodowlany pigmejski jeż, w jaki sposób należy nim się opiekować, w jakich warunkach przebywa na co dzień. Każde dziecko  trzymało na rękach jeża, pod czujnym okiem opiekuna zwierzęcia. Dzieci z zainteresowaniem oglądały  wiewiórkę rasy Hudson w klatce, ponieważ jest zwinna, szybka i niedojrzała emocjonalnie - ma sześć miesięcy. Lubi jeść rozmaite nasiona, żołędzie, kasztany, musi jeść twarde pożywienie, żeby ścierać zęby. Opiekunowie zwierząt przystępnie i ciekawie opowiadali o swoich podopiecznych.

• Wyniki konkursu plastycznego „SPRZĄTANIE ŚWIATA ŁĄCZY LUDZI”.

• W dniach 12.09.2023r. - 29.09.2023 r. odbył się w naszym przedszkolu konkurs plastyczny pt. „SPRZĄTANIE ŚWIATA ŁĄCZY LUDZI”. Do przedszkola wpłynęło 23 prac plastycznych spełniających konkursowe wymagania. Wyłonienie zwycięzców było bardzo trudne. Wszystkie prace wzbudziły zachwyt jurorów, a ich autorzy zasługują na wielkie uznanie i pochwałę. Podczas oceny zwracano uwagę na: interpretacje tematu, pomysłowość, estetykę, wkład pracy i samodzielność. Jury składające się z nauczycieli oraz niepedagogicznych pracowników przedszkola wyłoniło zwycięzców:

I miejsce: Antonii D., grupa „Motylki”

II miejsce: Hanna B., grupa „Żabki”

III miejsce: Pola W., grupa „Żabki”

Laureaci konkursu otrzymają nagrody rzeczowe. Wszystkim dzieciom serdecznie dziękujemy za udział w konkursie i życzymy dalszych sukcesów z plastyczną przygodą.

• podczas przedstawienia
          • Podróż do Panamy - przedszkole

• Dzieci z przedszkola w czwartek 5.10.23 r. oglądały przedstawienie Teatru Złota Kaczka pt. „Podróż do Panamy”. Więcej na podstronach grup przedszkolnych.

• artyści podczas występu
          • Spotkanie z muzyką

• W poniedziałek 11.09.23 r. dzieci z przedszkola i grup 0, uczestniczyły w pierwszym Spotkaniu z muzyką. Więcej na podstronach grup przedszkolnych.

• Rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024 dla klas 1-8.

• Rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024 odbędzie się 04.09.2023 według następującego harmonogramu:

Jaszkotle:

Godzina 7:30