Wszechnica Chemiczna X

Wszechnica Chemiczna

Uczniowie klas siódmych, ósmych i trzecich gimnazjalnych 20 października wzięli udział w kolejnych zajęciach Wszechnicy Chemicznej na Wydziale Chemii Uniwersytetu Wrocławskiego. Tematem zajęć były fałszerstwa dzieł sztuki w różnych okresach historycznych i metody wykrywania falsyfikatów, zarówno tradycyjne jak i najnowsze z zastosowaniem bardzo zaawansowanej technologii. Prowadząca zajęcia dr Barbara Łydżba – Kopczyńska zainteresowała uczestników metodami tworzenia obrazów w ciągu odległych wieków. Wiele pojęć takich jak np. karkelura i werniks przestało być dla uczestników formami abstrakcyjnymi. O technikach otrzymywania naturalnych pigmentów z minerałów, z roślin i owadów także można było sporo się dowiedzieć.
O zainteresowaniu zajęciami świadczyło duże audytorium II CD wypełnione po brzegi. Następne zajęcia wszechnicy odbędą się w listopadzie br.