Parada Niepodległości

RADOSNA PARADA NIEPODLEGŁOŚCI

Tegoroczna parada, upamiętniająca 100.rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, miała wyjątkowy charakter. Pochody wyruszyły z czterech punktów we Wrocławiu i połączyły się na Placu Wolności. Dwa reprezentowały biel, dwa inne czerwień.

Wśród uczestników marszu była również 30-osobowa grupa uczniów z naszej szkoły. Znaleźliśmy się wśród „białych róż”, maszerując przez Wrocław z Pl. Krasińskiego. Na Placu Wolności, gdzie odbywały się główne obchody, odśpiewaliśmy „Mazurka Dąbrowskiego” i wspólnie z innymi utworzyliśmy wielką, biało-czerwoną flagę.