Święto Niepodległości - 13.11.2018 r.

Tegoroczne obchody Święta Niepodległości w Szkole Podstawowej w Smolcu miały wyjątkowo uroczysty charakter i wiązały się z 100. rocznicą odzyskania przez Polskę Wolności i Niepodległości. Na te dwie wartości, tak ważne dla naszych rodaków, pragnęli zwrócić uwagę organizatorzy akademii, pani dyrektor Renata Kowalczyk, pani Wioletta Orzech, pani Dominika Kwit, pani Katarzyna Trzepizur i pani Grażyna Jarża.

13.11.2018r. w sali widowiskowej naszej szkoły zebrali się znakomici goście, m.in. Burmistrz Miasta i Gminy Kąty Wrocławskie, pan Antoni Kopeć, Dyrektor Zespołu Jednostek Oświatowych, pan Marek Osiński, Ks. proboszcz Waldemar Kontek. Uroczystość swoją obecnością uświetniła delegacja 10. Wrocławskiego Pułku Dowodzenia. Obecni byli również przedstawiciele lokalnej społeczności, miejscowi działacze, emerytowani nauczyciele, sołtys oraz dyrekcja Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Smolcu. Jak zawsze, nie zabrakło rodziców, krewnych, znajomych którzy przybyli licznie, by świętować z całą szkołą oraz podziwiać występy swoich dzieci.

Podczas niezwykle wzruszającej inscenizacji widzowie mieli okazję wspomnieć burzliwe i piękne losy naszej Ojczyzny, wrócić do przełomowych momentów w jej historii, uczcić osoby, które na przestrzeni ostatnich stu lat odegrały szczególną rolę w kształtowaniu dziejów polskiego narodu. Młodzi aktorzy z grupy teatralnej Szekspir Wysiada, chór Biedronki oraz czirliderki stworzyły inscenizację, która wzruszyła, skłoniła do refleksji i sprawiła, że tego dnia wszyscy jej uczestniczy poczuli dumę z faktu bycia Polakami.