• Regulamin karty ATMS Kids

• REGULAMIN ELEKTRONICZNEGO SYSTEMU EWIDENCJI POBYTU DZIECKA W SYSTEMIE ATMS KIDS W PRZEDSZKOLU PUBLICZNYM W SMOLCU

1. W celu ewidencji i rozliczania czasu oraz kosztów pobytu dzieci w Przedszkolu Publicznym w Smolcu stosuje się elektroniczny system „ATMS Kids”.

2. Elektroniczny system ewidencji i rozliczania czasu oraz kosztów pobytu dzieci obowiązuje wszystkie dzieci korzystające z wychowania przedszkolnego w Przedszkolu Publicznym w Smolcu.

3. Zarejestrowane informacje trafiają do oprogramowania, które zlicza czas pobytu dziecka w przedszkolu w danym miesiącu.

4. Placówka nie pobiera żadnych opłat „z góry”. Opiekunowie płacą za rzeczywisty pobyt dziecka w przedszkolu obliczony po zakończonym miesiącu.

5. Nadpłaty za pobyt i/lub wyżywienie podlegają zwrotowi na rachunek bankowy z ostatniej wpłaty.

6. System nalicza opłatę za rzeczywisty czas pobytu dziecka w przedszkolu, poza czasem bezpłatnego nauczania, wychowania i opieki wynoszącego 5 godzin dziennie (w godzinach 8.00-13.00), zgodnie z Uchwałą nr IX/150/19 Rady Miejskiej w Kątach Wrocławskich z dnia 27 czerwca 2019 r.

7. System sumuje cały czas pobytu dziecka w przedszkolu poza czasem bezpłatnym z dokładnością co do minuty, a następnie zaokrągla go w górę do pełnej godziny i przelicza go z uwzględnieniem stawki godzinowej za pobyt (1 zł za każdą rozpoczętą godzinę).

8. Każdemu dziecku zapewnia się jedną indywidualną kartę zbliżeniową z przypisanym numerem, którą rodzic/prawny opiekun otrzymuje nieodpłatnie i potwierdza jej odbiór pisemnie.

9. Pierwsza wydana nieodpłatnie karta nie podlega zwrotowi z chwilą ukończenia edukacji przedszkolnej przez dziecko.

10. Zniszczenie, zgubienie lub uszkodzenie pierwszej wydanej nieodpłatnie karty zbliżeniowej obciąża użytkownika kosztami zakupu nowej karty lub skutkuje koniecznością zastąpienia zniszczonej, zagubionej lub uszkodzonej karty inną posiadaną kartą. Koszt zakupu nowej karty wynosi 7,00 zł.

11. Fakt utraty karty należy zgłosić do Intendenta.

12. Rodzic/prawny opiekun może dokupić na własność dodatkowe karty zbliżeniowe przypisane do danego dziecka w cenie 7,00 zł za jedną kartę.

13. Przyprowadzając dziecko rodzic/prawny opiekun rejestruje zdarzenie, przykładając kartę zbliżeniową do czytnika w holu/szatni placówki. System automatycznie rejestruje godzinę, o której dziecko zostało przyprowadzone.

14. Odbierając dziecko rodzic/prawny opiekun rejestruje zdarzenie, przykładając kartę zbliżeniową do czytnika w holu/szatni placówki. System automatycznie rejestruje godzinę, o której dziecko zostało odebrane.

15. W przypadku niedopełnienia obowiązku zarejestrowania „wejścia” dziecka do przedszkola czas pobytu dziecka będzie naliczany od godziny 6.30.

16. W przypadku niedopełnienia obowiązku zarejestrowania „wyjścia” dziecka z przedszkola czas pobytu dziecka będzie naliczany do godziny 17.00.

17. Na podstawie zarejestrowanej obecności dziecka, automatycznie naliczana jest również ilość posiłków zadeklarowana przez rodziców/prawnych opiekunów.

18. Opłata za pobyt i wyżywienie dziecka w Przedszkolu Publicznym w Smolcu naliczana jest „z dołu” i płatna do 15. dnia następnego miesiąca na indywidualny numer rachunku bankowego.

19. System automatycznie zakwalifikuje dokonaną wpłatę w pierwszej kolejności na poczet pobytu, a pozostałą kwotę na poczet opłaty za wyżywienie.

20. W przypadku nieobecności dziecka w Przedszkolu Publicznym w Smolcu nie pobiera się opłaty za wyżywienie.

21. W związku z wypisaniem dziecka z przedszkola, nadpłacone kwoty podlegają zwrotowi na rachunek bankowy z ostatniej wpłaty. W przypadku zmiany numeru rachunku, Rodzic/opiekun prawny jest zobowiązany do wskazania aktualnego numeru rachunku.

22. Czytniki kart zbliżeniowych w holu/szatni sygnalizują dźwiękiem oraz zmianą koloru diody rejestrację w systemie.

23. Podczas odbierania dziecka z ogrodu przedszkolnego należy zarejestrować odbiór dziecka przy czytniku w holu/szatni.

24. Podczas dyżurów wakacyjnych podopieczny przedszkola, który pełni dyżur rejestruje swoje wejście/wyjście na czytniku tego przedszkola bez konieczności stosowania oddzielnych kart zbliżeniowych.

Postanowienia końcowe

1. Regulamin dostępny jest na tablicy ogłoszeń dla rodziców w Przedszkolu Publicznym w Smolcu, na stronie internetowej Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Smolcu oraz u Dyrektora Placówki.

2. Rodzice/prawni opiekunowie zobowiązani są do zapoznania się z niniejszym regulaminem i stosowania się do jego postanowień, a także do przekazania niezbędnych informacji na jego temat innym osobom upoważnionym przez nich do przyprowadzania i odbierania ich dziecka z Placówki.

3. Zapoznanie się z niniejszym regulaminem oraz jego akceptację rodzice/prawni opiekunowie potwierdzają własnoręcznym podpisem.

4. Informacji związanych z techniczną obsługą programu, naliczaniem opłat za pobyt dziecka w Przedszkolu Publicznym w Smolcu udziela rodzicom/prawnym opiekunom Intendent.

5. W przypadku awarii systemu lub zdarzeń niezależnych od przedszkola, prowadzona będzie wersja papierowa ewidencji pobytu dziecka w przedszkolu.

6. Zmiana wysokości opłaty za zakup nowej lub dodatkowej karty nie wymaga zmiany niniejszego regulaminu.

7. Zmiana opłat za karty musi być podana do wiadomości rodziców/prawnych opiekunów w sposób przyjęty w Przedszkolu Publicznym w Smolcu (wywieszenie informacji na tablicy ogłoszeń dla rodziców).

8. Administratorem danych osobowych zawartych w systemie ATMS Kids jest dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Smolcu.

9. Regulamin wchodzi w życie z dniem 1.09.2019 r.