Aktualności

          • Zakończenie roku szkolnego

          • W Jaszkotlu - klasy 6-8 o godzinie 8.00. Autobusy powrotne - godzina 9.40 (linie s6 i s7).
            W Smolcu - klasy 1-3 o godzinie 10.00 - rozwozy o godzinie 11.30 (s7) i 11.56 (s6).
            Klasy 4-5 o godzinie 11.30 - rozwozy o godzinie 13.30 (s7) i 13.39 (s6).

            Kursy poranne zgodnie ze standardowym rozkładem. Świetlica w Smolcu pracuje normalnie. Szczegółowy rozkład jazdy w tym dniu, w załączniku:

            S6 - zakończenie roku szkolnego

            S7 - zakończenie roku szkolnego

        • pani Dyrektor z władzami gminy
          • 80 lat za nami. Ile przed nami?

          • Przeszłość, teraźniejszość, przyszłość. Takie hasło przyświecało uroczystości, podczas której 12 czerwca 2026 roku świętowaliśmy 80-lecie funkcjonowania Szkoły Podstawowej w Smolcu. I rzeczywiście była to sentymentalna podróż w czasie. Odbyliśmy ją dzięki niezwykłej prezentacji – dziesiątkom archiwalnych zdjęć przedstawiającym historię naszej szkoły od roku szkolnego 1945/1946. Mogliśmy poznać twarze ludzi, którzy tworzyli tę historię – dyrektorów, nauczycieli, uczniów. Dzięki wpisom skrupulatnie umieszczanym w kronikach szkolnych sprzed lat dowiedzieliśmy się, jakie sukcesy odnosili i z jakimi wzywaniami musieli się mierzyć. Przekonaliśmy się także, jak rozkwitła nasza szkoła i ile wysiłku wielu, wielu osób trzeba było, by stała się piękna, nowoczesna i dostosowana do współczesnych wyzwań.

            W prezentację wpleciono występy najważniejszych członków społeczności szkolnej – naszych uczniów. Podziwialiśmy poloneza zatańczonego przez pierwszoklasistów - kolejny raz wykonają go za siedem lat, podczas balu ósmoklasisty. Zachwycił nas taniec z flagami, poruszyła recytacja wierszy Wisławy Szymborskiej, rozbawiła trawestacja znanego wszystkim utworu „Lokomotywa” Juliana Tuwima:

            Stoi na stacji lokomotywa

            Wielka jak szkoła, a pot z niej spływa.

            Stoi i sapie, 80 lat zipie.

            Przeszła też remont, więc tynk się nie sypie.

            Wagony do niej podoczepiali

            Wielkie, ogromne, jest się czym chwalić.

            W pierwszym dyrektor, każdy go słucha,

            Bo grozi, parska i gniewem bucha.

            Czasem zaś z nudów i od niechcenia

            Różne wydaje rozporządzenia…”

             

            Do refleksji skłoniło wszystkich zainscenizowane spotkanie ucznia sprzed lat, ubranego w tak dobrze znany niebieski fartuszek z białym kołnierzykiem, ze współczesnym nastolatkiem. Wiele ich dzieli, ale i wiele łączy – obaj drżeli na dźwięk dzwonka na lekcję, co wywołało śmiech publiczności.

            Oprawę muzyczną uroczystości zapewniał międzypokoleniowy chór pod dyrekcją nomen omen Dyrektor Renaty Kowalczyk. Międzypokoleniowy nie tylko z nazwy – najmłodszych od najstarszych chórzystów dzieliło prawie 70 lat. Obok naszych Biedronek śpiewali pracownicy szkoły - obecni i emerytowani, a podczas niektórych utworów widzowie ukradkiem ocierali łzy wzruszenia.

            Dziękujemy wszystkim gościom, którzy zaszczycili nas swoją obecnością, ludziom, którzy przez wiele lat byli związani ze Szkolą w Smolcu i przez te lata wnieśli ogromny wkład w jego rozwój. Pani Czesławie Bujak wieloletniej dyrektor szkoły, emerytowanym nauczycielom, pracownikom administracji i obsługi. Szczególnie dziękujemy za obecność Pani Burmistrz Katarzynie Sebzdzie –Sztul, jej zastępcom Pani Annie Krawczyk- Herbut, Panu Tomaszowi Giniewskiemu. Gościliśmy Członka Rady Powiatu Pana Hieronima Kurysia, radnego powiatu- Sławomira Chryniewicza. Cieszymy się, że zaproszenie przyjęli poprzedni burmistrzowie naszej gminy, Pan Antoni Kopeć- obecnie radny powiatu, Pan Julian Żygadło, wiceburmistrz Mieczysław Reps, Katarzyna Łapińska- Szymańska. Obecna była przewodnicząca Rady Gminy Pani Anna Skórczak, wieloletnia dyrektor SP nr 1 w Katach Wrocławskich, obecnie Przewodnicząca Komisji Oświaty Pani Lidia Reps. Mogliśmy gościć przedstawicielkę organu nadzorującego Panią Barbarę Nizołek. Nie zabrakło dyrektorów publicznych, jak również niepublicznych placówek oświatowych w naszej gminie, przedstawicieli organizacji pozarządowych i firm, z którymi od lat szkoła współpracuje. Cieszymy się, że mogliśmy gościć przedstawicieli Rady Rodziców, która ufundowała tablicę pamiątkową z okazji jubileuszu.

            Dziękujemy wszystkim, którzy uczestniczyli w przygotowaniu tej wzruszającej uroczystości, podczas której uczciliśmy PRZESZŁOŚĆ.

            Dziękujemy też wszystkim pracownikom szkoły, którzy tworzą naszą TERAŹNIEJSZOŚĆ.

            I na końcu dziękujemy naszym uczniom – to Wy jesteście PRZYSZŁOŚCIĄ.

             

          • Piknik rodzinny - Dzień otwarty.

          • Serdecznie zapraszamy na "Piknik rodzinny", który odbędzie się dnia 23.05.2026 r. (sobota),w godzinach 9.00-14.00. Przygotowaliśmy wiele atrakcji dla dzieci i rodziców. Będzie to również okazja dla nowych uczniów, aby poznać naszą placówkę. Czekamy na wszystkich.

        • gazetka z niebieskimi obrazkami
          • Dzień Autyzmu

          • W piątek w szkole w Smolcu w ramach Światowego Dnia Autyzmu uczniowie klas I–V spotkali się  z panem Rafałem-  ekspertem ds. autyzmu. Więcej TUTAJ

    • Kontakty

      • Zespół Szkolno-Przedszkolny w Smolcu
      • 71 316 84 61 szkoła Smolec
        71 390 68 88 szkoła Jaszkotle
        71 316 84 51 przedszkole
        531 495 649 zerówki nad ośrodkiem zdrowia
      • ul. Kościelna 2
        SMOLEC
        55-080 Kąty Wrocławskie
        Poland
      • Zgodnie z art. 13 ust. 1 i 2 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (zwanego dalej RODO) informuję Panią/Pana, że:
        • administratorem podanych danych jest Zespół Szkolno – Przedszkolny w Smolcu, ul. Kościelna 2, 55-080 Smolec;
        • z naszym inspektorem ochrony danych można skontaktować się przez e-mail korzuch@infoic.pl
        • celem przetwarzania danych jest zapewnienie korespondencji odpowiedniej ewidencji, przechowywania oraz ochrony przed uszkodzeniem, zniszczeniem bądź utratą, a podstawą prawną są art. 6 ust. 1 lit. c) RODO oraz art. 6 ust.1 ustawy o narodowym zasobie archiwalnym i archiwach;
        • podanie danych jest wymogiem ustawowym i jest obowiązkowe, a konsekwencją niepodania danych jest brak rozpatrzenia korespondencji;
        • podane dane będą przechowywane przez okres wynikający z kategorii archiwalnej, zgodnie z Jednolitym Rzeczowym Wykazem Akt;
        • dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż uprawnione na mocy przepisów prawa;
        • przysługuje Pani/Panu prawo do żądania dostępu do danych oraz do ich sprostowania;
        • może Pani/Pan wnieść skargę do organu nadzorczego, jeśli uważa Pani/Pan, że przetwarzanie Pani/Pana danych narusza Pani/Pana prawa lub RODO.
  • Galeria zdjęć

    • brak danych