• 0B

   Nauczyciele: mgr  Iwona Parafianowicz, lic. Kamila Bury

    

    

    

    

   Dzień Pluszowego Misia

    

    

   Klockownia

   Dnia 9 listopada grupa 0B wraz z grupą 0A, wybrały się do Klockowni w Arkadach Wrocławskich. Klockownia to wyjątkowe miejsce dla małych wielbicieli klocków. Miejsce to łączy w sobie: plac zabaw oraz centrum edukacji, w którym dzieci poprzez zabawę doskonalą zdolności motoryczne i intelektualnie. Przestrzeń w Kolckowni dostosowana jest do wieku i potrzeb dzieci w każdym wieku, dzieci w sposób szczególny zachwyciła strefa „Majster w Akcji”, gdzie wraz z rówieśnikami mogły budować olbrzymie konstrukcje i rozwijać zdolności logicznego myślenia oraz pracy zespołowej. Czas spędzony w Klockowni dostarczył dzieciom dużo radości i aktywności, zarówno w sferze ruchowej jak i intelektualnej. Dzieci nie narzekały na nudę, były zachwycone.

    

    

    

    

   Dzień Postaci z bajek

   Piątego listopada obchodziliśmy Dzień postaci z bajek. W tym dniu wszystko więc związane było z bajkową tematyką. Dzieci obejrzały przedstawienie o Czerwonym Kapturku, a potem same zamieniły się w profesjonalnych aktorów – lalkarzy. Były zagadki dotyczące oczywiście bajek i bajkowych bohaterów, rozpoznawanie bajek po rekwizytach, odgadywanie tytułów bajek na podstawie krótkiego fragmentu. Dzieci uzupełniły karty pracy oraz wykonały prace plastyczne: wilka i magiczne lusterko. Wszystkie dobrze się przy tym bawiły i udowodniły, że doskonale znają najróżniejsze bajki.

    

    

    

   Puzon

   W poniedziałek 18.10.21 r. dzieci z przedszkola i grup 0, uczestniczyły w kolejnym Spotkaniu z muzyką. Dzieci poznały instrument muzyczny puzon z rodziny instrumentów dętych blaszanych. Oglądały budowę instrumentu, bardzo ważne jest odpowiednie ułożenie ust do ustnika. Dzieci słuchały sposobu gry na puzonie, między innymi: glissando, głos słonia oraz opowieść słowno-muzyczną pt. „Co się działo w grocie króla gór”. Były grane na puzonie zagadki muzyczne z filmów: „Kraina lodu”, „Gwiezdnie wojny”, „Nie ma mocnych”, „Różowa pantera”. Dzieci uczestniczyły w inscenizacji piosenki pt. „Sałatka owocowa”.

    

    

   Teatrzyk

   Dziś dzieci brały udział w przedstawieniu, podczas którego świetnie się bawiły a sam teatrzyk wywołał na twarzach dzieci dużo uśmiechu i radości.

    

    

    

   Dzień Owoców i Warzyw

   15 października obchodziliśmy Światowy Dzień Warzyw i Owoców. Głównym celem zajęć było zachęcenie dzieci do spożywania warzyw i owoców. Dzieci zapoznały się z piramidą zdrowego odżywiania, wysłuchały wiersza ,,Na straganie''. Wspomniane święto było też okazją do stworzenia warzywnego kosza w postaci pracy plastycznej. Dzieci wykonały też ulubiony owoc w formacie 3d.

   Na zakończenie zajęć, dzieci same wypowiedziały się , że jedząc warzywa i owoce wzbogacamy nasz organizm w bardzo wartościowe witaminy, które są bardzo ważne w życiu każdego z nas.

    

    

    

    

   Spektakl malowany piaskiem pt.” Kopciuszek”

   rysunek ze spektaklu

   W dniu dzisiejszym tj. 22 października grupy 0A i 0B, wybrały się na wycieczkę autokarową do Wrocławia na spektakl malowany piaskiem pt. „Kopciuszek”. Dzieci z zaciekawieniem oglądały cały spektakl, podczas którego zaprezentowano historię „Kopciuszka”, baśń opowiadająca o nadziei, miłości i cudzie, który może zmienić życie każdego z nas. Baśń przedstawiono w postaci malowania na żywo piaskiem, światłem i na wodzie; połączoną z grą aktorów, świateł i cieni oraz techniką szybkiego malowania (Speed Painting). Dopełnieniem całego spektaklu, była przepiękna oprawa muzyczna. Dzieci przeniosły się w świat magii rozsianej przez ziarenka piasku i ponownie przeżyły historię „Kopciuszka”.

   Po całym przedstawieniu, dzieci były pod wielkim wrażeniem, tego jak można wykorzystać piasek i jakie rzeczy mogą z tego powstać. Znały jedynie wykorzystanie piasku do celów zabawowych w piaskownicy, nie widziały jeszcze w jaki inny i artystyczny sposób można go wykorzystać.

   link do galerii

    

    

    

   Dzień Zwierząt

   4 października obchodziliśmy Światowy Dzień Zwierząt. Święto to celebrowane jest w Polsce od 1993r. Obchody tego święta mają na celu przypomnienie wszystkim ludziom o prawach zwierząt, ich godności i wolności. Tego dnia dzieci poznały różne ciekawostki na temat zwierząt oraz wiadomości dotyczące opieki nad nimi. Została także zwrócona uwaga dzieci, że zwierzęta czują jak ludzie i nie są zabawką, którą można wyrzucić. Wszystkie przedszkolaki rozwiązywały zagadki, układały puzzle oraz śpiewały piosenkę o tematyce związanej ze zwierzętami. 

    

    

    

    

   Dzień Chłopca

   Jak co roku 30 września obchodziliśmy w naszej grupie Dzień Chłopca. To wyjątkowe święto upłynęło nam pod znakiem uśmiechu, życzeń, radości i zabaw. Nasi chłopcy udowodnili, że są mądrzy, sprytni, wysportowani, koleżeńscy i kulturalni. Wszyscy uczestniczyli w różnych konkurencjach i świetnie sobie poradzili. Dziewczynki wykonały dla swoich kolegów laurki, złożyły życzenia i wręczyły upominki. Na koniec wszyscy odpoczywali przy słodkim poczęstunku. To był bardzo miły dzień w naszej grupie!

    

    

   Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

   Dziś obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. W tym dniu czytano w przedszkolu literaturę dziecięcą w postaci bajek, baśni i legend. Dzisiejszy dzień opierał się na promowaniu tej aktywności wśród dzieci. Zalet głośnego czytania jest mnóstwo: wzbogaca słownictwo, ćwiczy pamięć, poprawia koncentrację, uczy samodzielnego myślenia. Wpływa również na umacnianie więzi między dziećmi i rodzicami, po przez wspólne spędzania czasu. Dziś dzieci przeniosły się w świat fantazji i przygody, który stworzył się w ich wyobraźni słuchając czytanych utworów literackich repertuaru dziecięcego. Dzień minął w miłej i przyjaznej atmosferze, który uwieńczono krótkim przedstawieniem teatralnym.

    

    

   Pirackie opowieści

   We wtorek 28.09.21 r. dzieci z przedszkola i grup 0, oglądały przedstawienie pt. „Pirackie opowieści”. Dzieci przeżywały przygody Luizki – Sprytnej Szprotki i Kapitana Łaty. Żywiołowo reagowały na spektakl, nawet ostrzegały głównych bohaterów przed niebezpieczeństwem, gniewem władcy mórz, Neptunem. Luizkia– Sprytna Szprotka wspólnie z Kapitanem Łatą, wypłynęli na morze, by znaleźć wyspę, na której znajduje się skarb. Pragnieniem Luizki, było zostać królową piratów, aby ją zostać musiała posiadać skarb. Skarb należał do Neptuna, któremu do tej pory nikt tego skarbu nie zabrał. Neptun zaangażował do obrony skarbu: syrenkę i siły przyrody – sztorm. Kapitan Łata wraz z załogą zostali uwięzieni przez Neptuna. Luizka, która na wyspie znalazła skarb, dowiedziała się o uwięzieniu kapitana Łaty wraz z załogą. Miała wielki dylemat oddać skarb Neptunowi za uwolnienie kapitana Łaty i załogi czy zostawić ten skarb i zostać królową piratów. Luizkia– Sprytna Szprotka oddała skarb Neptunowi, okazało się nasza bohaterka bardziej ceni przyjaźń niż bogactwo. Kapitan Łata za dbanie o załogę mianował Luizkę Sprytną Szprotkę kapitanem statku.

   Dziś  w trakcie przedstawienie pt. "Pirackie Opowieści", dzieci wybrały się w morską przygodę. Z zaciekawieniem i przejęciem słuchały i oglądały całe przedstawienie.

    

    

   Wrocławskie krasnale

   Dziś dzieci z naszej grupy odwiedziły Wrocław. Celem wizyty, było podążanie Szlakiem wrocławskich krasnali. Dzieci bardzo miło spędziły czas, oraz poznały dużo ważnych informacji na temat wrocławskich krasnali i ich historii. Uwieńczeniem całe wycieczki był upominek w postaci książki pt." Wrocławskich krasnali historie prawdziwe".

    

   Sprzątanie świata

   W piątek 17.09.21 r. dzieci z grup 0 uczestniczyły w Ogólnopolskim Sprzątaniu Świata – Myślę więc nie śmiecę. Dzieci słuchały, dlaczego należy segregować śmieci, co to nam daje i środowisku. Dzieci wiedzą, iż część śmieci długo się rozkłada i mogą być niebezpieczne dla zwierząt. Samodzielnie segregowały odpady do odpowiednich pojemników. Wiedziały, iż do żółtego dajemy plastik i metal, do niebieskiego papier, do zielonego szkło. Na zakończenie spotkania dzieci wykonały prace plastyczną do tematu pt. „Nie śmiecimy, nie brudzimy o przyrodę się troszczymy”, prace zostały wyeksponowane na tablicy w szatni.

    

   Dzień Przedszkolaka

   21 września dzieci z grupy 0B były wyjątkowo szczęśliwe i zadowolone ponieważ obchodziły swoje święto- Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka.

   Specjalnie na tą uroczystość przygotowano dla dzieci wiele atrakcji i niespodzianek dostarczając okazji do świętowania, wesołej zabawy, i czerpania radości z bycia przedszkolakiem. 

    

   Pianino

   W poniedziałek 20.09.21 r. dzieci z przedszkola i grup 0, uczestniczyły w pierwszym Spotkaniu z muzyką. Dzieci poznały instrument muzyczny pianino i utwory Fryderyka Chopina grane na tym instrumencie. W dniach od 2 do 23 października 2021 r. odbędzie się XVIII Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny im. Fryderyka Chopina, z tego powodu autorka Spotkań z muzyką chciała przybliżyć dzieciom postać kompozytora, pianisty Fryderyka Chopina. Dzieci słuchały piosenki pt. „Żelazowa Wola”, śpiewaną przez prowadzącą Alinę Zwoźniak oraz mazurka Fryderyka Chopina. granego na pianinie przez pana Michała. Tego mazurka, autor skomponował w wieku sześciu lat. Pan Michał pokazał różne sposoby gry na pianinie, między innymi: cicho, szybko, jednym palcem, czterema palcami, akordami, zagrał zagadkę muzyczną (Piraci z Karaibów). Pan Michał grał Preludium deszczowe Fryderyka Chopina, równocześnie prowadząca czytała wiersz „Parasole”, dzieci wystukiwały rytm palcami o podłogę.

    

   Dzień Kropki

   Dzień kropki sprawił dzieciom dużo radości. Dzieci wyklejały, kolorowały a sama zabawa z kropkami sprawiała im wiele radości.

    

   Urodziny Tuwima

   W poniedziałek 13 września były urodziny Juliana Tuwima. Poety, autora wodewili, skeczy, librett operetkowych i tekstów piosenek. Wiele pokoleń Polaków wychowało się na jego twórczości. Często czytamy wiersze tego poety, które są wesołe, żartobliwe, pouczające, śmieszne. Śmieszą i dziwią nas wiersze, między innymi „Lokomotywa”, „Abecadło”, „O Grzesiu kłamczuchu i jego cioci”. Dzieci z grup 0 dowiedziały się, iż w tym dniu przypada kolejna rocznica urodzin Juliana Tuwima. Słuchały wierszy: „Idzie Grześ”, „Okulary”, uczestniczyły w inscenizacji „Rzepka”.

    

  • Kontakty

   • Zespół Szkolno-Przedszkolny w Smolcu
   • sekretariat@zsp-smolec.pl
   • sekretariat@zsp-smolec.pl
   • 71 316 84 61 szkoła Smolec 71 390 68 88 szkoła Jaszkotle 71 316 84 51 przedszkole 531 495 649 zerówki nad ośrodkiem zdrowia
   • ul. Kościelna 2 SMOLEC 55-080 Kąty Wrocławskie
   • Zgodnie z art. 13 ust. 1 i 2 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (zwanego dalej RODO) informuję Panią/Pana, że: • administratorem podanych danych jest Zespół Szkolno – Przedszkolny w Smolcu, ul. Kościelna 2, 55-080 Smolec; • z naszym inspektorem ochrony danych można skontaktować się przez e-mail korzuch@infoic.pl • celem przetwarzania danych jest zapewnienie korespondencji odpowiedniej ewidencji, przechowywania oraz ochrony przed uszkodzeniem, zniszczeniem bądź utratą, a podstawą prawną są art. 6 ust. 1 lit. c) RODO oraz art. 6 ust.1 ustawy o narodowym zasobie archiwalnym i archiwach; • podanie danych jest wymogiem ustawowym i jest obowiązkowe, a konsekwencją niepodania danych jest brak rozpatrzenia korespondencji; • podane dane będą przechowywane przez okres wynikający z kategorii archiwalnej, zgodnie z Jednolitym Rzeczowym Wykazem Akt; • dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż uprawnione na mocy przepisów prawa; • przysługuje Pani/Panu prawo do żądania dostępu do danych oraz do ich sprostowania; • może Pani/Pan wnieść skargę do organu nadzorczego, jeśli uważa Pani/Pan, że przetwarzanie Pani/Pana danych narusza Pani/Pana prawa lub RODO.
 • Galeria zdjęć

   brak danych