2013/14
Dnia 7 września 3013 roku we Wrocławiu odbył się 23 Bieg Solidarności.
W kategorii młodzików, w grupie wiekowej 2002 wystartowało trzech uczniów naszej szkoły:
- Patryk Przybyłek
- Paweł Radzicki
- Wojciech Szabała
Dystans, który mieli do pokonania wynosił 1 km. Łączna ilość zawodników wynosiła 81.
Pierwsze miejsce w biegu z czasem 4:36 zajął Patryk Przybyłek.
Na miejscu 41 z czasem 5:48 uplasował się Wojciech Szabała, a na 43 miejscu z czasem 5:51 Paweł Radzicki.
W kategorii dziewcząt rocznik 2001 wystartowały Klaudia i Julia Pucek, zajmując 17 (Klaudia) i 47 (Julia) miejsce.
W dnia 14 września w Karkonoszach odbył się XI Międzynarodowy Marszobieg „LAWINA” ze Śnieżki do Samotni na dystansie ok. 6km. Klaudia i Julia Pucek wystartowały w biegu zajmując 8 (Klaudia) i 10 (Julia) miejsce w kategorii K10.
21 września odbył się XII Wrocławski Maraton Matematyczny. Można w nim brać udział w jednej z pięciu kategorii: szkoły podstawowe, gimnazja, szkoły ponadgimnazjalne, studenci i nauczyciele matematyki lub informatyki, dorośli amatorzy.
Konkurs składa się z dwóch etapów: eliminacje i finały. Finały rozgrywane są w sobotę od godz. 10.00. Rundy zaczynają się o pełnych godzinach i trwają 45 minut. W każdej do rozwiązania jest inny rodzaj testu. Przed następną rundą uczestnicy mają 15 minutową przerwę, a po niej ogłaszane są nazwiska odpadających zawodników i wręczane są im dyplomy z liczbą rozegranych rund. Zawody kończą się, gdy w danej kategorii w grze pozostanie jeden zawodnik.
Tym razem w konkursie wzięło udział prawie 1100 uczniów szkół podstawowych. Do finałów dostało się 217 osób. Pośród nich znalazło się dwoje reprezentantów naszej szkoły: Justyna Rogala (VI B) i Jędrzej Lower (V A). Justyna zakończyła zmagania po 1 rundzie; Jędrzej odpadł po 3 etapie. Największy sukces odniosła mama Jędrka, która w kategorii (dorośli) amatorzy zakończyła rozgrywki na III miejscu!
Gratulujemy sukcesu!
A w matematyczne szranki zapraszamy uczniów wraz z rodzicami w przyszłym roku!Pierwsze zawody w tym roku i już sukces! Nasi uczniowie wzięli udział w gminnych zawodach w biegach sztafetowych w Kątach Wrocławskich na stadionie OSiR-u. Sztafeta składała się z dziesięciu osób, czyli trzeba było wykonać dziewięć dokładnych zmian pałeczki sztafetowej dla dziewcząt na dystansie 600 m, a u chłopców 800 m. W konkurencji chłopców w rywalizacji brały udział takie szkoły jak : SP Gniechowice, SP nr 1 z Kątów Wrocławskich, SP nr 2 z Kątów Wrocławskich oraz mieszana grupa ze szkoły w Małkowicach natomiast u dziewcząt było mniej o szkołę z Małkowic. Rywalizacja była bardzo zacięta i po ciężkim, wyczerpującym biegu nasze drużyny zajęły drugie miejsca – zabrakło troszkę szczęścia, ale i tak serdecznie im gratulujemy!!!
W dniu 6 października w Legnicy w ramach XXVI Bieg Lwa Legnickiego odbył się Bieg Młodego Maratończyka. Klaudia i Julia Pucek wystartowały w biegu zajmując 7 (Klaudia) i 19 (Julia) miejsce w kategorii Bieg młodzieżowy (rocznik 2001-2003) Dziewczęta na dystansie 600m.
XI Matematyczny Marsz na Orientację odbył się 5 X 2013 w Białym Kościele koło Strzelina. Naszą szkołę reprezentowały 3 patrole uczniowskie: (1 z klas szóstych i 2 z klas piątych) oraz jeden patrol rodzinny (tradycyjnie już rodzina Państwa Lower). W kategorii szkół podstawowych stratowało 120 patroli. Poza zaplanowanymi trudnościami w terenie pojawiło się dodatkowe utrudnienie - szerszenie, które osłabiły nasze drużyny. Najwyżej (XXXVII miejsce) uplasował się patrol z Vb (Weronika, Patryk i Wojtek), na XLII pozycji Va (Kamila, Jędrek i Michał) oraz na XLV miejscu - VIb (Marta, Karolina i Justyna). Państwo Lower uplasowali się na IX miejscu. Miłym zaskoczeniem było VII miejsce naszych tegorocznych absolwentów (Gosia Lower, Julia Bobowska, Jakub Jaworski), którzy w kategorii gimnazjalistów zdobyli VII miejsce. Cieszymy się z tak udanego debiutu gimnazjum z Jaszkotla w imprezach matematycznych! Po biegu wszyscy uczestnicy biegu mogli wziąć udział z konkursach matematycznych oraz sportowych. W skoku w dal z miejsca III miejsce zajął Patryk Przybyłek. Gratulujemy sukcesów!!!
Więcej zdjęć można obejrzeć w albumie (klikając w obrazek poniżej).
W środę - 16 października odbył się etap szkolny zDolnego Ślązaczka. Konkurs był jak zwykle na bardzo wysokim poziomie. Najlepsze wyniki uzyskali:
1. Marta Wonskowska - 23 punkty (na 25 możliwych)
2. Kaja Piekara, Weronika Głowacka - 22 pkt.
3. Julia i Klaudia Pucek, Wojciech Szabała - 21 pkt.
4. Julian Serkieza - 20 pkt.
5. Jędrzej Lower - 19 pkt.
Do etapu powiatowego dostali się wszyscy laureaci wyróżnieni na czerwono.
Kolejny etap konkursu w czwartek 14 listopada. Trzymamy kciuki!
KONKURS POLONISTYCZNY
„I TY MOŻESZ ZOSTAĆ MISTRZEM LITERATURY NIE TYLKO POLSKIEJ”
8 listopada w naszej szkole odbył się konkurs polonistyczny „I ty możesz zostać mistrzem literatury nie tylko polskiej. Jego organizatorem była Zespół Szkół w Łozinie.
Zadaniem uczniów klas IV-VI było napisanie baśni inspirowanej obrazem. Trzy zaproponowane przez muzeum dzieła sztuki zostały wyświetlone na tablicy multimedialnej w sali, w której odbywał się konkurs.
Nasi podopieczni przez 90 minut zmagali się z tym niełatwym zadaniem. Musieli bowiem przypomnieć sobie, jakie cechy wyróżniające ma ten gatunek, zastosować je, pamiętać o wszelkich zasadach ortograficznych, interpunkcyjnych oraz stylistycznych, a także dbać o bogactwo językowe swojej opowieści.
Po dokładnym przeanalizowaniu prac, komisja konkursowa wyłoniła pięć baśni, których autorzy zostali zakwalifikowani do II etapu tego konkursu, tzw. Małego Finału.
A oto zwycięzcy:
-
Julia Łukaszewicz VIa
-
Hanna Mika VIa
-
Karolina Czechowska VIb
-
Marta Wonskowska VIb
-
Julia Żamejć VIb
Kolejne zmagania naszych laureatek odbędą się już 27 listopada. Gratulujemy i życzymy powodzenia.
W czwartek 14 listopada 2013 r w naszej szkole odbyły się zawody w mini piłce koszykowej chłopców i dziewcząt. Konkurencja przyjechała do nas z Kątów Wrocławskich ze Szkoły Podstawowej nr 1 – dwie drużyny oraz SP z Sadkowa – drużyna chłopców.
Całe spotkanie rozgrywaliśmy systemem „każdy z każdym” – przy czym dziewczynki miały jedno starcie z Kątami natomiast chłopcy grali dwa mecze.
Dziewczęta zagrały mecz ze Szkołą Podstawową nr 1 z Kątów Wrocławskich i mimo dobrego przeciwnika wygrały swoje spotkanie z miażdżącą przewagą. Następne mecze należały do chłopców, nie było łatwo – szczególnie zacięty bój stoczyli nasi chłopcy o drugie miejsce, gdzie odbyły się dogrywki ze szkołą z Sadkowa – jednak ostatecznie zajęliśmy trzecie miejsce.
Dziewczęta zwycięstwem w etapie gminnym otworzyły sobie drogę na szczebel powiatowy, na którym zaprezentują się już w poniedziałek 25.11.2013 trzymamy kciuki i liczymy na medal.
Występ naszej reprezentacji był naprawdę na wysokim poziomie o czym świadczą dwa miejsca na podium.
Całość imprezy swoim występem uświetniły nasze „ATOMÓWKI” oraz krótki utwór wykonany przez uczniów naszej szkoły.
Konkurs informatyczny Bóbr powstał w 2004 roku na Litwie i z roku na rok obejmuje swoim zasięgiem coraz więcej uczniów oraz państw. W tym roku nasza szkoła pierwszy raz wzięła w nim udział. Tematyka konkursu jest związana z rozwiązywaniem problemów programistycznych, umiejętnością myślenia algorytmicznego oraz (czasami) znajomością budowy i obsługi komputera. Problematyka informatyczna ukryta jest w przygodach bobrów. Zadania są testowe. Należy wybrać jedną poprawną odpowiedź spośród czterech możliwych lub wykonać inne czynności, o których jest mowa w zadaniu.
Konkurs jest przeprowadzany on-line w środowisku Adobe Air dla wszystkich poziomów edukacyjnych. Nasza szkoła wzięła udział w konkursie w kategorii Benjamin (IV-VI) - 25 uczniów klas V i VI oraz Skrzat (I-III) - 28 uczniów klas III. Liczba dzieci uczestniczących w konkursie jest ograniczona ilością komputerów szkolnych z dostepem do internetu.
Najlepszy wynik w kategorii Benjamin osiągnął Jędrzej Lower - 98,75 pkt, a w kategorii Skrzat - Ignacy Mutke - 92,50 pkt.
W ramach Tygodnia Informatyki (Computer Science Education Week) w dniach 9-15 grudnia odbyła się akcja zatytuowana Godzina kodowania. Była to możliwość zasmakowania prawdziwej informatyki w czasie 60 minut (teoretycznie, gdyż praktycznie uczniowie poświęcili zdecydowanie więcej). Można było przyłączyć się w dowolnym czasie i miejscu na świecie. Wystarczył komputer lub tablet z dostępem do internetu. Akcję wspierali m.in. Bill Gates, Mark Zuckerberg, Chris Bosh oraz Prezydent USA Barak Obama, przekonując w swoich wypowiedziach o ogromnej roli programowania we współczesnych czasach, bez względu na dziedzinę życia. Swoje siły sprawdziło ponad 15 milionów ludzi ze 170 państw. Również nasi uczniowie z najstarszych klas mieli możliwość podczas lekcji poznania zasad programowania, a w domu samodzielnie mogli zmierzyć się z prawie 100 zadaniami, zdobywając 27 trofeów. Pełen sukces odniosło dwoje uczniów: Hanna Mika i Kacper Chrostowski. (Niestety, nagrody przewidziane przez organizatorów przeznaczone są jedynie dla obywateli USA). Wielu innych było bardzo blisko maksymalnego wyniku.
Link do wersji polskiej: http://edu.rsei.umk.pl/godzinakodowania/
Link do oficjalnej amerykańskiej strony: http://code.org/
W dniu 18.12.2013 r. odbył się w naszej szkole Konkurs Recytatorski z języka niemieckiego. Uczestniczyli w nim chętni uczniowie z klas IV – VI, w sumie 21 osób. Uczniowie zaprezentowali wiersze zarówno z klasyki literatury niemieckiej, jak i wiersze współczesne. Wśród wierszy znalazły się również wiersze polskich autorów, przetłumaczone na język niemiecki.
W jury zasiedli: p. Elżbieta Lisowska – Bogacz, p. Anna Puczyńska oraz sędzia specjalny, p. Mariusz Kozub, mieszkający na stałe w Niemczech od ponad 30 lat.
Pierwsze miejsce zdobyła Marta Wonskowska z klasy VI B, drugie miejsce przypadło Weronice Nahurskiej z klasy VIB, na trzecim miejscu znalazła się Katarzyna Flegel z klasy IVB. Jury przyznało również aż sześć wyróżnień! Otrzymali je: Julia Urbaniak, Anna Dąbrowska i Zofia Pachura z klasy IVA, Martyna Sakal z klasy VB oraz Klaudia Pucek i Jakub Zagozdon z klasy VIA.
16.01.2014 r. odbędzie się w naszej szkole Międzyszkolny Konkurs Recytatorski z języka niemieckiego, w którym wezmą udział laureaci konkursu naszej szkoły oraz laureaci z innych szkół.
Dnia 17.01.2014 r. odbył się w naszej szkole Międzyszkolny Konkurs Recytatorski z języka niemieckiego. Uczestniczyli w nim laureaci ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Kątach Wrocławskich oraz laureaci naszej szkoły.
W jury zasiedli: p. Elżbieta Zielińska, p. Monika Górniak i p. Anna Puczyńska. Pierwsze miejsce zdobyła Nathalie Victor ze Szkoły Podstawowej nr 1, drugie miejsce przypadło Marcie Wonskowskiej ze Smolca, na trzecim miejscu znalazła się Katarzyna Pluskota ze szkoły kąteckiej. Jury przyznało również dwa wyróżnienia. Otrzymały je: Patricia Hahn (Kąty Wrocławskie) i Weronika Nahurska (Smolec).
Wszystkim uczestnikom dziękujemy za zaangażowanie, a laureatom GRATULUJEMY !!!
Wielki Finał konkursu
„I ty możesz zostać mistrzem literatury nie tylko polskiej”
11 lutego 2014 roku odbył się Wielki Finał konkursu „I ty możesz zostać mistrzem literatury nie tylko polskiej. Ostatni już etap literackich zmagań młodych baśniopisarzy miał miejsce w Szkole Podstawowej w Łozinie.
Brały w nim udział trzy uczennice naszej szkoły:
-
Karolina Czechowska klasa VIb
-
Hanna Mika klasa VIa
-
Marta Wonskowska klasa VIb.
Uczestnicy mieli za zadanie przygotować prezentację multimedialną do napisanej przez siebie baśni oraz inscenizację fragmentu stworzonej przez dziecko bajki.
Jury miało trudny orzech do zgryzienia, (a wśród nich prorektor Uniwersytetu Wrocławskiego prof. dr hab. Adam Jezierski) ponieważ dzieci przygotowały się znakomicie. Również nasze uczennice nie wróciły z Łoziny z pustymi rękami. A oto ich osiągnięcia, za które należą im się ogromne gratulacje:
-
Karolina Czechowska – dyplom i tytuł wicemistrza literatury nie tylko polskiej
-
Hanna Mika – dyplom uczestnictwa w konkursie
-
Marta Wonskowska – dyplom – wyróżnienie w konkursie.
Jeszcze raz gratulujemy naszym uczennicom i życzymy powodzenia w przyszłości.
Więcej zdjęć można obejrzeć klikając w fotkę:
Zawody Gminne w Mini Piłce Siatkowej klas VI – Gniechowice 14.02.2014 r.
W piątek 14 lutego 2014 r w szkole w Gniechowicach odbyły się zawody w mini piłce siatkowej chłopców i dziewcząt klas VI. Konkurencja przyjechała z Kątów Wrocławskich SP nr 2 z Sadkowa oraz Zachowic. Całe spotkanie rozgrywaliśmy systemem „każdy z każdym”.
Dziewczęta zwycięstwem w etapie gminnym otworzyły sobie drogę na szczebel powiatowy, na którym zaprezentują się już w poniedziałek 10.03.2014 trzymamy kciuki i liczymy na medal.
Chłopcy uplasowali się na wysokim III miejscu.
Występ naszej reprezentacji był naprawdę na wysokim poziomie o czym świadczą dwa miejsca na podium.
10 marca 2014 r. drużyna naszej szkoły wzięła udział w turnieju wiedzy pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom” na szczeblu gminnym. Konkurs został zorganizowany przez jednostkę państwowej straży pożarnej w Kątach Wrocławskich oraz Urząd Gminy pod patronatem Pana Burmistrza. Nasi reprezentanci popisali się ogromną wiedzą o czym świadczą miejsca, które zajęli:
Michał Kaluska – I miejsce
Hubert Górski – II miejsce
Błażej Szumowski – IV miejsce
Chłopcy zdobyli wiele cennych nagród, a Michał i Hubert wezmą jeszcze udział w turnieju na szczeblu powiatowym.
W dniu 5 marca w Gniechowicach odbyły się gminne zawody w mini piłce siatkowej dziewcząt i chłopców klas piątych. Naszą gminę reprezentowało sześć szkół. Gospodarze imprezy szkoła z Gniechowic, SP nr 1 oraz SP 2 z Kątów Wrocławskich, Sadków, Zachowice oraz nasza szkoła ze Smolca.
W drodze losowania szkoły zostały podzielone na dwie grupy, w których rozgrywano mecze systemem „każdy z każdym”. Nasze obie drużyny zajęły drugie miejsca w swoich grupach, co dało im możliwość gry w małym finale. Niestety oba mecze zostały przegrane, co dało nam ostatecznie czwarte miejsca w turnieju.
Na uwagę zasługuje fakt, że poziom rozgrywek z roku na rok jest coraz wyższy a zwycięzcy naszej gminy zajmują czołowe miejsca w zawodach rangi powiatowej.
We wtorek 18 marca 2014 r w szkole w Gniechowicach odbyły się o zawody w mini piłce siatkowej chłopców i dziewcząt klas IV. Konkurencja przyjechała z Kątów Wrocławskich SP nr 1, nr 2, z Sadkowa oraz Zachowic. W sumie było sześć drużyn co zapowiadało ostrą rywalizację.
Całe spotkanie rozgrywaliśmy systemem grupowym – składy grup zostały utworzone losowo .
Nasze dziewczęta jak i chłopcy wyszli ze swoich grup zwycięsko, więc już tylko czekał ich mecz o pierwsze bądź drugie miejsce.
W ostatecznym, bardzo zaciętym, starciu lepsze okazały się drużyny chłopców i dziewcząt ze szkoły w Sadkowie.
Występ naszej reprezentacji był naprawdę na wysokim poziomie o czym świadczą dwa srebrne medale i miejsca na podium.
W dniu 10 marca w Siechnicy odbyły się powiatowe zawody w mini siatkówce klas VI. W kategorii chłopców naszą gminę reprezentowali zawodnicy z Gniechowic, natomiast w kategorii dziewcząt nasza szkoła ze Smolca.
Na zawody stawiło się pięć szkół mistrzów swoich powiatów. Zawody odbywały się systemem „każdy z każdym”. Nasza zawodniczki bez większych problemów w stosunku 2:0 pokonały swoje rywalki z Żurawiny, Żernik Wrocławskich oraz z Bielan Wrocławskich. Ostatni mecz ze szkołą z Kamieńca Wrocławskiego miał zadecydować o zwycięstwie w turnieju. Zawodniczki znały się z poprzedniego roku gdzie także stoczyły ze sobą finałowy pojedynek.
Po bardzo zaciętym i wyrównanym pojedynku w tie-breku na przewagi wygrały zawodniczki z Kamieńca Wrocławskiego. Szkoda, bo zwycięstwo było bardzo blisko. Cóż, należy się cieszyć z drugiego miejsca w powiecie, zwłaszcza, że dziewczyny pokazały naprawdę dobrą siatkówkę na wysokim poziomie.
WIELKIE BRAWA DLA NASZYCH ZAWODNICZEK!!!
3 kwietnia z pewnością był szczęśliwy dla naszych uczniów – Weroniki, Błażeja i Julki, którzy brali udział w XIV Gminnym Konkursie Recytatorskim w Gniechowicach.
Tydzień wcześniej w Smolcu odbyły się szkolne eliminacje. Panie polonistki: Katarzyna Trzepizur i Alicja Szymańska spośród około 20 kandydatów wyłoniły czworo zwycięzców, dla których nagrodą był udział w etapie gminnym.
Nasi recytatorzy nie zawiedli. Jury w Gniechowicach miało niełatwy orzech do zgryzienia, poziom był bowiem bardzo wyrównany. A oto wyniki:
Weronika Nahurska – 3. miejsce w XIV Gminnym Konkursie Recytatorskim,
Błażej Szumowski – wyróżnienie w XIV Gminnym Konkursie Recytatorskim,
Julia Gubernat – dyplom za udział w XIV Gminnym Konkursie Recytatorskim.
Serdecznie gratulujemy naszym uczniom, żałujemy jedynie, że w konkursie z powodu choroby nie mogła wziąć udziału Kasia Tomanek (przypomnijmy, że to ubiegłoroczna recytatorska zwyciężczyni).
W dniu 28 kwietnia z Szkole Podstawowej w Kątach Wrocławskich odbyły się gminne zawody w czwórboju lekkoatletycznym. Jest to jedna z trudniejszych konkurencji, ponieważ wymaga zarówno przygotowania technicznego jak i fizycznego. Na zmagania stawiły się cztery szkoły z terenu naszej gminy, SP nr 1 i 2 z Kątów Wrocławskich SP z Sadkowa oraz nasza szkoła ze Smolca.
Po rozegraniu wszystkich konkurencji okazało się, że nasi chłopcy zajęli w rywalizacji trzecie miejsce. Po raz kolejny bezkonkurencyjne okazały się nasze dziewczęta, które zdecydowanie pokonały swoje rywalki. Do naszych zawodniczek należały najdalsze rzuty i skoki, oraz najszybsze biegi podczas zawodów. Dzięki czemu po raz kolejny będą reprezentowały naszą gminę na zawodach powiatowych, które odbędą się 6 maja w Kobierzycach. Życzymy powodzenia i samych rekordów.
W dniu 28 kwietnia w Sadkowie odbyły się gminne zawody w mini piłkę nożną chłopców. W turnieju brało udział sześć szkół z terenu nasze gminy. Po losowaniu trafiliśmy do bardzo silnej grupy ze szkołami z Kątów Wrocławskich. Po zremisowaniu i przegraniu jednego meczu zajęliśmy trzecie miejsce w grupie, co dało nam możliwość gry o piąte miejsce. W meczu tym zmierzyliśmy się ze szkołą z Zachowic gdzie wygraliśmy w stosunku 2:1.
Pomimo słabszego występu naszym zawodnikom należą się gratulacje za postawę na boisku, wolę walki oraz grę fair play.
Dnia 6 maja 2014 roku o godz. 10.00 odbyły się powiatowe zawody w czwórboju lekkoatletycznym na stadionie w Kobierzycach. Na zawodach pojawiło się 5 drużyn dziewcząt i 5 drużyn chłopców. Nasz powiat reprezentowali chłopcy z Kątów Wrocławskich oraz nasze dziewczyny ze Smolca. Konkurencja była trudna do pokonania, ale nasze smoleckie lekkoatletki stawiły czoła wyzwaniu. W końcu udało się pokonać Kamieniec Wrocławski. Na samym początku odbyły się biegi krótkie (60 metrów), później był skok w dal, rzut piłeczką palantową a na końcu bieg długi (600 metrów). Najwięcej punktów zdobyły: Julia Łukaszewicz (255), Aleksandra Chydzińska (218), Marta Wonskowska (211) i Paulina Papciak (208), a następnie Kamila Kujawa, Julia Słońska i Agata Strzemecka. Łącznie zdobyłyśmy 1027 punktów.
Dziewczyny (miejsca)
1. Smolec
2. Siedlec
3. Kamieniec Wrocławski
4. Kobierzyce - gospodarze
5. Wilczków
Chłopcy (miejsca)
1. Kiełczów
2. Kąty Wrocławskie
3. Kobierzyce
4. Mietków
5.Wilczków
Powiaty były bardzo trudne, ale z naszymi trenerami Panią Grażynką Jarża i Panem Grzegorzem Lichwa można wygrać wszystko. Dzięki temu zakwalifikowałyśmy się na strefę wrocławską (Stadion Olimpijski AWF).
Najlepsi w Powiecie Wrocławskim!
Kto? Nasi wyjątkowi uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Smolcu. Dlaczego? Ponieważ wygraliśmy finał powiatowy konkursu przyrodniczego „Przyroda wokół nas”!
Konkurs był organizowany wspólnie przez Powiat Wrocławski oraz Dolnośląski Zespół Parków Krajobrazowych. Przystąpiło do niego 30 szkół, w tym dokładnie 1024 uczniów. Podczas etapu szkolnego uczniowie z klas piątych, do których był on adresowany, pisali test o tematyce przyrodniczej. Wyniki zostały przesłane do organizatorów, którzy ze wszystkich szkół uczestniczących w konkursie wyłonili 10 najlepszych. W tym miejscu był już nasz pierwszy sukces, ponieważ zakwalifikowaliśmy się do finału z najwyższą ilością punktów! Finał odbył się dnia 7 maja 2014 roku w siedzibie starostwa powiatowego we Wrocławiu. Naszą szkołę reprezentowała 6-osobowa drużyna w składzie: Wojciech Szabała, Paweł Radzicki, Weronika Głowacka, Joachim Bobowski, Paweł Packiewicz, Patryk Przybyłek, wraz z opiekunem i jednocześnie nauczycielką przyrody, panią Barbarą Kozyrą. W pierwszej część finału uczniowie drużynowo rozwiązywali test składający się z 25 pytań, zaś w drugiej każdy indywidualnie rozpoznawał 10 gatunków roślin i 10 gatunków zwierząt. Nad przebiegiem konkursu czuwało Jury wraz z przedstawicielami organizatorów: starostą Romanem Potockim oraz dyrektorem DZPK Piotrem Śniguckim.
Nasi uczniowie byli bardzo mocno zmotywowani, by wygrać! Wspierani przez swoją nauczycielkę, pod okiem której sumiennie się przygotowywali, bardzo w siebie wierzyli, co bez wątpienia pomogło im na drodze do sukcesu. Poprzeczkę mieli postawioną bardzo wysoko, gdyż ich poprzednicy w ubiegłorocznej edycji zdobyli II miejsce. Tym razem uczniowie klas piątych spełnili swoje marzenie, zajmując I miejsce i tym samym wygrywając uczestnictwo w międzynarodowych warsztatach przyrodniczych w Myśliborzu, na które wraz z opiekunem wybiorą się w sierpniu tego roku. Otrzymane w nagrodę tablety piątoklasiści na pewno wykorzystają dla rozrywki, ale też zdobywania i tak już rozległej wiedzy.
Jeszcze raz wszystkim gratulujemy! Jesteśmy z Was bardzo dumni!
Napięcie przed rozpoczęciem finału – co to będzie?
Podczas drużynowego pisania testu – zdjęcie dzięki uprzejmości Starostwa Powiatowego. Fot: ?
Przeszczęśliwi zwycięzcy! – zdjęcie dzięki uprzejmości Starostwa Powiatowego. Fot.: ?
Zdjęcie artykułu z Gazety Wrocławskiej z dn. 09.05.2014
Informacja na stronie Powiatu Wrocławskiego: tutaj
Fotorelacja na Facebook'u: tutaj
Galeria w Albumie:
Dnia 9 maja 2014 roku odbyły się zawody strefy wrocławskiej w czwórboju lekkoatletycznym na Stadionie Olimpijskim AWF. Pojawiło się 14 drużyn dziewcząt i 15 drużyn chłopców. Nasz powiat reprezentowały dziewczyny ze Smolca. Konkurencja była bardzo dobrze wytrenowana i trudna do pokonania, może dlatego, że w większości były to szkoły sportowe. Zajęłyśmy drugie miejsce od końca, czyli 13 . Jako pierwszy odbył się był bieg krótki, następnie skok w dal i rzut piłeczką, a na końcu bieg na 600 metrów. Łącznie uzyskałyśmy 925 punktów. Dziewczyny najbardziej cieszyły się z możliwości spróbowania biegu przez płotki. Nasza reprezentacja spisała się świetnie
Tradycją stało się, że wśród laureatów VIII edycji Gminnego Konkursu znalazło się bardzo wielu uczniów naszej szkoły. Serdecznie im gratulujemy !
Oto oni:
Kategoria PROZA:
-
Julia Żamejć II miejsce
-
Hanna Mika II miejsce
-
Martyna Sakal wyróżnienie
-
Marta Wonskowska wyróżnienie
-
Małgosia Kołtuniuk wyróżnienie
Kategoria POEZJA:
(W tej kategorii przyznano wyłącznie wyróżnienia.)
-
Julia Pucek wyróżnienie
-
Maja Skuza wyróżnienie
Sukcesy w konkursach przyrodniczych:1. OLIMPUS sesja jesienna:laureaci:Wonskowska Marta 6bSerkieza Julian 6aMarchel Inga 4b2. OLIMPUS sesja wiosennalaureaci:Maciejewski Miłosz 4b3. EKOTESTlaureaci:Wonskowska Marta 6bPatławska Barbara 5b4. ŚWIETLIKlauraci:Wonskowska Marta 6b5. PRZYRODA WOKÓŁ NASlaureaci:Głowacka Weronika 5bPrzybyłek Patryk 5bSzabała Wojciech 5bBobowski Joachim 5aPackiewicz Paweł 5aRadzicki Paweł 5b6. ROZPOZNAWANIE GATUNKÓW CHRONIONYCHI miejsce: Wonskowska Marta 6bII miejsce: Grzymski Wiktor 4bIII miejsce: ex equo Sakal Martyna 5b, Patławska Barbara 5b7. WODA WOKÓŁ NASI miejsce: Serkieza Julian 6aII miejsce: Wonskowska Marta 6bIII miejsce: Patławska Barbara 5b4 czerwca w Sadkowie odbył się kolejny raz konkurs logicznego myślenia. Uczniowie mieli do rozwiązania 13 zadań logicznych i lateralnych. Naszą szkołę reprezentowało 3 uczniów, którzy osiągnęli najlepsze wyniki w eliminacjach szkolnych. Byli to: Klaudia Pucek, Julian Serkieza i Wojciech Szabała. Zwycięzcą konkursu został nasz uczeń - Julian Serkieza. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy, zabawki logiczne oraz zasiedli do wspólnego słodkiego posiłku. Więcej informacji na stronie konkursu.
-