• Historia

        • 1945 Smolec był jedną z pierwszych miejscowością w powiecie wrocławskim, w której po wojnie powstała szkoła powszechna. Kierownikiem szkoły w Smolcu został powołany Jan Jędrzejewski przybyły z powiatu rzeszowskiego.

          7 lipca 1945 przeprowadzono zapis na rok szkolny 1945/46. Do klas I, II, III, zapisało się 16 dzieci.
          4 września 1945 r. rozpoczął się rok szkolny. Jan Jędrzejewski pracował na dwie zmiany. We wsi były dwa budynki szkolne, jeden w lepszym stanie zajęty został przez Sowietów na szpital, w drugim bez szyb i w tragicznym stanie zaczęły uczyć się dzieci. W związku z napływem większej ilości osadników, wzrosła liczba dzieci. 1 października 1945 r. inspektor powołał na nauczyciela Władysławę Jędrzejewską. Stan uczniów na dzień 1 listopada 1945 r. 62 dzieci w tym 46 chłopców i 16 dziewcząt.

          10 listopada 1945 r. zawiązała się 19 Drużyna Harcerska Wrocławska. Drużyna liczyła 15 druhów i 18 druhen, drużynowym był student Uniwersytetu Wrocławskiego - Antoni Jędrzejewski.
          3 uczniów otrzymało świadectwo ukończenia szkoły.

          Rok szkolny 1946/47 rozpoczął się 3 września. Do klas I- VII zapisano 126 dzieci. Nauka odbywała się systemem semestralnym z powodu dużej rozpiętości wieku między uczniami. Uczniowie organizowali święta państwowe, a także po raz pierwszy Święto Matki.

          1947/48 Po dwóch latach funkcjonowania szkoły było już 166 uczniów. Na terenie szkoły funkcjonował zastęp harcerzy, "Polski Czerwony Krzyż", Liga Morska. W styczniu 1948 r. nastąpiła zmiana kierownika szkoły- zwolniony został Jan Jędrzejewski, a jego funkcję przejęła Maria Piasecka. Powołany został Komitet Rodzicielski, który zajął się pomocą szkole, zwózką węgla, zbiórką minimalnych opłat od ucznia ( 10 zł ) na zakup pomocy naukowych. W dniu 2 maja 1948 r. obchodzono Święto Lasu, posadzono 7 drzew - symbolizujących siedem klas Szkoły Podstawowej i trzy dęby symbolizujące współpracę trzech partii politycznych działających na terenie tutejszej gminy i powiatu: PPR, PPS i SL.

          Kolejny rok szkolny 1948/49 rozpoczął się 1 września 1948 r. Zapisano uczniów 196. Nauka w oddzielnych klasach. Kadra pedagogiczna liczyła pięć osób. 6 września 1948 r. uczniowie pomagali przygotować Dożynki wiejskie. Przedstawili program artystyczny2 lutego 1949 r. uczniowie wystawili sztukę pt. " Najszczęśliwsza z sióstr". Dochód ( 700 zł ) przeznaczono na kupno książek do biblioteki szkolnej. Z okazji Święta Oświaty szkoła otrzymała od Zarządu Gminy Smolec aparat radiowy.

          Rok szkolny 1949/50, liczba uczniów 203. Grono pedagogiczne bez zmian. Nowością roku szkolnego było wprowadzenie porannego apelu oraz codziennej, porannej gimnastyki w celu - jak odnotowano w kronice szkolnej- "zdyscyplinowania, poprawienia frekwencji i zapobiegania spóźniania się uczniów". Na terenie szkoły od września działał samorząd szkolny, Lokalne Koło Odbudowy Warszawy, drużyna harcerska i zuchowa. W miesiącu październiku zorganizowano Koło Towarzystwa Przyjaźni Polsko-Radzieckiej. Uczniowie klas V-VII pracowali w nowopowstałej Spółdzielni Produkcyjnej "Zwycięstwo" w Smolcu. Po zajęciach szkolnych sadzili ziemniaki, plewili buraki cukrowe i cebulę

          Rok szkolny 1950/51, to rok realizacji " gigantycznego" planu 6- letniego, którego celem było- jak odnotowano w kronice- budowanie socjalizmu w naszej ojczyźnie, zmieniając zarazem styl pracy również w szkole podstawowej. Rok szkolny rozpoczęło zapisanych 203 uczniów. 19 października 1950 r. młodzież zobowiązała się uczcić 33 rocznicę Rewolucji Październikowej i II Światowy Kongres Pokoju następującymi czynami:
          1. Odgruzować wieś i do dnia 15 listopada znieść 5000 cegieł,
          2. Pomóc w zbiorach buraków w Spółdzielni Produkcyjnej
          3. Powołać do życia kółko pomocy koleżeńskiej- starsze klasy pomagają młodszym.
          4. W 100 % korzystać z każdej lekcji
          Przeczytać 1 książkę radziecką w miesiącu przyjaźni polsko- radzieckiej.

          W roku szkolnym 1951/52 grono pedagogiczne powiększyło się o dwóch nauczycieli, natomiast brak danych o liczbie uczniów. Od początku roku szkoła żyje przygotowaniem uczniów klasy VII do egzaminów końcowych. Egzaminy po raz pierwszy są zdawane w szkole.

          Rok szkolny 1952/53 zaczął się pod hasłem zwycięstwa Frontu Narodowego w wyborach do Sejmu. Czynny udział w akcji brała młodzież starszych klas. Pełnili dyżury przy listach wyborczych, wykonali gazetki i dekoracje, uświadamiali rodziców czytając odpowiednią prasę. W lutym 1953 r. Kółko taneczne uzyskało II miejsce w powiatowych eliminacjach zespołów artystycznych. 25 czerwca 1953 r. uczniowie klasy VII w 100 % zdali egzaminy ukończenia szkoły.

          W roku szkolnym 1953/54 powiększyło się grono pedagogiczne o 6 nauczycieli. Liczba uczniów 245. Odnotowano duży ruch uczniów w ciągu roku szkolnego spowodowany napływem ludzi do powstałych PGR- ów w gminie Smolec. Urządzono klasopracownię przyrodniczą z eksponatami i ilustracjami z roku 1945. Zespół taneczny zdobył I miejsce w konkursie powiatowym i przeszedł do eliminacji wojewódzkich, zajmując 29 miejsce na 35 zespołów. Młodzież brała udział w pierwszej powiatowej olimpiadzie matematycznej, w zimowych i letnich igrzyskach harcerskich. 4 października 1953 r. powołano nowy Komitet Rodzicielski. W skład komitetu wchodzili rodzice należący do ugrupowań politycznych: sześcioro do PZPR, dwoje do ZSL. Komitet postanowił spotykać się raz w miesiącu. 16 maja 1954 r. Komitet Rodzicielski powołał Komisję Społeczno- Pedagogiczną do spraw rekrutacji absolwentów klasy VII. Do komisji powołano: kierownika szkoły, wychowawczynię klasy VII i troje rodziców.

          Rok szkolny 1954/55. Liczba uczniów 241. Zmiana kierownika szkoły - na miejsce Marii Piaseckiej mianowano Władysława Paszkiewicza z Wołowa Śląskiego. Jesienią 1954 roku na szkolnej działce uczniowie posadzili 42 drzewka owocowe. Zimą 1955 roku uzyskali uczniowie dyplom uznania za aktywne uczestnictwo w igrzyskach zimowych- łyżwiarstwie i saneczkowaniu. Działająca Rada Rodziców z pieniędzy uzyskanych ze zorganizowanej zabawy tanecznej zakupiła maszynę do pisania. Gminna Spółdzielnia dostarczyła liczydła.

          Nowy rok szkolny 1955/56 Przeprowadzono remont budynku szkoły. 21 października 1955 r. na posiedzeniu Komitetu Rodzicielskiego powołano Komisję Naukowo- Wychowawczą, która w swym planie założyła:
          a) przygotowanie uroczystego Wieczorku Mickiewiczowskiego,
          b) rozpowszechnianie prenumeraty czasopisma " Szkoła i dom",
          c) szerzenie wiedzy pedagogicznej wśród rodziców,
          d) organizowanie odczytów, dyskusji i seminarium dla rodziców,
          e) organizowanie pomocy w nauce słabym uczniom.
          W okresie ferii zimowych Komitet Rodzicielski zorganizował dla dzieci choinkę noworoczną z podarunkami. Uczniowie uczestniczyli w jesiennych i zimowych igrzyskach sportowych w Sobótce i Kobierzycach.

          Rok 1956/57- liczba dzieci 313, oddziałów 9, w tym oddziały równoległe I a i I b, II a i II b, i 8-miu nauczycieli. W celu odciążenia szkoły w Smolcu, Wydział Oświaty postanowił zorganizować szkołę w Jaszkotlu


          Kolejny rok szkolny 1957/58 rozpoczął się 2 września. Liczba dzieci na początku roku szkolnego 359, 10 oddziałów, w tym oddziały równoległe I a i b, II a i b, III a i b, nauczycieli 9-ciu. 25 maja 1958 r. została uruchomiona szkoła w Jaszkotlu. Przeszły do niej dzieci klasy I, II, III, i IV mieszkające w Pietrzykowicach, Zębowie, Mokronosie Górnym. W szkole uruchomiono Spółdzielnię Uczniowską.

          Lata 1958/59 to reorganizacja obwodów szkolnych Smolca i Jaszkotli. Liczba uczniów na początku roku szkolnego 333, w ciągu roku doszło 13 dzieci, a odeszło 15. Nauczycieli dziewięciu, oddziałów 10. Zarządzeniem Ministerstwa Oświaty, została dokonana obniżka godzin pracy nauczycieli z 30 do 26 godzin

          Rok 1959/60 uczniów zapisanych 333, w ciągu roku odeszło do innych szkół 13 uczniów, a doszło 7. Stan na koniec roku szkolnego 325 dzieci. Nauczycieli 10, sal lekcyjnych 7. Na salę lekcyjną zaadoptowano mieszkanie w budynku przy ulicy Ogrodowej. Wprowadzono we wtorki i czwartki poranne apele szkolne, w których brali udział członkowie Komitetu Rodzicielskiego.

          Rok szkolny 1960/61. Liczba uczniów 342, nauczycieli 10 i 11 oddziałów w tym od kl. I do IV oddziały równoległe. Nauka w 7 salach szkolnych na dwie zmiany. Na 21 uczniów klasy VII do szkół średnich złożyło egzamin tylko 12 uczniów. Zatrudniono mgr A. Machaja pierwszego w szkole nauczyciela z wyższym wykształceniem. W maju 1961 roku dla 32 bardzo dobrych uczniów zorganizowano wycieczkę krajoznawczą do Malborka i Gdańska. 23 czerwca 1961 roku na uroczystym zakończeniu roku szkolnego wręczono 20 uczniom listy pochwalne i 32 odznaki z napisem w obwódce "wzorowy uczeń". W roku szkolnym 1960/61 zorganizowano w szkole kurs dla dorosłych w zakresie klasy VII, osoby nie posiadające świadectw ukończenia klasy VI złożyły egzamin. Rodzice uporządkowali boisko szkolne i przywieźli piasek na skocznię, ogrodzili siatką drucianą obejście szkolne i placyk sportowy przy szkole.

          W roku szkolnym 1961/62 Kadra pedagogiczna liczy czternaście osób. Rok szkolny rozpoczęło 374 uczniów, w 14 oddziałach i tak jak w roku ubiegłym nauka odbywała się na dwie zmiany. W miesiącu maju 32 uczniów było na wycieczce krajoznawczej w Krakowie, Wieliczce i Zakopanem.

          Rok szkolny 1962/63 Na 1 września 1962 roku liczba uczniów 394, 13 oddziałów, 11 nauczycieli. Rada Rodziców powołała dyżury w kinie na filmach niedozwolonych dla młodzieży, na stacji kolejowej, w gospodzie i kawiarni- celem poprawy zachowania młodzieży smoleckiej.

          W roku szkolnym 1963/64 liczba nauczycieli wynosiła 13 osób, przy 384 uczniach w 14 oddziałach. Po raz pierwszy odbyła się wycieczka zagraniczna do Czechosłowacji. Uczestniczyło w niej 60 uczniów. Aby podnieść wyniki nauczania i wychowania Rada Pedagogiczna postanowiła: odwiedzać domy rodzinne z udziałem członków Komitetu Rodzicielskiego, przeprowadzać indywidualne rozmowy z rodzicami, prowadzić pedagogizację rodziców na zebraniach i wywiadówkach, konsekwentne przestrzeganie regulaminu szkolnego a w szczególności pobytu uczniów na ulicy po godz. 20.

          Rok szkolny 1964/65 Liczba uczniów na początku roku szkolnego- 389, w tym 46 uczniów klasy VII. Nauczycieli 14 i 14 pojedynczych oddziałów na siedem sal lekcyjnych. Nauka odbywała się na dwie zmiany. Liczba uczniów na początku roku szkolnego- 389, w tym 46 uczniów klasy VII.

          Rok szkolny 1965/66. Do obwodu szkolnego dołączono Mokronos Górny z liczbą dzieci 31. Liczba uczniów wzrosła do 404. Utworzono 14 oddziałów, zatrudnionych 14 nauczycieli. 10- lecie obchodziło koło Ligi Ochrony Przyrody prowadzone przez Michalinę Laudańską. Szkolne koło LOP za swą działalność otrzymało aparat fotograficzny. Chór szkolny w eliminacjach powiatowych zajął II miejsce (nagroda w wysokości 1500 zł.), a koło artystyczne IV miejsce (nagroda 500 zł.). Prowadzącymi zespoły były T. Bareła i A. Poddana. Po długich staraniach doprowadzono do końca ogrodzenie. Ogrodzono w całości siatką drucianą budynek szkolny i boiska sportowe.

          Rozpoczęcie roku szkolnego 1966/67 Uczniowie klas siódmych zostali podzieleni na dwie grupy, opuścili szkołę urodzeni przed 1 lipca, a po 1 lipca pozostali w klasie VIII. Na emeryturę odszedł kierownik szkoły Wł. Paszkiewicz, a na jego miejsce mianowano W. Kamieńskiego. Rok szkolny obfitował w wydarzenia sportowe. Drużyna dziewcząt i chłopców zakwalifikowała się do udziału w zawodach powiatowych w czworoboju o Puchar Świata Młodych. Reprezentanci na 16 szkół startujących zajęli piąte miejsce. Sportowcami opiekowali się nauczyciele: R. Kin ( dziewczęta ) i J. Sawikowski (chłopcy ). W rejonowych zawodach w piłkę ręczną - Mistrzostwo Rejonu, zdobyła drużyna dziewcząt i chłopców. 5 maja 1967 roku w mistrzostwach powiatu wrocławskiego zdobyli I miejsce. W zawodach tenisa stołowego na dziesięć startujących drużyn, reprezentanci szkoły smoleckiej zdobyli trzecie miejsce. W międzyszkolnym turnieju o Mistrzostwo Powiatu w koszykówce reprezentacja zajęła II miejsce. W Powiatowym Konkursie Recytatorskim we Wrocławiu uczennica klasy VII J. Klimek została wytypowana do eliminacji wojewódzkich. W Powiatowych Eliminacjach Zespołów Tanecznych, grupa smolecka zajęła III miejsce. Chór szkolny prowadzony przez T. Sawikowską zajął III miejsce w Powiatowych Eliminacjach Chórów Szkolnych. Gminna Spółdzielnia w Smolcu została zakładem opiekuńczym szkoły, wspomagającym finansowo potrzeby placówki.

          Rok szkolny 1967/68 to rok napraw i remontów w budynku szkolnym: - naprawiono dach, założono centralne ogrzewanie, urządzono bibliotekę i sklepik szkolny, przystąpiono do adaptacji budynku przy ulicy Ogrodowej na sale lekcyjne. Naukę w nowym roku szkolnym rozpoczęło 322 uczniów, w tym dwie klasy VIII- 48 uczniów, grono pedagogiczne liczyło 14 nauczycieli, praca dwuzmianowa. Ostatniego września 1967 roku w szkole zorganizowano biegi przełajowe pod hasłem "100-lecie sportu polskiego", startowało 207 dziewcząt i chłopców. W Mistrzostwach Rejonowych w piłce nożnej drużyna smolecka zdobyła I miejsce. 22 kwietnia 1968 r. w powiatowych eliminacjach chórów szkolnych- chórek szkolny zdobył I miejsce. Instruktorem był Józef Kierasiński. W kwietniu 1968 r klasa VII a uczestniczyła w zalesianiu lotniska Starachowice.

          Rok szkolny 1968/69. Naukę w roku szkolnym rozpoczęło 334 uczniów, grono pedagogiczne bez zmian- 14 nauczycieli, 12 oddziałów klasowych. W kronice szkolnej odnotowano następujące uroczystości szkolne:
          - 25 lecie Wojska Polskiego- wieczornica przygotowana przez zuchy i harcerzy,
          - 51 rocznica Rewolucji Październikowej,
          - 50 rocznica uzyskania niepodległości,
          od 22 kwietnia 1969 roku do 22 kwietnia 1970 roku trwał Rok Leninowski
          Chór szkolny zajął I miejsce w eliminacjach powiatowych i zakwalifikował się na eliminacje podokręgowe w Wałbrzychu.

          Rok szkolny 1969/70. Zapisanych 362 uczniów. Rozpoczęto budowę Domu Nauczyciela. 3 listopada 1969 r. oddano do użytku zastępczą salę na zajęcia wychowania fizycznego. Wygospodarowano jedno z największych pomieszczeń w budynku szkolnym przy ulicy Ogrodowej. Wszystkie prace wykonali czynem społecznym uczniowie i nauczyciel wf. J. Sawikowski.
          16 października 1969 r. Drużyna chłopców zdobyła Mistrzostwo powiatu wrocławskiego w piłce nożnej na rok szkolny 1969/70.

          Rok szkolny 1970/71. Liczba uczniów 322, nauczycieli 14, 12 oddziałów. W kronice szkolnej odnotowano: "Z przykrością trzeba stwierdzić, że w szkole panuje nadal ciasnota, warunki dydaktyczno- wychowawcze są bardzo trudne, zaniechano budowy domu nauczycielskiego. Sale brudne, ściany obite po zainstalowaniu centralnego ogrzewania. Na domiar złego ogromne trudności w zaopatrzeniu szkoły w koks". 16 października 1970 r. po raz pierwszy w historii szkoły dziewczęta zdobyły tytuł mistrza powiatu w piłce ręcznej. W Powiatowym Konkursie Recytatorskim szkół podstawowych wśród najlepszych znalazła się uczennica Małgorzata Kostrubiec. W Mistrzostwach powiatu Wrocław w tenisie stołowym III miejsce wywalczyła uczennica klasy VIII Helena Cieluch. Chór szkolny prowadzony przez H. Sokołowską na Festiwalu Amatorskich, Wiejskich Zespołów Artystycznych w Kątach Wrocławskich zdobył I miejsce i będzie reprezentował powiat wrocławski na festiwalu wojewódzkim.

          Rok szkolny 1971/72. Naukę rozpoczęło 288 uczniów i uczennic w 11 oddziałach, nauczycieli 13 praca na dwie zmiany. Podczas wakacji przeprowadzono remont bieżący szkoły i ubikacji, odmalowano klasy. Zgodnie z kalendarzem sportowym dla szkół podstawowych rozegrano finał mistrzostw powiatu w piłce ręcznej chłopców i dziewcząt. Obie drużyny zdobyły po raz trzeci mistrzowski tytuł. W rozgrywkach wojewódzkich te same drużyny zdobyły czwarte miejsce. Opiekun drużyny Jerzy Sawikowski. W szkole obchodzono Tydzień Ochrony Przyrody pod hasłem "Chroń Naturalne Środowisko Człowieka", zorganizowanym przez koło LOP. Decyzją z dnia 7.04.1972r. objęto ochroną dąb szypułkowy usytuowany na zapleczu ogrodu szkolnego, 10m od budynku szkoły. W kronice odnotowano "...rok szkolny 1971/72 był bardzo pomyślny dla naszych młodocianych artystów. W eliminacjach powiatowych uzyskiwali czołowe lokaty i nagrody, a słowa uznania należą się opiekunkom H. Sokołowskiej, G. Kamieńskiej i T. Sawikowskiej."

          Rok szkolny 1972/73. Szkoła podstawowa w Smolcu jako jedna z pierwszych w powiecie wrocławskim podjęła się realizacji nowoczesnego systemu socjalistycznego nauczania i wychowania w oparciu o koncepcję prof. H. Muszyńskiego. W roku szkolnym wprowadzono niektóre elementy tego systemu:
          - ocena punktowa uczniów za wszelkie postępy i uchybienia,
          - każda klasa obrała swoje hasło,
          - klasy podzielono na mniejsze grupy o własnej nazwie, grupy wybierają swoich grupowych i opiekuna spośród rodziców,
          - wprowadzono co 2 tygodnie apele, na których obowiązuje strój apelowy i krawat dla każdej klasy innego koloru, apele w trzech grupach wiekowych I-III, IV-V, VI-VIII.
          - dzieci pracują w grupach, pomagają sobie w lekcjach,
          praca całych zespołów klasowych jak i poszczególnych grup jest odpowiednio punktowana.

          Rok szkolny 1974/75. W sierpniu 1974 r. oddano do użytku Dom Nauczyciela- dla pięciu rodzin nauczycielskich. W budynku szkolnym zwolnione pomieszczenia wykorzystano na sale lekcyjne, bibliotekę i świetlicę. W 1975 roku wymienione pomieszczenia przystosowano na potrzeby szkoły. 15 września 1974 r. po raz pierwszy w dziejach szkoły miało miejsce ślubowanie klas I.

          Rok szkolny 1975/76 rozpoczął się 21 sierpnia. Do dyspozycji uczniów oddano odnowione wnętrze budynku szkoły. Wymieniona została instalacja elektryczna, klasy wyłożono wykładzinami podłogowymi. Z początkiem października 1975 r. powołano do życia Szkolny Klub Sportowy " AMATOR".
          "Praca, jako najważniejsze kryterium oceny wartości człowieka"- stanowiło w roku szkolnym 1975/76 istotny czynnik w procesie nauczania i wychowania. Szczególną rangę badano pracy społecznej wykonywanej na rzecz klasy, szkoły i środowiska. W kwietniu, maju i w czerwcu podjęto kompleksowe prace porządkowe boiska szkolnego:
          - wybudowano skocznię do skoku wzwyż,
          - urządzono rzutnię do pchnięci kulą,
          - zamontowano ławki dla widzów na boisku szkolnym,
          - pomalowano dziesiątki metrów ogrodzenia,
          - urządzono magazynki sprzętu sportowego.
          16 maja 1976 roku nauczyciele pracowali społecznie w niedzielę czynu partyjnego. Na boisku szkolnym zorganizowano liczne zawody Gminne w lekkiej atletyce.

          Rok szkolny 1976/77 rozpoczął się 23 sierpnia uroczystym apelem szkolnym. Następuje reorganizacja Szkoły Podstawowej w Skałce, uczniowie klasy V-VIII ze Skałki, Samotworu i Kębłowic dojeżdżają do Smolca. W szkole pozostają klasy I- IV i SP w Skałce staje się filią SP w Smolcu. 1 czerwca 1977 roku zakończono rok szkolny. Pożegnano długoletniego dyrektora szkoły W. Kamieńskiego, który odszedł na emeryturę.

          Rok szkolny 1977/78 Funkcje dyrektora szkoły objął mgr J. Sawikowski.

          Rok szkolny 1978/79 zapoczątkował w polskiej oświacie reformę systemu Edukacji Narodowej i praktyczne wdrożenie Powszechnej Dziesięcioletniej Szkoły Średniej: Inspektor Oświaty i wychowania w Kątach Wrocławskich wyposażył pracownie nauczania początkowego w komplet mebli, wielofunkcyjną tablicę i środki audiowizualne. Szkolny Klub Sportowy "Amator" osiągnął kolejne sukcesy, dziewczęta zakwalifikowały się do najlepszych zespołów w województwie wrocławskim w piłce ręcznej. Szkoła w klasyfikacji na najbardziej usportowioną szkołę w województwie zajęła 14 lokatą na kilkaset szkół podstawowych woj. wrocławskiego i miasta Wrocławia. Lata 80-te zaznaczają się w historii Polski i Polaków wielkimi wstrząsami w życiu politycznym, społecznym i gospodarczym kraju.


          Rok szkolny 1980/81 rozpoczął się bez zakłóceń. Grono pedagogiczne starało się z dobrym skutkiem zapewnić uczniom warunki do normalnej pracy. W dobie kryzysu gospodarczego udało się przeprowadzić remont bieżący szkoły, tj. wykonano prace malarskie, dekarskie, założono nowe schody na zewnętrznej klatce schodowej. Siłami Komitetu rodzicielskiego, gminnych władz oświatowych i uczniów- utworzono podwórko przed szkołą i chodniki wzdłuż posesji szkolnej. Jesienią 1981 roku rozpoczęto adaptację pomieszczeń w budynku szkolnym przy ulicy Ogrodowej 4 na mieszkanie nauczycielskie, budynek otrzymał instalację centralnego ogrzewania. Istotnym czynnikiem wzbogacającym życie szkoły są zajęcia pozalekcyjne: zespół wokalny pod kierunkiem H. Sokołowskiej, zespół zuchowy "Słoneczna gromada" kierowany przez M. Stasik i G Gibałę, Szkółka muzyczna (akordeon, gitara, pianino) działająca do ogłoszenia stanu wojennego tj. 13 grudnia 1981 r., Koło małych form teatralnych "Balbinka" prowadzone przez G. Kamieńską, klub sportowy "Amator" kierowany przez J. Sawikowskiego. W kwietniu 1981 roku pod hasłem "XIV pospolite ruszenie młodzieży na powitanie wiosny do Smolca"- odbył się rajd piechurów szkół podstawowych i ponad podstawowych zorganizowany przez PTTK Wrocław.


          W roku 1981/82 zarzucono koncepcję systemu wychowania według prof. Muszyńskiego. Zorganizowano klasę "0" z 16 uczniami w następnym roku szkolnym utworzono dwa oddziały po 15 dzieci.
          Drużynie zuchowej "Słoneczna Gromada" Związek Harcerstwa Polskiego we Wrocławiu nadał tytuł "Mistrzowskiej Drużyny Zuchowej w roku 1982". W marcu 1984 r. Drużyna zdobyła I miejsce na Festiwalu Piosenki Zuchowej i Harcerskiej organizowanym przez Wrocławską Komendę Chorągwi.

          Rok szkolny 1984/85. 1 września nastąpiła zmiana dyrektora szkoły, miejsce J. Sawikowskiego przejęła Cz. Bujak powołując na zastępcę dyrektora G. Gibałę. Grono pedagogiczne powiększyło się o czterech nauczycieli i bibliotekarkę. Szkoła liczy 16 oddziałów, praca na dwie zmiany. Rozpoczęło aktywną działalność koło PCK. Szkoła liczy 16 oddziałów, praca na dwie zmiany. Rozpoczęło aktywną działalność koło PCK pod opieką K. Jankowskiej. Członkinie koła przeszły szkolenie udzielania pierwszej pomocy i pełniły dyżury na terenie szkoły.

          Rok 1985/86- to 40 rok pracy szkoły podstawowej w Smolcu. Obchody rocznicy zbiegły się z Dniem Komisji Edukacji Narodowej. Na uroczystości przybyli pierwsi nauczyciele- pionierzy ziem zachodnich, absolwenci szkoły. Finał wojewódzki w czwórboju LA dziewcząt.

          Rok szkolny 1986/87. Ważniejszym wydarzeniem roku szkolnego był "Tydzień Kultury Zdrowotnej". Podczas "Białej Niedzieli udzielono 651 porad- wszystkie sale lekcyjne, sekretariat zamienione zostały na gabinety lekarskie.


          Rok szkolny 1987/88. Rozpoczęło 363 uczniów od klasy "0" do VIII. Kadra pedagogiczna liczy 18 osób, nauka na dwie zmiany. W ramach edukacji ekonomicznej szkoła włączyła się do konkursu zbiórki surowców wtórnych (zebrano 1201 kg makulatury, młodzież klas VI- VIII uczestniczyła w pracy zarobkowej przy zbiórce jabłek. Szkoła wyróżniła się na terenie gminy we współpracy z Poradnią Wychowawczo- Zawodową w Kątach Wrocławskich. W ramach edukacji kulturalnej we wrocławskim kinie "Tęcza" uczniowie obejrzeli wiele filmowych wersji lektur szkolnych. W szkole działało 5 kół pozalekcyjnych: "Zespół Małych Form Teatralnych", Zespół Wokalny, Koło Turystyczne i Koło Plastyczne, Szkolne Koło sportowe oraz dwa koła przedmiotowe: języka rosyjskiego i biologiczne. Uczniowie klasy V D. Smolarczyk zdobył I nagrodę w Gminnym Konkursie Przeciwpożarowym. III miejsce w wojewódzkim turnieju piłki ręcznej o Puchar Kuratora zdobyła drużyna chłopców. Uczeń klasy VIII a W. Chachulski zajął I miejsce w Gminnym Konkursie o ruchu drogowym.

          Rok szkolny 1988/89. Uczniów zapisanych 314 w tym 32 uczniów w klasie VIII, 17 oddziałów, praca na dwie zmiany, 18 osób grona pedagogicznego. W roku szkolnym szczególną uwagę poświęcono uczniom zdolnym. Opracowano szkolny system pracy. Koła przedmiotowe i pozalekcyjne nastawione były na rozwój zainteresowań tych dzieci.

          W roku 1989/90 naukę rozpoczęło 365 dzieci od klasy 0 do VIII w 18 oddziałach. Wprowadzono tzw. dni wychowawcze, w klasie których uczniowie brali udział w pracach na rzecz szkoły, a także pracowali na terenie smoleckiego cmentarza, przystanków autobusowych. Szkolne Koło Oszczędności SKO wyróżnione zostało na szczeblu wojewódzkim.


          1990/91 - rok szkolny bardzo trudny ze względu na sytuacje polityczną i gospodarczą kraju oraz na ciągłe oczekiwania na nowe decyzje w sprawie oświaty. Wprowadzono 6-stopniową skalę ocen za postępy w nauce. Najwyższa 6 jest oceną celującą, najniższa jedynka i pięć ocen z zachowania.
          Uczniowie wywalczyli Mistrzostwo Gminy w biegach przełajowych.

          1991/92 Poprawiła się baza szkolna - dodatkowe trzy sale lekcyjne, dwie z nich wyremontowali rodzice. Klasy IV - VIII uczęszczaj na pierwszą zmianę.
          Uczniowie odnieśli wiele sukcesów:
          - I miejsce w Wojewódzkim Przeglądzie Zespołów Wokalnych;
          - I miejsce dziewcząt w Gminnych Biegach Przełajowych,
          - W Wojewódzkich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej chłopcy wywalczyli IV miejsce w piłce ręcznej;
          - uczeń T. Rossowski zdobył I miejsce w Gminnym Konkursie Matematycznym;

          1992/93 Nie doszło do skutku przejęcie szkoły przez Gminę, mimo to szkoła otrzymała pomoc finansową od władz lokalnych na zakup sprzętu sportowego, dobudówki sanitariatów i opłaty na autobus, oraz 6 bezpłatnych kart na kolonie.

          1993/94 Rok szkolny obfitował w wiele konkursów szkolnych, uczniowie uczestniczyli w konkursach WOM - matematycznym, geograficznym, w konkursie "Kangurek" uzyskując dość wysokie wyniki.
          Odbyło się wiele imprez szkolnych m.in. spotkanie wigilijne, Dzień Babci, powitanie wiosny, "Tydzień dla serca"

          W roku szkolnym 1994/95 dobrze układała się współpraca szkoły z Radą Rodziców, która wspierała finansowo placówkę. Sytuacja ekonomiczna jest tak trudna, że rodzice ze swoich składek kupują środki czystości, kredę, a nawet przeznaczają kwoty na pomoc materialna najuboższym. Stałą pomoc zapewnia PCK w postaci zapomóg i opłaty za obiady dla dużej grupy dzieci.

          1995/96 - Szkoła obchodziła 50 lecie swojego istnienia;
          - Od stycznia 1996 r. organem prawnym szkoły jest gmina Kąty Wrocławskie;
          - 14 października1995 r. - ukazał się pierwszy numer gazetki szkolnej "PODŁAWEK" - kierowany przez M. Stasik.

          1996/97 Z inicjatywy Zarządu Gminy - połączono dwie placówki - utworzono Zespół Szkolno Przedszkolny.
          - Połączone zostały biblioteki gminna i szkolna. Z funduszu gminnego uzupełniono księgozbiór o lektury szkolne.
          - Po czterech latach budowy w styczniu 1997 r. oddano do użytku uczniów sanitariaty.
          - Otynkowano i pomalowano szkołę na zewnątrz.
          - Parafię odwiedził biskup Józef Pazdur, uczniowie przygotowali inscenizację pt. "Miłość"
          - Po raz trzeci szkoła włączyła się w akcje "Sprzątanie Świata - Polska 96". Uczniowie klas VI-VIII pomalowali ogrodzenie, posprzątali teren szkoły, przedszkola, przystanki PKS;
          - W turnieju piłki nożnej o "Puchar Gminy" uczniowie wywalczyli II miejsce.
          - Zespół Wokalny prowadzony przez panią R. Kowalczyk na Wojewódzkim Przeglądzie Zespołów Artystycznych uzyskał I miejsce i kwalifikacje do następnego etapu.
          - Szkoła zdobyła I miejsce w Gminie za zorganizowanie ferii zimowych.

          Rok szkolny 1997/98. W drodze konkursu na dyrektora szkoły na lata 1997-2002 powołano p. Jolantę Butzek.
          - Od września 1997 r. rozpoczął swą aktywną działalność "Klub Nudziarza" prowadzony przez G. Gibałę, A. Jankowską, B. Pyzio, J. Trojnar.
          Rok szkolny obfituje w wydarzenia z inicjatywy "Klubu Nudziarza"
          - Zabawa przy ognisku z okazji Dnia Chłopaka,
          - Zabawa Andrzejkowa,
          - Wysłano 80 prac plastycznych na wystawę "Święty Mikołaj z sercem"
          - Wystawiono "sztukę" - "Czerwony Kapturek z niespodzianką",
          - Przygotowano spotkanie z konkursami na Dzień Babci i Dziadka,
          - Zorganizowano I wiosenną wystawę dziecięcych prac wielkanocnych, połączoną z aukcją. Pozyskane pieniądze przeznaczono na potrzeby dzieci.
          - Spotkanie trzech pokoleń z okazji "Dnia Matki"
          - Przygotowali program artystyczny i prace plastyczne na uroczystość z okazji 50-lecia Straży Pożarnej w Smolcu,

          W roku szkolnym 1998/99 prężnie działa "Klub Nudziarza", organizuje:
          - pasowanie klas I na uczniów,
          - Jasełka dla mieszkańców Smolca i okolic,
          - II wiosenną wystawę prac plastycznych,
          - I konkurs palm wielkanocnych, które były dekoracja kościoła,
          - włączenie się do akcji PCK - zbiórka jaj dla biednych i bezdomnych,
          - po raz pierwszy jeden z ołtarzy na procesję w Boże Ciało został przygotowany przez szkołę,

          1999/2000 Zmiany organizacyjne szkoły - utworzono szkołę sześcioletnią,
          - szkoła włączyła się w przygotowanie dożynek wiejskich,
          - styczeń 200 r. - "Jasełka" dla mieszkańców Smolca i okolic, włączenie się do akcji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy,
          - Jak roku poprzednim zbiórka jaj, palmy wielkanocne.
          - Szkoła organizatorem Powiatowego Konkursu "Asy z III klasy"
          - uczennica kl. VI Patrycja Szott zdobyła I miejsce w powiatowym Konkursie Recytatorskim,
          - I miejsce ucznia Krzysztofa Krakosa w powiatowym konkursie matematycznym "Wesołe myślenie".

          2000/2001 Budynek szkoły przechodzi z ogrzewania węglowego na ogrzewanie gazowe.
          - uczniowie włączają się w akcje niesienia pomocy ludziom w potrzebie - zorganizowano zbiórkę odzieży dla schroniska im. Brata Alberta we Wrocławiu,
          - zbiórka jaj i produktów spożywczych,
          - tradycyjnie jak w latach poprzednich uczniowie wykonali palmy wielkanocne.
          - Uczennica klasy III Betata Lewandowska zdobyła wyróżnienie za projekt policyjnego symbolu przyjaciela dzieci.

          Rok szkolny 2001/2002 Klasy VI przystąpiły do pierwszego testu sprawdzającego wiedzę z kilku lat nauki.
          - Szkoła przyłączyła się w przygotowanie wieńca dożynkowego - w konkursie gminnym nasz wieniec zdobył II miejsce;
          - Z inicjatywy "Klubu Nudziarza" mieszkańcy Smolca obejrzeli kolejną inscenizację "Jasełek";
          - Udział w VIII zbiórce pisanek wielkanocnych dla Czerwonego Krzyża (zebrano aż 1200 jaj);
          - Nagrodę z wyróżnieniem zdobyły "Biedronki" na Dolnośląskim Przeglądzie Zespołów Wokalnych;
          - Ukazuje się gazetka szkolna "Szkolne Pogaduchy" - zespołem redakcyjnym kieruje G. Gibała;
          - Wprowadzono program rozpowszechniania edukacji europejskiej

          Rok 2002/03
          Dyrektorem Zespołu Szkolno- Przedszkolnego zostaje mgr Renata Kowalczyk.
          Szkoła liczy 183 uczniów. Wydarzeniem roku było oddanie do użytku sali gimnastycznej oraz utworzenie pracowni komputerowej na 13 stanowisk. Wpłynęło to w sposób bardzo istotny na atrakcyjność zajęć. Wzbogacona baza dała możliwość organizowania wielu imprez szkolnych , międzyszkolnych i środowiskowych. Zainaugurowano I Gminny Przegląd Jasełek dla szkół z naszego rejonu.
          Tego roku, został wdrożony do realizacji opracowany przez panią wicedyrektor mgr Annę Katarzynę Jankowską i dyrektor mgr Renatę Kowalczyk, program profilaktyczny " Bezpieczna szkoła". Dumą szkoły jest prężnie działający Samorząd Uczniowski, który między innymi wydaje miesięcznik "Szkolne Pogaduchy", cieszący się dużym zainteresowaniem uczniów, nauczycieli jak również rodziców.
          Rok 2003/04
          Szkoła liczy 186 uczniów. W ramach poprawy warunków do nauki przeprowadzono wymianę oświetlenia w salach lekcyjnych. Wzbogacono w znaczny sposób zbiory biblioteki szkolnej (liczba woluminów wyniosła 12 944).
          Zainstalowano stałe łącze internetowe do pracowni komputerowej, jak również zakupiono nowe oprogramowanie na wszystkie stanowiska. Działalność rozpoczyna sklepik szkolny. Wspaniała baza sportowa, daje możliwość pozyskiwania dodatkowych funduszy, poprzez wynajem sali gimnastycznej. Propagowanie przez szkołę zdrowego stylu życia , przekłada się na zacienienie więzi środowiskowych.. Z inicjatywy dyrekcji szkoły został zorganizowany I Wiosenny Turniej Piłki Siatkowej , w którym wzięło udział pięć firm : TKKF Smolec, DOTI- "Kanarki", MAKS-"Anioły", Radni Gminy Kąty Wrocławskie, O.S.P w Smolcu.
          Duży nacisk położono na rozwój zainteresowań dzieci w wyniku czego powstają różnorodne formy zajęć pozalekcyjnych. Uczniowie uczestniczą w licznych konkursach przedmiotowych , przeglądach artystycznych, zawodach międzyszkolnych , na których zdobywają liczne trofea i osiągają bardzo dobre wyniki. W tym roku pani wicedyrektor mgr Anna Katarzyna Jankowska oraz nauczyciel wychowania fizycznego mgr Jacek Tul organizują Mistrzostwa Gminy w Mini koszykówce Dziewcząt i Chłopców. Impreza ta wysoko oceniana przez uczestników weszła na stałe do sportowego kalendarza imprez gminnych. Szkolny zespół wokalny "Biedronki", prowadzony przez panią dyrektor, zdobywa liczne nagrody i wyróżnienia na konkursach gminnych, jak również na szczeblu wyższym.
          Rok szkolny 2004/05
          Zwiększyła się liczba uczniów do 207.Udaje się zrealizować marzenie rodziców i uruchomić świetlicę szkolną, w której dzieci mają możliwość korzystania z obiadów. Świetlica czynna jest codziennie do godziny 17.00. W czasie wakacji z pozyskanych przez szkołę środków , jak również wsparcia finansowego Rady Sołeckiej utworzona zostaje bieżnia i skocznia do skoków w dal. Przy szkole powstaje parking, sfinalizowana zostaje wymiana oświetlenia. Największym zrealizowanym przedsięwzięciem była wymiana stolarki drzwiowej i okiennej. Kontynuowane są wprowadzone wcześniej imprezy środowiskowe, jak również powstaje nowa: "Mikołajkowy Turniej Firm w Tenisie Stołowym". Szkoła promuje swoją działalność w środowisku , poprzez umieszczanie informacji o podejmowanych przedsięwzięciach w lokalnej prasie. Uwzględniając potrzeby uczniów w szkole rozpoczyna działalność Ognisko Muzyczne.
          Rok szkolny 2005/06
          W związku z budową nowego osiedla obserwuje się wzrost liczby dzieci uczęszczających do naszej szkoły. Wynosi ona obecnie 229 uczniów. Po wakacjach dzieci wróciły do odmalowanych na kolorowo sal lekcyjnych, w których częściowo zostały wymienione meble. Wymienione zostało ogrodzenie wokół terenu szkoły, na boisku pojawiły się nowe tablice do koszykówki. Zamontowany został system monitoringu oraz podpisano umowę z firmą ochroniarską, co znacznie wpłynęło na podniesienie bezpieczeństwa dzieci. Dzięki nowej elewacji, znacznie poprawiła się estetyka budynku szkoły.
          Każdego roku przybywa nowych form zajęć pozalekcyjnych. W tym roku działają:
          1. Klub Nudziarza prowadzony przez panie : Barbarę Pyzio, mgr Grażynę Gibała, mgr Annę Katarzynę Jankowską, mgr Jadwigę Trojnar
          2. " Biedronki" pod opieką dyrektor mgr Renaty Kowalczyk
          3. Koło teatralne prowadzone przez mgr Ewę Kosicką
          4. Koło przyjaciół książki pracujące pod okiem pani Bożeny Kij oraz mgr Bogumiły Abramek
          5.Szkolne Koło Sportowe prowadzone przez mgr Annę Katarzynę Jankowską oraz mgr Grzegorza Lichwę
          6. Koło sportowe - opiekun mgr Sławomir Zyga
          7. Koło informatyczne - opiekun mgr Agata Wojtyla
          8. Koło matematyczne prowadzone przez mgr Agnieszkę Bicz
          9. Koło języka niemieckiego- opiekun mgr Aldona Pacyna
          10. Szkółka pływacka prowadzona przez mgr Annę Katarzynę Jankowską
          11. Szkółka zapaśnicza sekcja WKS Śląsk - prowadzący Hieronim Kuryś
          12. Szkółka karate - opiekun pan Ryszard Schubert
          13. Ognisko Muzyczne - prowadzący mgr Dorota Macalak, mgr Krzysztof Goleń
          14. Szkółka języka angielskiego - prowadzący pani Iga Krzymowska, Dawid Fiedosewicz
          15.Taniec towarzyski - opiekun pani Bogusława Jelonek

          Ta bogata oferta zajęć pozalekcyjnych przekłada się na sukcesy naszych uczniów. Oto niektóre z nich:
          W 1999r.
          II miejsce w Gminnym Konkursie Recytatorskim w Małkowicach
          III miejsce w Mistrzostwach Szkół w Koszykówce Dziewcząt w Sadkowie
          IV miejsce w Mistrzostwach Szkół w Koszykówce Chłopców w Sadkowie
          W 2000r.
          III miejsce w Mistrzostwach Szkół w Koszykówce Chłopców w Kątach Wr.
          V miejsce w Mistrzostwach Gminy w Piłce Nożnej w Kątach Wrocławskich
          V miejsce w Rozgrywkach Gminnych w Piłce Ręcznej Chłopców w Kątach Wrocławskich
          W 2001 r.
          II miejsce w Mistrzostwach Gminy w Mini Piłce Halowej w Kątach Wrocł.
          III miejsce w Mistrzostwach Szkół w Tenisie Stołowym Dziewcząt - Sadków
          IV miejsce w Mistrzostwach Szkół w Tenisie Stołowym Chłopców - Sadków
          Nagroda dla zespołu "Biedronki" w III Dolnośląskim Przeglądzie Zespołów Artystycznych Dzieci i Młodzieży we Wrocławiu
          III miejsce w Gminnym Konkursie o Segregacji Odpadów w Kątach Wrocł.
          II miejsce w Powiatowym Konkursie Wiedzy "Omnibusy" w Kątach Wrocł.
          I miejsce w Mistrzostwach Klas Piątych w Piłce Nożnej w Kątach Wrocł.
          III miejsce w Mistrzostwach Szkół w Tenisie Stołowym Chłopców - Sadków
          II miejsce w Mistrzostwach Szkół w Tenisie Stołowym Dziewcząt - Sadków
          W 2002 roku
          I miejsca dla zespołu wokalnego " Biedronki"
          I miejsce dla zespołu tanecznego klas młodszych
          Grand Prix dla zespołu tanecznego klasy V w Przeglądzie Działalności Artystycznej Dzieci i Młodzieży w Jaszkotlu
          III miejsce w Gminnym Turnieju piłki nożnej młodzików w Kątach Wr.
          III miejsce w Gminny Turniej Wiedzy "Supermózg" w Kątach Wr.
          III miejsce w Gminnych Zawodach Sportowych dla klas I w Kątach Wr.
          I miejsce zespołu "Biedronki" w Gminnym Konkursie Kolęd - Gniechowice
          I miejsce indywidualnie w turnieju "Asy z trzeciej klasy" w Sadkowie
          miejsce w Biegach Niepodległości o Puchar Burmistrza
          W 2003 roku
          II miejsce w X Jubileuszowych Biegach Niepodległości o Puchar Burmistrza
          III miejsce w Gminnych Zawodach Sportowych Klas Pierwszych w Katach Wr.
          V miejsce w Gminnych Zawodach Sportowych Klas Czwartych w Kątach Wr.
          II miejsce indywidualnie w turnieju "Asy z trzeciej klasy" w Sadkowie
          II miejsce w Biegu Patrolowym w Kątach Wrocławskich
          II miejsce drużyny dziewcząt kl.VI w Mistrzostwach Gminy w Mini Siatkówce w Kątach Wr.
          II miejsce drużyny dziewcząt i chłopców w Mistrzostwach Gminy kl.IV w Mini Siatkówce w Katach Wr.
          Na szczeblu powiatowym :
          Dwa I miejsca indywidualne "Zagrożenie - tego można uniknąć"- konkurs plastyczny Wrocław
          Nagroda dla zespołu wokalnego "Biedronki" w V Dolnośląskim Przeglądzie Zespołów Artystycznych Dzieci i Młodzieży -Wrocław 2003
          - IV Powiatowy Turniej Ortograficzny II miejsce indywidualnie w Katach Wr.
          Rok szkolny 2004/05
          III miejsce w Biegu Patrolowym w Kątach Wrocławskich
          III miejsce Rekreacyjna Czwórka w Kobierzycach
          I miejsce drużyny chłopców w Gminnych Biegach Przełajowych w Kątach Wr II miejsce drużyny dziewcząt w Gminnych Biegach Przełajowych w Kątach Wr
          I miejsce drużyny chłopców w Mini Koszykówce Smolec
          II miejsce drużyny dziewcząt w Mini Koszykówce Smolec
          II miejsce drużyny chłopców w Tenisie Stołowym Sadków
          III miejsce drużyny dziewcząt w Tenisie Stołowym Sadków
          II miejsce drużyny chłopców kl.VI w Mini Siatkówce Kąty Wr.
          I miejsce drużyny chłopców kl.V w Mini Siatkówce Kąty Wr.
          II miejsce drużyny dziewcząt kl.V w Mini Siatkówce Kąty Wr.
          II miejsce drużyny dziewcząt w Czwórboju Przyjaźni Kąty Wr.
          II miejsce drużyny chłopców w Czwórboju Przyjaźni Kąty Wr.
          I miejsce drużyny chłopców w Mini Piłce Nożnej Sadków
          Dwa III miejsca w Zawodach dla klas III-IV Kąty Wr.
          Dwa I miejsca w Zawodach dla klas I-II Kąty Wr.
          III miejsce drużyny w Turnieju sportowo- edukacyjnym w Kątach Wr.
          III miejsce indywidualnie w Gminnym Dyktandzie w Kątach Wr.
          I miejsce indywidualnie w Gminnym Konkursie Plastycznym w Gniechowicach
          I Miejsce w konkursie wiedzy o Unii Europejskiej Jelenia Góra
          II miejsce indywidualnie " Myślę więc jestem" w Sadkowie
          II miejsce w konkursie " Pomagajmy sobie wzajemnie" we Wrocławiu
          Na szczeblu powiatowym :
          Dwa III miejsca indywidualnie w turnieju Rekreacyjna Czwórka
          II miejsce drużyny w Biegach przełajowych w Sobótce
          III miejsce drużyny w Mini Siatkówce kl.V Siechnice
          II miejsce drużyny w Mini Piłce Nożnej
          II miejsce indywidualnie klasa II w Zawodach dla klas I-II w Sobótce
          - ośmiu uczniów I miejsce indywidualnie
          - II miejsce indywidualnie jeden uczeń
          - III miejsce indywidualnie trzech uczniów
          Na szczeblu wojewódzkim :
          Konkurs plastyczny " Żyć Eucharystią - sześciu finalistów
          Na szczeblu ogólnopolskim:
          V miejsce indywidualnie w Konkursie plastyczny " Żyć Eucharystią
          Dwa V miejsca uczniów kl.V w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Języka Niemieckiego
          Trzy IX miejsca w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Języka Niemieckiego
          Rok szkolny 2005/06
          II miejsce dziewcząt w Gminnym Turnieju Mini Koszykówki w Smolcu
          I miejsce chłopców w Gminnym Turnieju Mini Koszykówki w Smolcu
          II miejsce dziewcząt w Gminnych Biegach Przełajowych w Katach Wr.
          I miejsce chłopców w Gminnych Biegach Przełajowych w Katach Wr.
          I miejsce w Gminnym Konkursie Recytatorskim w Małkowicach
          II miejsce dziewcząt i chłopców w Gminnym Turnieju w Tenisie Stołowym w Sadkowie
          II miejsce dziewcząt w Gminnym Turnieju w Mini Piłce Ręcznej w Kątach Wr.
          I miejsce chłopców w Gminnym Turnieju w Mini Piłce Ręcznej w Kątach Wr.
          I miejsce dziewcząt w Gminnym Turnieju w Mini Piłce Siatkowej Kl.VI
          w Kątach Wr.
          I miejsce chłopców w Gminnym Turnieju w Mini Piłce Siatkowej Kl. VI .
          w Kątach Wr.
          II miejsce dziewcząt w Gminnym Turnieju w Mini Piłce Siatkowej Kl. V
          w Kątach Wr.
          III miejsce chłopców w Gminnym Turnieju w Mini Piłce Siatkowej Kl. V
          w Kątach Wr.
          IV miejsce dziewcząt w Gminnym Turnieju w Mini9 Piłce Siatkowej Kl. IV
          w Kątach Wr
          II miejsce chłopców w Gminnym Turnieju w Mini9 Piłce Siatkowej Kl. V w Kątach Wr.
          III miejsce w Biegach Niepodległości o Puchar Burmistrza w Kątach Wr.
          Na szczeblu powiatowym :
          IV miejsce chłopców w Powiatowych Biegach Sztafetowych w Sobótce
          V miejsce chłopców w Powiatowych Zawodach w Mini Koszykówce
          w Siechnicy
          I miejsce chłopców w Powiatowych Zawodach w Mini Siatkówce w Siechnicy
          II miejsce dziewcząt w Powiatowych Zawodach w Mini Siatkówce w Siechnicy


          Tradycją szkoły mającą na celu pogłębianie wiedzy o kraju ojczystym jest organizowanie corocznych czterodniowych wycieczek obejmujących w swoich programach najważniejsze i najciekawsze historycznie i architektonicznie regiony Polski. Odwiedziliśmy z dziećmi następujące miejsca :
          Gniezno -Biskupin- Trójmiasto- Toruń-Licheń
          Warszawa- Żelazowa Wola- Niepokalanów - Częstochowa
          Kraków -Zakopane- Ojców- Pieskowa Skała - Wadowice
          Jędrzejów- Puławy- Kazimierz Dolny-Nałęczów- Sandomierz

          Wszechstronna edukacja, dobry klimat współpracy między uczniami rodzicami i nauczycielami, przynosi efekty w postaci wyników osiąganych przez naszych uczniów klas szóstych na sprawdzianie zewnętrznym , w którym od kilku lat szkoła plasuje się na poziomie powyżej średniej wojewódzkiej. Prowadzimy na szeroką skalę pomoc socjalną i opiekę specjalistyczną współpracując ściśle z odpowiednimi instytucjami.

    • Kontakty

      • Zespół Szkolno-Przedszkolny w Smolcu
      • 71 316 84 61 szkoła Smolec 71 390 68 88 szkoła Jaszkotle 71 316 84 51 przedszkole 531 495 649 zerówki nad ośrodkiem zdrowia
      • ul. Kościelna 2 SMOLEC 55-080 Kąty Wrocławskie Poland
      • Zgodnie z art. 13 ust. 1 i 2 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (zwanego dalej RODO) informuję Panią/Pana, że: • administratorem podanych danych jest Zespół Szkolno – Przedszkolny w Smolcu, ul. Kościelna 2, 55-080 Smolec; • z naszym inspektorem ochrony danych można skontaktować się przez e-mail korzuch@infoic.pl • celem przetwarzania danych jest zapewnienie korespondencji odpowiedniej ewidencji, przechowywania oraz ochrony przed uszkodzeniem, zniszczeniem bądź utratą, a podstawą prawną są art. 6 ust. 1 lit. c) RODO oraz art. 6 ust.1 ustawy o narodowym zasobie archiwalnym i archiwach; • podanie danych jest wymogiem ustawowym i jest obowiązkowe, a konsekwencją niepodania danych jest brak rozpatrzenia korespondencji; • podane dane będą przechowywane przez okres wynikający z kategorii archiwalnej, zgodnie z Jednolitym Rzeczowym Wykazem Akt; • dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż uprawnione na mocy przepisów prawa; • przysługuje Pani/Panu prawo do żądania dostępu do danych oraz do ich sprostowania; • może Pani/Pan wnieść skargę do organu nadzorczego, jeśli uważa Pani/Pan, że przetwarzanie Pani/Pana danych narusza Pani/Pana prawa lub RODO.
  • Galeria zdjęć

      brak danych