• 2018/19

        • Z wielką radością informujemy, że znalazł się dawca szpiku dla Sebastiana.
          To była nasza ostatnia akcja w ubiegłym roku szkolnym. 10 czerwca nasi wolontariusze szukali potencjalnego dawcy szpiku. 
          Wszystkim wolontariuszom, którzy wzięli udział w tej akcji, bardzo, bardzo dziękujemy.
          Dziękujemy też Wiktorii i Emilii, starszym siostrom naszych wolontariuszy, za pomoc przy rejestracji dawców.
          Wolontariusze, jesteście wielcy!

           

          Podsumowanie AKCJI KLAPKI DLA GAMBII

          Serdecznie dziękuję w imieniu Szkolnego Koła Wolontariatu za wsparcie naszej akcji.
           

          KATARZYNA OSUCH :)

           

          Klapki za uśmiech :-)

          Klapki powoli się kończą, a wraz z nimi ta zaczarowana przygoda. Szosa ciągnie się na zachód, aż do Basse Santa Su. Za rogiem już czeka Senegal. Rzeka na mapie kreśli esy floresy
          i wszędzie pełno dzieci – komu i gdzie rozdać? Długo szukam starego handlarza rękodziełem, a gdy go znajduję, szczęśliwy organizuje dzieci w małe grupki i trwa przygoda. Czasem popada deszcz, czasem maluchy biegną po asfaltowej szosie, by przy studni dostać swoje klapki. Nic bym tu nie zrobił bez tych ludzi. Najsłodsze są te najmniejsze, które nic nie rozumieją i klapki dostają dzięki mamom i babciom. Serdeczni ludzie dopytają o Polskę, o Europę. Klapki rozwiązują języki – nie tylko one są naszym darem, darem innego rodzaju jest sama obecność. Inaczej wysłać paczką, a inaczej dać ręka w rękę – to działa najbardziej. Najważniejsze, by dla nikogo nie zabrakło i nigdy nie jest tak, że jakieś dziecko odchodzi z kwitkiem, bez niczego. Na koniec w samochodzie robi się pusto i jakoś tak dziwnie: puste bagażniki na dachu, puste schowki, puste kartony. Wszechobecny zapach plastiku powoli się ulatnia i znika na dobre. Najbardziej cieszy świadomość, że nawet po powrocie do PL ta przygoda będzie trwać, bo klapki przecież jutro czy za tydzień/miesiąc się nie skończą, nie wyparują. Zostaną tutaj na długo i będą chodzić i chodzić – sens naszej akcji ma wiele znaczeń. Kolorowe klapki załatwią tutaj milion spraw: pójdą do szkoły, będą grały w piłkę, pomogą przy mokrych uprawach ryżu. Minie miesiąc, drugi, piąty – a klapki dalej będą pożyteczne. Pójdą na targ, do lekarza, nad rzekę się wykąpać. To cieszy najbardziej :-)

           

          Źródło https://www.facebook.com/KlapkiDlaGambii/

           

          Dzień 12 listopada 2018 nie dla wszystkich był dniem wolnym. Członkowie Szkolnego Koła Wolontariatu wraz z opiekunkami panią Katarzyną Osuch, panią Karoliną Kwaśniewską-Grelą i przy wsparciu pani Jolanty Chmiel pojechały z darami z naszej szkoły do Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Świdnicy. Przez miesiąc czasu w Zespole Szkolno-Przedszkolnym trwała zbiórka karmy mokrej, suchej dla kotów
           i psów. Zbieraliśmy również zabawki, posłania, ręczniki, koce, legowiska do kojców, środki czystości, dezynfekcyjne, smycze, obroże.
          Po wcześniejszej rozmowie telefonicznej z pracownikiem schroniska skoncentrowaliśmy się na szczególnym wsparciu kotów. Uczniowie mieli okazję zobaczyć jak wygląda schronisko dla zwierząt. Oglądali boksy z psami, zapoznali się z  ich historiami. Niekiedy były one bardzo tragiczne. Następnie przeszliśmy do kociarni. Wyjazd do schroniska to nie tylko chęć pomocy zwierzętom ale też uczenie wrażliwości na krzywdę innych oraz budowanie empatii.

           

           

          Nasze nauczycielki Katarzyna Osuch i Jolanta Chmiel mają wielkie serca i wykorzystują je do realizacji niecodziennych pomysłów. Tym razem wspólnie z przyjaciołmi Anną i Borysem Błautami wymyśliły wizytę w Przylądku Nadziei na oddziałach onkologicznych. Razem z Mikołajem rozdawały prezenty, bawiły się, grały i śpiewały, Choć na chwilę zaczarowały trudny pobyt małych i większych pacjentów, którzy zmagają się z rakiem i innymi chorobami nowotworowymi. Razem z dziećmi ze szpitala stworzyły łańcuch dobrych życzeń z kartek uczniów naszej szkoły.

          Linki do tej akcji poniżej:

           

           

           

          Kolejna akcja szkolnego wolontariatu zorganizowana była specjalnie dla zwierząt ze schroniska. Przed pokojem nauczycielskim w Jaszkotlu wystawione były pudełka, aby zainteresowani mogli wspomóc naszą akcję. Tym razem zależało nam na zebraniu jak największej ilości ciepłych koców, aby żaden futrzak nie poczuł nadchodzącej mroźnej zimy. Mile widziane były również karmy oraz niewielkie zabawki dla zwierzaków. Pomoc uczniów z klas siódmych, ósmych i trzecich gimnazjalnych jak zwykle okazała się nieoceniona, a zbiórka skończyła się powodzeniem. Z całego serca dziękujemy wszystkim zaangażowanym.
           
          Oto opinie naszych wolontariuszy:
          „Zawsze bardzo chętnie uczestniczę w akcjach wolontariatu dotyczących zwierząt. Zbiórka dla schroniska uświadamia, że można szybko i łatwo, chociaż w ten sposób, pomóc zwierzętom tam przebywającym”. 
          „Bardzo mi się podobało i cieszę się, że mogłam tak pomóc zwierzętom. Bardzo dużo rzeczy zawiozłam i cieszę się, że będzie im bardzo ciepło”.
          „Bardzo mi się podobało i chciałabym to powtórzyć”.
           

           

          Po raz trzeci uczniowie z klas starszych z Jaszkotla wzięli udział w akcji zorganizowanej przez Bank Żywności. W tym roku dołączyło do nas dwoje uczniów z klas: trzeciej i czwartej. Zbieraliśmy żywność w naszej, smoleckiej Biedronce. Wolontariusze żałowali, że zbiórka nie odbywała się w niedzielę, choć sklepy były wtedy otwarte.
           
          Oto opinie naszych wolontariuszy:
          „Akcja Świąteczna Zbiórka Żywności podobała mi się, cieszę się, że zostało zebrane tyle jedzenia i że była możliwość pomocy innym osobom. Dziękuję.”
          „Ta akcja bardzo mi się spodobała. Chociaż trzeba było 2 godziny stać na nogach, warto było przyjść.”
          „Bardzo mi się podobało i cieszę się, że mogłam pomóc”.
          „W grudniu uczestniczyłam w akcji wolontariatu, która odbyła się w smoleckiej Biedronce. Atmosfera była bardzo przyjemna i miło spędziłam czas. Oczywiście, zdarzały się osoby niechętne do pomocy potrzebującym, jednak większość ludzi zareagowała pozytywnie i w związku z tym byłam mile zaskoczona.”
          „W czasie akcji można było spotkać wielu miłych i hojnych ludzi. Na wolontariacie panowała bardzo miła atmosfera, a sama świadomość pomocy potrzebującym sprawiała dużo satysfakcji. Warto było wziąć w niej udział.”
          „Z kolei podczas zbiórki żywności w Biedronce przed Bożym Narodzeniem przekonałam się jak wielu ludzi chce pomóc innym i jak wiele można zdziałać w krótkim czasie.”
          „Świąteczna zbiórka żywności, która odbyła się w dniach 30.11-01.12.2018 była bardzo mile spędzonym czasem. Uczestnictwo w tej akcji charytatywnej uświadomiło mi, że wbrew pozorom szczęście spowodowane otrzymywaniem nie równa się szczęściu dawania czegoś od siebie ludziom w potrzebie. Mimo że zdarzały się wyjątki, większość klientów powitała nas ciepłym uśmiechem i wsparciem. Szczerze byłam zachwycona jak wiele osób potrafi okazać serce innym, kompletnie nieznajomym bliźnim. Serdecznie polecam wszystkim, którzy zastanawiają się nad udziałem w tej akcji.”

           

          Dnia 16 października 2018r. w szkole w Jaszkotlu odbyła się akcja „Ojcowie Niepodległości”. Była to wystawa prac poświęconych wybitnym postaciom naszej historii, którzy znacznie przyczynili się do odzyskania przez Polskę niepodległości. Wystawione banery z pracami naszych uzdolnionych uczniów pilnowali szkolni wolontariusze, a ze względu na ich duże zaangażowanie, kolejni strażnicy zmieniali się z każdą przerwą. Wydarzenie to przebiegło bezproblemowo, a wielu uczniów z dumą przyznało się do nabrania swej świadomości narodowej, oglądając z zachwytem wystawę.

           

           

          Chęć niesienia pomocy jest cudownym uczuciem, szczególnie jeśli wiemy, że rzeczywiście jesteśmy w stanie komuś pomóc. Tym razem nasze koło wolontariatu postanowiło wesprzeć Hospicjum dla Dzieci Dolnego Śląska. Nasi wolontariusze odświętnie ubrani, dzielnie pełnili dyżury przy kościele w Smolcu w Dzień Niepodległości. Tego dnia nie brakowało ciepłych serc dobrych ludzi, którzy postanowili poprzeć naszą zbiórkę, dając od siebie jak najwięcej.
          Oto opinie naszych wolontariuszy:
          „W niedzielę, 11 listopada, zbieraliśmy pieniądze dla Hospicjum dla Dzieci Dolnego Śląska. Uważam, że warto pomagać innym, ponieważ, gdyby nam coś się stało, chcielibyśmy otrzymać pomoc. Udało się nam zebrać 2229,16 zł, z czego jestem bardzo dumna.” 
          „Bardzo mi się podobało. Chciałabym to powtórzyć. Dziękuję, że mogłam brać udział w tej akcji z Panią Iwoną i Panią Wiesławą.”
          „Bardzo mi się podobało. Było bardzo fajnie.”
           

           

          Nasi wolontariusze nie tylko pomagają innym. Tym razem dołączyli do akcji zorganizowanej przez Polskie Radio Wrocław „Śpiewajmy dla Niepodległej”, mającej na celu uczczenie 100-nej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Było robienie kotylionów i wspólne śpiewanie.

           

          Oto opinie naszych wolontariuszy:

          „W sobotę, 10 listopada 2018r., na Placu Wolności we Wrocławiu śpiewaliśmy pieśni narodowe. Bardzo mi się podobało i uważam, że warto było tam pójść, ale, niestety, śpiewaliśmy tylko 3 zwrotki z każdej pieśni. Dostaliśmy unikatowe śpiewniki i przypinki, które były ładne. Na Placu Wolności zebrało się bardzo dużo osób, które wspólnie śpiewały.”

          „W weekend z moimi przyjaciółkami śpiewałyśmy na Placu Wolności pieśni patriotyczne. Było bardzo dużo osób, ledwo znaleźliśmy wolne miejsce koło sceny. Zewsząd przybywały osoby w strojach ludowych i żołnierze. Śpiewaliśmy do godz. 13:00, a potem występowały wiejskie chóry. Było wesoło, gwarno i hucznie!”

          „Było fajnie. Mało osób przyszło z naszej szkoły (a szkoda), a w ogóle było dużo ludzi. Najgorszą rzeczą było to, że śpiewaliśmy tylko 3 pierwsze zwrotki.”

           

           

          REGULAMIN SZKOLNEGO KOŁA WOLONTARIATU

          dla klas siódmych, ósmych i trzecich gimnazjalnych

           

          1.Członkiem wolontariatu może być każdy uczeń Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Smolcu, który dostarczył do szkolnych koordynatorek w terminie do końca października br.:

          a. wypełnione i podpisane: deklarację i kwestionariusz;

          b. zgodę rodziców/opiekunów prawnych na samodzielne działania w wolontariacie

           

          2. Zasady pracy wolontariusza. Wolontariusz:

          a. wolontariusz bierze udział w spotkaniach organizacyjnych organizowanych przez koordynatorki (obecność obowiązkowa);

          b. jest zobowiązany sumiennie wykonywać podjęte zadania, w przypadku niemożności zgłasza to koordynatorkom;

          c. pracuje sumiennie i systematycznie przez cały rok;

          d. nie pracuje w czasie lekcji i innych zajęć szkolnych;

          e. bierze udział w szkoleniach proponowanych przez szkolnego koordynatora wolontariatu;

          f. godnie reprezentuje szkołę podczas uroczystości związanych z wolontariatem;

          g. zobowiązuje się dostarczyć zgodę rodziców w odpowiednim czasie przed planowaną jednorazową akcją, która odbywać się będzie w obecności szkolnych koordynatorek (w takim wypadku konieczna jest dodatkowa zgoda rodziców/opiekunów dziecka);

          h. systematycznie czyta informacje o szkolnych działaniach wolontariatu w librusie (ogłoszenia) lub na portalu społecznościowym Facebook pod wskazanym adresem grupy;

          i. systematycznie zbiera potwierdzenia swoich działań w Dzienniczku Wolontariusza i gdy jest to możliwe, sporządza dokumentację fotograficzną;

          j. pod koniec roku składa sprawozdanie i Dzienniczek Wolontariusza z potwierdzonymi swoimi całorocznymi działaniami.

           

          Uczestnictwo w wolontariacie nie może mieć negatywnego wpływu na wyniki ucznia w nauce.

           

          3. Warunki otrzymania wpisu na świadectwie za działalność w wolontariacie:

          Koordynatorki Szkolnego Koła Wolontariatu na podstawie przedstawionego Dzienniczka Wolontariusza oraz sprawozdania z działań w danym roku szkolnym ustalają stopień zaangażowania wolontariusza i decydują o wystawieniu zaświadczenia o aktywnym udziale w Wolontariacie w klasie siódmej i ósmej. Zaświadczenie otrzymuje uczeń, który wziął udział w więcej niż połowie akcji organizowanych przez SKW. Wychowawca klasy na podstawie zaświadczenia oraz według obowiązującego prawa dokonuje wpisu na świadectwie.

           

           

          Nasz wolontariat otrzymał następujące podziękowania:

           

           

          Żwirku górka dla kocurka

          Szkolne Koło Wolontariatu postanowiło pomóc kotom, które są pod opieką Stowarzyszenia Ochrony Zwierząt "Ekostraż". Zbiórka przebiegała w dwóch turach:

          - ekspresowa przed feriami zimowymi w Smolcu i Jaszkotlu;

          - uczniowie z klas siódmych, ósmych i trzecich gimnazjalnych chcieli poczuć się darczyńcami.

          Okazało się, że każdy żwirek się przyda. Jeśli nie dla kotów, to dla innych podopiecznych Ekostraży: ptaków, jenotów, jeży ...

          Oto podziękowanie, które dostaliśmy:

           

          SKW i granty

          Pojawiła się możliwość zdobycia grantów na cele społeczne, które trzeba wykorzystać do końca października 2019r. Warunek konieczny to zaangażowani i chętni do pracy wolontariusze, którzy chcą przeznaczyć swój wolny czas, by zrobić cos dobrego dla innych. My go spełniamy, bo mamy wielu wolontariuszy. Kolejne pytanie to komu przyda się nasza pomoc. Nasz wybór padł na Hospicjum dla Dzieci Dolnego Śląska "Formuła Dobra". Chciałyśmy też nagrodzić naszych wolontariuszy i przygotować projekt dla nich.

          Napisaliśmy 5 projektów: 2 z nich połączono, a więc przesłaliśmy cztery wnioski. Jeden z nich bardzo się spodobał i najwięcej punktów  zdobył w kategoriach wpływ społeczny, innowacyjność, zaangażowanie interesariuszy spoza Objectivity, wpływ na pozytywny wizerunek firmy oraz skuteczność. 

          Dwa kolejne przeszły wstępną weryfikację, ale zostały przesłane do uzupełnienia.

           

          Bieg Firmowy 2019

          18 maja uczniowie ze Szkolnego Koła Wolontariatu wzięli udział w kolejnej akcji. Tym razem był to Bieg Firmowy, charytatywna sztafeta. Ideą Biegu Firmowego jest szerzenie aktywności wśród pracowników firm oraz pomoc najbardziej potrzebującym. W tym roku zawodnicy biegli dla Leny, Michała, Wiktorii, Adama i Kacpra. Nasi wolontariusze z klas siódmych, ósmych, trzecich gimnazjalnych oraz dwoje uczniów z klasy trzeciej i czwartej spisali się znakomicie. Rozdawali na mecie wodę, batony i wręczali medale. Byli bardzo zmęczeni, ale zadowoleni.

           

           

                                             Nie bądź sknera, kup pampera
           

          To już trzecia edycja akcji organizowanej przez wolontariuszy z Wrocławia. Nasza szkoła bierze w niej udział od samego początku. Zbieramy artykuły higieniczne i opatrunkowe dla podopiecznych Hospicjum Dla Dzieci Dolnego Śląska "Formuła dobra". To właśnie na tę akcję szkolne Koło Wolontariatu zdobyło grant, który należało trochę zmodyfikować. Początkowo miała się ona odbyć w maju, ale nieco ją przyśpieszono i w czasie ferii zimowych uzupełnialiśmy wniosek. Pierwszego marca zaczęliśmy działać. Nasi wolontariusze robili pakiety (ulotki i plakaty) dla partnerów akcji. Szkoda, że niektórzy uczniowie, którzy dostarczyli zgody rodziców, nie przyszli na spotkanie. Zostawili nas z 6000 ulotek. Przez kolejne 3 soboty namawialiśmy klientów w centrach handlowych do przyłączenia się do akcji. Organizatorzy zbiórek byli bardzo zadowoleni z efektów.            Nasi uczniowie także dołączyli się do tej akcji. To wszystko, co zebraliśmy w Jaszkotlu i Smolcu, zostało zawiezione do magazynu hospicjum, a potem rozdzielone dla potrzebujących.

           

           

           

           

          Nakrętki dla "Formuły Dobra"

          Nakrętki ratują życie...

          To cykliczna akcja. Nasi uczniowie, nie tylko wolontariusze, mogli zbierać nakretki w swojej okolicy od października 2018r.

          październik 2018

          Nie ma odzewu.

          listopad 2018

          Nadal nikt się nie dołączył do akcji.

          grudzień 2018

          Jedna osoba przyniosła nakrętki. Hurra!

          styczeń 2019

          Kilka osób przyniosło nakrętki.

          luty 2019

          Kolejne osoby dołączyły się do akcji.

          marzec 2019

          Jest nas coraz więcej. Mamy już 2 olbrzymie worki pełne nakrętek.

          kwiecień 2019

          Coraz więcej uczniów przynosi nakrętki.

          maj 2019

          Mamy już 7 worów. 17 maja zostały one sprzedane. Okazało się, że zebraliśmy 86 kg nakrętek. Dochód zostanie przeznaczony na potrzeby Hospicjum dla Dzieci Dolnego Ślaska "Formuła Dobra".

          Zbieramy dalej...

          czerwiec 2019

          14 czerwca zawieźliśmy nakrętki. Tym razem uzbieraliśmy 88 kg. Teraz mamy przerwę wakacyjną, a od września zbieramy dalej.

           

           

          Nasze akcje z roku szkolnego 2017/18:

          - pomoc dla bezdomnych zwierząt;
          - pomoc dla podopiecznych z Przylądka Nadziei;
          - świąteczna zbiórka żywności;
          - Święty Mikołaj;
          - zbiórka odzieży;
          - wielkanocna zbiórka żywności;
          - Nie bądź sknera, kup pampera;
          - Bieg Firmowy;
          - Wrocławskie Święto Rowerzysty;
          - Smolecka za(Dyszka);
          - PKO Nocny Półmaraton;
          - szukanie dawcy szpiku;
          - Nakrętki dla Hospicjum.

          Razem: 13 akcji

           

          Nasze akcje z I półrocza 2018/19:
          - wystawa Ojcowie Niepodległości;
          - zbiórka karmy dla zwierząt ze schroniska we Wrocławiu;
          - Śpiewajmy dla Niepodległej;
          - zbiórka pieniędzy dla Podopiecznych z Hospicjum dla Dzieci Dolnego Śląska Formuła Dobra;
          - Świąteczna Zbiórka Żywności w smoleckiej Biedronce;
          - program artystyczny w czasie WOŚP;


          II półrocze:
          - ekspresowa zbiórka żwirku dla kocurka dla zwierząt będących pod opieką Ekostraży;                                                                                                           - Nie bądź
          sknera, kup pampera:                                                              

          * pakowanie pakietów dla partnerów akcji;

          * zachęcanie klientów centrów handlowych do udziału w akcji (Bielany Wrocławskie);      

          * zachęcanie klientów centrów handlowych do udziału w akcji (Arkady Wrocławskie - 9 marca); 

          * zachęcanie klientów centrów handlowych do udziału w akcji (Arkady Wrocławskie - 30 marca); 

          - kolejna zbiórka pieniędzy dla Podopiecznych z Hospicjum dla Dzieci Dolnego Śląska Formuła Dobra;

          - Wielkanocna Zbiórka Żywności;

          - Bieg Firmowy;

          - smolecka za(Dyszka);

          - 7. Nocny Wrocław Półmaraton;

          - świętowanie zakończenia roku szkolnego z alpakami - impreza zamknięta.

           

          Akcje całoroczne:

          - pomoc osobom samotnym i potrzebującym;

          - nakrętki dla "Formuły Dobra";

          - występy artystyczne w czasie festynów rodzinnych

           

          Prosimy, by każdy wolontariusz ocenił swoje zaangażowanie w akcje organizowane przez SKW.

           

           

          Zbiórka dla Hospicjum "Formuła Dobra" (2)

          Po raz drugi w tym roku szkolnym ksiądz proboszcz Waldemar Kontek  zgodził się na zorganizowanie kwesty dla podopiecznych hospicjum na terenie kościoła w Smolcu. Tym razem, oprócz naszych wolontariuszy, była też Siostra Samuela z Zakonu Sióstr Franciszkanek Szpitalnych, która opowiadała o swojej pracy, o pacjentach i ich rodzinach, o szczęściu i chorobie, o przygotowaniu bliskich do odejścia ich dziecka, o żałobie... To tym właśnie zajmuje się hospicjum, z którym współpracujemy już trzeci rok. To nie tylko opieka nad samym pacjentem, ale i nad jego rodziną. Parafianie, którzy wychodzili z kościoła byli bardzo wzruszeni tymi opowieściami, niektórzy mieli łzy w oczach, inni płakali. Puszki naszych wolontariuszy szybko się zapełniały...

          Uczniowie zebrali 6 737,52 zł i 100 euro dla Hospicjum dla Dzieci Dolnego Śląska "Formuła Dobra". Pieniądze zostaną przeznaczone na rehabilitację.

           

          Dziękujemy wszystkim Darczyńcom!

           

          Oto Certyfikat Dobra, który dostaliśmy:

           

           

          Wielkanocna zbiórka żywności

          Po raz kolejny nasi wolontariusze zbierali żywność w naszej, smoleckiej Biedronce. Akcja trwała tylko 2 dni. Uczniowie z klas siódmych, ósmych i trzecich gimnazjalnych informowali klientów sklepu o akcji i namawiali do włączenia się do niej. Po raz drugi dołączylo do nas dwoje uczniów z klas młodszych: trzeciej i czwartej.

          Artykuły zebrane przez naszych wolontariuszy trafiły do osób potrzebujących, by ci mogli przygotować sobie prawdziwe święta i choć na chwilę zapomnieć o kłopotach.

           

           

          Występ artystyczny w czasie WOŚP

          Trudno było nam znaleźć chętnych wolontariuszy, którzy chcieliby zaśpiewać w świetlicy wiejskiej w Smolcu dla zgromadzonych tam mieszkańców w czasie WOŚP. Zgłosiły się tylko 3 uczennice, które chciały wystąpić przed publicznością. Agnieszka, Alisa i Ala pięknie zaśpiewały i rozbawiły wszystkich tam obecnych.

           

           

          7. PKO Nocny Wrocław Półmaraton

          Po raz drugi nasi wolontariusze z klas siódmych, ósmych i trzecich gimnazjalnych pilnowali depozytu w czasie 7. PKO Nocnego Wrocław Półmaratonu. Tym razem dołączyły do nas 2 uczennice z klasy czwartej i jeden chłopiec z klasy trzeciej. Pomogły nam też nasze absolwentki z zeszłego roku: Klaudia, Jola, Magda i Agnieszka. Pogodna nam nie sprzyjała, ale wszyscy byli zadowoleni.

           

           

          Powitanie lata z alpakami

          To był kolejny grant, który zdobyliśmy dla Hospicjum dla Dzieci Dolnego Śląska "Formuła Dobra". Chcieliśmy, by podopieczni mile spędzili czas. Zaprosiliśmy na to spotkanie alpaki: Mikiego  i Kluska. Przyjechały dzieci z Bolesławca, Smolca, Wałbrzycha  i Wrocławia ze swoimi rodzinami. Oczywiście, nie zabrakło też naszych wolontariuszy, którzy mimo wakacji byli z nami.

          Nasze "gwiazdy" Miki i Klusek pozwoliły się przytulić, nakarmić, wyprowadzić na spacer oraz pozowały do zdjęć, choć nie zawsze tak, jak byśmy chcieli. 

          Były gry i zabawy, możliwość zrobienia sobie zdjęcia z alpaką    w fotobudce, poczęstunek, a na koniec każdy uczestnik dostał prezent.

          Wiemy, że ostatnia akcja SKW w tym roku szkolnym bardzo się wszystkim podobała. Usłyszeliśmy wiele ciepłych słów pod adresem naszych wolontariuszy. To zachęca do dalszej pracy...

          Oto opinie naszych wolontariuszy:

          "Bardzo mi się podobało, ponieważ uwielbiam zajmować się małymi, przesłodkimi dziećmi. Alpaki były fajne, chociaż dużo osób było chętnych to pogłaskania po futerku i nakarmienia marchewką".

          "Dzisiaj 22.06 podobało mi się najbardziej jak bawiliśmy się z dziećmi
          i jak karmiliśmy alpaki.
          Dziękuje że mogłam uczestniczyć w zabawie.:)"

           

           

          Występy artystyczne w czasie festynów rodzinnych

           

          W tym roku szkolnym nasi chetni utalentowani wolontariusze śpiewali w czasie festynów rodzinnych we Wrocławiu. Jedna z nich, Alisa, ze swoimi rodzicami przygotowała występ artystyczny, który zachwycił zgromadzoną publiczność. Było pięknie!

    • Kontakty

      • Zespół Szkolno-Przedszkolny w Smolcu
      • 71 316 84 61 szkoła Smolec 71 390 68 88 szkoła Jaszkotle 71 316 84 51 przedszkole 531 495 649 zerówki nad ośrodkiem zdrowia
      • ul. Kościelna 2 SMOLEC 55-080 Kąty Wrocławskie Poland
      • Zgodnie z art. 13 ust. 1 i 2 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (zwanego dalej RODO) informuję Panią/Pana, że: • administratorem podanych danych jest Zespół Szkolno – Przedszkolny w Smolcu, ul. Kościelna 2, 55-080 Smolec; • z naszym inspektorem ochrony danych można skontaktować się przez e-mail korzuch@infoic.pl • celem przetwarzania danych jest zapewnienie korespondencji odpowiedniej ewidencji, przechowywania oraz ochrony przed uszkodzeniem, zniszczeniem bądź utratą, a podstawą prawną są art. 6 ust. 1 lit. c) RODO oraz art. 6 ust.1 ustawy o narodowym zasobie archiwalnym i archiwach; • podanie danych jest wymogiem ustawowym i jest obowiązkowe, a konsekwencją niepodania danych jest brak rozpatrzenia korespondencji; • podane dane będą przechowywane przez okres wynikający z kategorii archiwalnej, zgodnie z Jednolitym Rzeczowym Wykazem Akt; • dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż uprawnione na mocy przepisów prawa; • przysługuje Pani/Panu prawo do żądania dostępu do danych oraz do ich sprostowania; • może Pani/Pan wnieść skargę do organu nadzorczego, jeśli uważa Pani/Pan, że przetwarzanie Pani/Pana danych narusza Pani/Pana prawa lub RODO.
  • Galeria zdjęć

      brak danych