Pasowanie 1d

6 listopada uczniowie klasy I d Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Smolcu złożyli uroczyste ślubowanie. „Ślubuję być dobrym uczniem, dbać o dobre imię szkoły, uczyć się pilnie i być dobrym kolegą. Swym zachowaniem i nauką będę sprawiać radość rodzicom i nauczycielom” – ślubowało 20-ro uczniów. Uroczystość odbyła się na sali widowiskowej szkoły. Dzieci rozpoczęły uroczystość wspaniałym występem artystycznym, który zachwycił wszystkich zebranych. Po pierwszej części artystycznej rodzice osobiście założyli na głowy przyszłym uczniom tradycyjne birety i nastąpiło długo oczekiwane ślubowanie i pasowanie na ucznia klasy pierwszej, którego dokonała Dyrektor Renata Kowalczyk oraz Dyrektor Agata Wojtyla. Każdy uczeń otrzymał również przepiękny dyplom. Druga część artystyczna zakończyła się tradycyjnie polonezem. Zarówno w pierwszej jak i drugiej części pierwszoklasiści byli wspierani przez uczniów klas czwartych, którzy udzielili młodszym kolegom niezbędnych wskazówek. Swój pierwszy, publiczny występ uczniowie zdali na szóstkę. Na uroczystość przybyli również bohaterowie baśni i bajek z Towarzystwa Przyjaciół Książki wraz z Panią Katarzyną Osuch, która pasowała pierwszoklasistów na czytelników. Od tej chwili uczniowie mogą systematycznie korzystać z biblioteki szkolnej. Następnie Pani Dyrektor złożyła pierwszakom gorące gratulacje w tym, jakże ważnym dla nich dniu, życzyła wielu sukcesów w dalszym zdobywaniu wiedzy. Słowa podziękowania skierowała również do rodziców i nauczycieli. Również rodzice pamiętali o święcie dzieci. Przybyli w licznym gronie, zorganizowali upominki w postaci medali, książeczek, rożków obfitości oraz zorganizowali "słodkie" przyjęcie. Ten dzień na pewno pozostanie w pamięci każdego pierwszaka. Pierwszak – jak to dumnie brzmi!