• Pierwszy dzień roku szkolnego w przedszkolu oraz oddziałach przedszkolnych w szkole

• Drodzy Rodzice, w związku z rozpoczęciem roku szkolnego 1.09.2021 r. prosimy o przyprowadzenie dzieci do przedszkola i do sal grup zerowych (ośrodek zdrowia – grupy 0C i 0D, szkoła* – grupy 0A i 0B) do godziny 8.00. Jednocześnie prosimy o zabranie kapci/zmiennego obuwia oraz podpisanego worka z ubraniami na zmianę.

*prosimy wchodzić głównym wejściem do starego budynku szkoły.

W związku z pracą placówki w reżimie sanitarnym podczas epidemii COVID-19 prosimy o zapoznanie się z Procedurą przyprowadzania i odbierania dziecka do/z placówki.

Rodzice/opiekunowie prawni będą wpuszczani do szatni przedszkola z zachowaniem dystansu społecznego (jeden opiekun na jedno dziecko), w obowiązkowej osłonie nosa i ust, po zdezynfekowaniu rąk w przedsionku placówki lub założeniu rękawiczek.

• Rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022

• Rozpoczęcie nowego roku szkolnego odbędzie się 1.09.2021 ( środa) w sali widowiskowej  nowej części szkoły według harmonogramu:

Szkoła w Smolcu ul. Kościelna 2

godzina 7.30 klasa Ia, Ic, Id

godzina 8.15 klasa IIa, IIe, IIIa, IIIb

godzina 9.00 klasa IIIc, IIId, IIIe, Va

godzina 9.45  klasa IVb, IVc, IVd, IVe

godzina 10.45  klasa Ib Ie, If

godzina 11.30 klasa IIb, IIc, IId

godzina 12.15 klasa IVa,Vb, Vc,Vd

godzina 13.00 klasa Ve, VIA, VIb, VIc

Ważne- dotyczy wyłącznie klas pierwszych !!!

Z dzieckiem może wejść tylko jedna osoba ( z  zachowaniem obowiazujacych procedur : dezynfekcja rak, maseczka).

Szkoła w Jaszkotlu:

godzina 7.30 klasa VIIIa,VIIIb, VIIIc, VIIId, VIIIe,

godzina 9.00 klasa VIIa, VIIb, VIIc, VIId, VIIe, VIIf

Przypominam, że nadal obowiązuje reżim sanitarny i wszytkie procedury z nim związane między innymi :

- dezynfekcja rąk, obowiązek noszenia maseczek w częściach wspólnych;

- zakaz wchodzenia na teren placówki osób postronnych;

Informacje dotyczące harmonogramu  dowozu i odwozu uczniów z poszczególnych miejscowości zostaną przekazane w przyszłym tygodniu, po otrzymaniu szczegółów od przewoźnika.

• Praca dla nauczyciela przedszkola.

• Dyrektor ZSP w Smolcu poszukuje nauczyciela wychowania przedszkolnego. Osoby zainteresowane prosimy o kontakt telefoniczny 0713168461 lub 0713168451. Oferty można również składać mailem na adres: sekretariat@zsp-smolec.pl

• obrazek - szczepienia
          • List MEiN w sprawie szczepień uczniów

• Szanowni Państwo Dyrektorzy,

Ministerstwo Edukacji i Nauki przygotowało pakiet informacyjny na temat organizacji szczepień w szkołach. W materiałach znalazły się informacje dotyczące m.in. zakresu zadań dyrektora szkoły oraz współpracy z punktem szczepień. Oddzielny materiał został poświęcony kwestii obecności rodziców podczas szczepienia dziecka przeciw COVID-19.

Zestaw materiałów przygotowanych przez MEiN dołączamy do tej wiadomości. Szczegółowe informacje znajdą Państwo także na naszej stronie internetowej https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/organizacja-szczepien--informacja-dla-dyrektorow-szkol-i-placowek.

Do wiadomości dołączamy również list Ministra Zdrowia do dyrektorów, nauczycieli i rodziców w sprawie szczepień uczniów w wieku 12-15 lat. List odpowiada na wiele pytań i wątpliwości związanych ze szczepieniami nastolatków.

Wśród załączników znajdą Państwo także Deklarację na szczepienia oraz Kwestionariusz wstępnego wywiadu przesiewowego przed szczepieniem osoby niepełnoletniej przeciw COVID-19, a także materiały informacyjne dotyczące szczepień uczniów w wieku 12-18 lat, które jeszcze przed wakacjami wysyłaliśmy do szkół i placówek.

Zachęcam Państwa do śledzenia naszej strony internetowej, szczególnie zakładki Bezpieczny powrót do szkół, w której znajdą Państwo wszystkie najważniejsze informacje związane z bezpieczną organizacją roku szkolnego 2021/2022 https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/bezpieczny-powrot-do-szkoly.

Anna Ostrowska
            Ministerstwo Edukacji i Nauki

Załączniki:

1. List Ministra Zdrowia do dyrektorów szkół, nauczycieli, rodziców w sprawie szczepień nastolatków