• Szkola 2018/19

        • Wybory Samorządu Uczniowskiego


          W dniu 03.10.2018 odbyły się wybory do Samorządu Szkolnego. Klasy zostały poinformowane o nowym sposobie i o całym przebiegu głosowania przez ogłoszenia w Librusie i na plakatach.


          Niniejszym ogłaszamy wyniki wyborów do SU 2018/2019 w Smolcu.

          Szymon Małozięć (6a) – 66 głosów – przewodniczący

          Oliwia Dobrzańska (6b) – 59 głosów – zastępca

          Bartłomiej Lisiuk (4a) i Maciej Owczarek (5e) – 53 głosy – zastępcy

          Pozostali:

          Aleksandra Kosik (5b) – 51 głosów

          Jagoda Mazurkiewicz (5a) – 49 głosów

          Maria Gdula (4e) – 31 głosów

          Wiktoria Magryś (4d) – 16 głosów

          Filip Kowalewski (5c) – 15 głosów

          Marcel Regnowski (4b) – 13 głosów

          Jakub Wojdalski (6c) – 9 głosów

          Natalia Kosik (4f) i Oscar Kosarzycki (4c) – 5 głosów

           

          Zgodnie z tym przewodniczącym SU został Szymon Małozięć.
          Frekwencja wyniosła: 80 %, z czego prawie 11% to były głosy nieważne.

           

          Jak głosowały klasy?

          Klasa 1a, 1b, 1e, 2b, 3a, 4e, 6b – głosowali wszyscy.

          Klasa 1c głosowało 17 osób, 3 nieobecne.

          Klasa 1d głosowało 15 osób, 3 nieobecne.

          Klasa 2a głosowało 18 osób, 1 nieobecna.

          Klasa 2c głosowało 19 osób, 1 nieobecna.

          Klasa 2d głosowało 19 osób, 3 nieobecne.

          Klasa 2e głosowało 18 osób, 3 nieobecne.

          Klasa 3b głosowało 16 osób, 2 nieobecne.

          Klasa 3c głosowało 19 osób, 2 nieobecne.

          Klasa 4a głosowało 18 osób, 6 nieobecnych.

          Klasa 4b głosowało 18 osób, 7 nieobecnych.

          Klasa 4c głosowała 1 osoba, 22 nieobecne.

          Klasa 4d głosowały 2 osoby, 21 nieobecnych.

          Klasa 4f głosowało 20 osób, 3 nieobecne.

          Klasa 5a głosowało 15 osób, 10 nieobecnych.

          Klasa 5b głosowało 18 osób, 7 nieobecnych.

          Klasa 5c głosowało 18 osób, 6 nieobecnych.

          Klasa 5d głosowało 16 osób, 8 nieobecnych.

          Klasa 5e głosowało 22 osoby, 3 nieobecne.

          Klasa 6a głosowało 21 osób, 5 nieobecnych.

          Klasa 6c głosowało 21 osób, 2 nieobecne.

           

          Bardzo dziękujemy wszystkim za udział w wyborach.

          Karolina Kwaśniewska-Grela i Katarzyna Osuch - opiekunki SU

           

           

          W dniu 08.10.2018 r. gościliśmy w naszej szkole pana Manfreda Däuwela wraz z małżonką Rosemarie Däuwel z Nadrenii-Palatynatu w Niemczech, którzy wręczyli nagrody naszym uczniom za prace w 65. Konkursie Europejskim „Europa in der Schule” pod hasłem:

          „Pomyśl – na czym opiera się Europa? Europejski Rok Dziedzictwa Kulturowego 2018”

          Uczniowie z całej Europy mieli możliwość sprawdzenia swoich sił aż w 9 kategoriach tematycznych. Spośród 35 wysłanych prac z naszej szkoły, aż 8 z nich zostało wyróżnionych.

          Klasy I-III
          2. MIEJSCE-Urszula Bujoczek
          2. MIEJSCE- Filip Bawełkiewicz

          Klasy IV-VI
          1. MIEJSCE- Dominika Hewczuk(Dodatkowo specjalne wyróżnienie z Ministerstwa Edukacji w Niemczech).
          1.MIEJSCE-praca zespołowa:Julia i Daria Kleszczyńskie
          2.MIEJSCE-praca zespołowa:Oskar Fedorowicz, Kacper Lenartowicz, Michał Kołtuniuk
          3.MIEJSCE-praca zespołowa:Viktor Veletnik, Tobiasz Bawełkiewicz
          3.MIEJSCE-Natalia Puczyńka
          3.MIEJSCE-praca zespołowa:Maria Kubicz, Wiktoria Koziełek,Marika Węglarz.

          Wszystkim uczestnikom dziękujemy, laureatom gratulujemy i zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w 66. Konkursie Europejskim, pod hasłem:

          „YOUrope – chodzi o Ciebie!”

           

           

          LEKCJA ŻYWEJ HISTORII

          Świętowanie 100-lecia niepodległości Polski rozpoczęliśmy w naszej szkole od lekcji żywej historii. 10 października 2018 roku odwiedzili nas rycerze z Bractwa Rycerskiego Kerin, którzy w obrazowy sposób przybliżyli wszystkim historię utraty przez Polskę niepodległości oraz walkę o jej odzyskanie.

          Stroje i rekwizyty wykorzystane na lekcji pozwoliły nam poczuć atmosferę czasów, kiedy Polski nie było na mapie oraz euforię po odzyskaniu przez Polaków wolności. Niektórzy z nas mogli w tych strojach wystąpić, wcielając się w role Józefa Piłsudskiego, Tadeusza Kościuszki, naszych zaborców, czy białego orła. Wszyscy aktorzy spisali się na medal, a publiczność dzielnie ich wspierała.

          Od przedstawionych wydarzeń minęło sto lat, ale pamiętać musimy o tym, że niepodległość nie jest nikomu dana raz na zawsze. Musimy ją pielęgnować, aby tragiczna dla Polaków historia nigdy się nie powtórzyła.

           

           

          Dzień Edukacji Narodowej w Jaszkotlu

          W piątek, 12 października młodzież z naszej szkoły zaprezentowała widowisko z okazji zbliżającego się Dnia Edukacji Narodowej. Każdy z występujących uczniów wcielił się w któregoś z naszych nauczycieli. Było dużo śmiechu z zabawnych, szkolnych scenek.

          Olbrzymie wrażenie zrobiła Emilka Jastrząb z klasy 8b jako pani Ania Olszewska i Szymek Siudek z klasy IIIa gimnazjum w roli pani Eleonory Turowskiej. W pana Piotra Knapika świetnie wcielił się Hubert Puczyński z klasy IIIc gimnazjum, jednak rewelacją okazał się Marcin Krzemianowski z klasy IIIb gimnazjum jako pan Sławek Zyga. Przedstawienie uczniowie przygotowali pod czujnym, literacko-teatralnym okiem pań: Moniki Skworszczow i Alicji Sarniak – opiekunek Samorządu Szkolnego.

          Po radosnym występie zaśpiewał chór szkolnym pod kierownictwem pani Renaty Burzawy, a następnie uczniowie z Samorządu Szkolnego składali życzenia nauczycielom, którzy otrzymali od nich niezwykłe certyfikaty talentów, jakie posiadają oraz róże od Rady Rodziców. W imieniu nauczycieli podziękowania złożył pan dyrektor Jacek Tul oraz pani dyrektor Renata Kowalczyk.

          Szczególnie wzruszającym dla nauczycieli momentem był występ zeszłorocznych absolwentów naszej szkoły: Marysi Pietruszki, która zaśpiewała wiersz A. Asnyka pt.: „Miejcie nadzieję” oraz Michała Kaluski, który akompaniował jej na gitarze.

          To było prawdziwie świąteczne popołudnie.

           

           

           

          W dniach od 21 do 27 września po raz 19. gościliśmy w Jaszkotlu 14 uczniów wraz z dwoma nauczycielkami z Realschule we Friesoythe. Podobnie jak polska młodzież w Niemczech, tak i oni mieszkali u rodzin swoich partnerów, ale większość czasu spędzali razem na codziennych wycieczkach, wspólnych lekcjach i zabawach. Pierwszego dnia niemieckich gości przywitała cała szkoła. Pani Dyrektor Renata Kowalczyk skierowała do nich wiele serdecznych słów, a Pan Dyrektor Jacek Tul przedstawił program wymiany polsko-niemieckiej w naszej szkole. Uroczystość uświetnił występ chóru i jego solistki Agnieszki z IIIb.

          Następnego dnia odbyła się całodniowa wycieczka do Złotego Stoku. Oprócz zwiedzania podziemii kopalni złota, uczniowie mogli wypróbować swoich sił w płukaniu tego drogocennego kruszcu. W drodze powrotnej oglądaliśmy „polskie Carcassonne” - Paczków i krzywą wieżę w Ząbkowicach Śląskich. Niedziela była dniem spędzonym z rodzinami polskich uczestników wymiany.

          W poniedziałek wyruszyliśmy do Wrocławia. Na Ostrowie Tumskim wjechaliśmy na wieżę Katedry i podziwialiśmy piękną panoramę miasta. W drodze do Rynku wstąpiliśmy do zabytkowej Hali Targowej i na Jatki. Potem podzieliliśmy się na czteroosobowe polsko-niemieckie grupy i rozpoczęliśmy grę terenową. Każdy zespół otrzymał ten sam zestaw 10 zagadek w języku niemieckim o zabytkach w rejonie Starego Miasta. Zadanie polegało na zrozumieniu i odgadnięciu o jakie obiekty chodzi, sfotografowaniu ich i jak najszybszym przybyciu na miejsce zbiórki. Wszyscy poradzili sobie z grą bardzo dobrze, ale zwycięzcą była tylko jedna grupa.

          We wtorek wyjechaliśmy w góry. Pogoda nas nie rozpieszczała. Było bardzo zimno, a w szczelinach skał widać było pierwsze ślady śniegu. Przeszliśmy labirynt Błędnych Skał, a potem pojechaliśmy do Dusznik -Zdroju do Muzeum Papiernictwa, w którym oprócz zwiedzania mieliśmy możliwość czerpania papieru, tak jak robiło się to przed wielu laty.

          Następnego dnia pojechaliśmy do Kątów Wrocławskich z oficjalną wizytą do Burmistrza naszej gminy Pana Antoniego Kopcia. Zostaliśmy przyjęci bardzo serdecznie i obdarowani gadżetami z herbem miasta. W Bielanch Wrocławskich czekała na uczniów „słodka niespodzianka”. Mogli własnoręcznie zrobić lizaki. To nie był jednak koniec atrakcji na ten dzień. O godzinie 17.00 na terenie szkoły w Jaszkotlu odbyło się przyjęcie pożegnalne dla wszystkich uczestników wymiany i ich rodzin. Rozstrzygnięty został konkurs na najciekawszą prezentację na temat „Jeden dzień z życia Wymianowicza”, było przeciąganie liny, konkurs rzutów do kosza i tańce. Nikt nie podpierał ścian. W międzyczasie posilaliśmy się kiełbaskami z grilla, sałatkami, ciastem i owocami.

          Mimo, że czwartek był dniem odjazdu, mieliśmy dużo czasu na zorganizowanie jeszcze jednej wycieczki do Wrocławia. Tym razem pojechaliśmy w pobliże Hali Stulecia. Przy Pergoli oglądaliśmy pokaz fontanny, a potem poszliśmy na spacer do Ogrodu Japońskiego. Po południu uczniowie niemieccy mieli czas na spakowanie się, ostatnie wizyty i zakupy. O godzinie 21.30 na peron 2. dworca autobusowego Wroclawia wjechał autobus do Oldenburga, którym mieli wracać do domu nasi goście z Friesoythe. Uczniowie żegnali się długo. Były łzy, uściski i zapewnienia, że będą w stałym kontakcie. Te wspólnie spędzone dni zostaną na pewno w ich pamięci.

           

           

           

          Wystawa Ojcowie Niepodległości

           

          Dzięki uprzejmości Towarzystwa Przyjaciół Smolca mogliśmy w naszej szkole zobaczyć wystawę poświęconą twórcom polskiej niepodległości. Poznać sylwetki Józefa Piłsudskiego, Romana Dmowskiego, Wincentego Witosa, Ignacego Paderewskiego, Ignacego Daszyńskiego i Wojciecha Korfantego. Zapoznać się z ich działalnością polityczną oraz życiem prywatnym. Dzięki fotografiom, pochodzącym często z rodzinnych albumów, poczuć choć trochę klimat tamtych czasów.

           

           

          PASOWANIE

          ZDJĘCIA 1A

           

           

           

          6 listopada uczniowie klasy I d Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Smolcu złożyli uroczyste ślubowanie. „Ślubuję być dobrym uczniem, dbać o dobre imię szkoły, uczyć się pilnie i być dobrym kolegą. Swym zachowaniem i nauką będę sprawiać radość rodzicom i nauczycielom” – ślubowało 20-ro uczniów. Uroczystość odbyła się na sali widowiskowej szkoły. Dzieci rozpoczęły uroczystość wspaniałym występem artystycznym, który zachwycił wszystkich zebranych. Po pierwszej części artystycznej rodzice osobiście założyli na głowy przyszłym uczniom tradycyjne birety i nastąpiło długo oczekiwane ślubowanie i pasowanie na ucznia klasy pierwszej, którego dokonała Dyrektor Renata Kowalczyk oraz Dyrektor Agata Wojtyla. Każdy uczeń otrzymał również przepiękny dyplom. Druga część artystyczna zakończyła się tradycyjnie polonezem. Zarówno w pierwszej jak i drugiej części pierwszoklasiści byli wspierani przez uczniów klas czwartych, którzy udzielili młodszym kolegom niezbędnych wskazówek. Swój pierwszy, publiczny występ uczniowie zdali na szóstkę. Na uroczystość przybyli również bohaterowie baśni i bajek z Towarzystwa Przyjaciół Książki wraz z Panią Katarzyną Osuch, która pasowała pierwszoklasistów na czytelników. Od tej chwili uczniowie mogą systematycznie korzystać z biblioteki szkolnej. Następnie Pani Dyrektor złożyła pierwszakom gorące gratulacje w tym, jakże ważnym dla nich dniu, życzyła wielu sukcesów w dalszym zdobywaniu wiedzy. Słowa podziękowania skierowała również do rodziców i nauczycieli. Również rodzice pamiętali o święcie dzieci. Przybyli w licznym gronie, zorganizowali upominki w postaci medali, książeczek, rożków obfitości oraz zorganizowali "słodkie" przyjęcie. Ten dzień na pewno pozostanie w pamięci każdego pierwszaka. Pierwszak – jak to dumnie brzmi!

           

           

          WYBORY DO SAMORZĄDU SZKOLNEGO – JASZKOTLE

          W dniach 1 - 4 października w Jaszkotlu zrobiło się kolorowo od plakatów wyborczych. Uczniowie, niekiedy w bardzo pomysłowy i zabawny sposób, reklamowali przedstawicieli ze swoich klas.

          W czwartek nastąpiła prezentacja kandydatów do Samorządu Szkolnego. Jedni poprzestali za przedstawieniu swoich planów, inni zrobili show. Każdy pokazał się z jak najlepszej strony.

          W piątek odbyły się wybory, nad przebiegiem których czuwała komisja w składzie: Julia Balicka z kl. 7a, Julia Rączka z kl. 8c i Mikołaj Szulc z kl. IIIa. Podliczywszy głosy, wyłoniła nowy Samorząd Szkolny:

          Przewodnicząca – Wiktoria Karpiel z kl. IIIa

          Wiceprzewodniczący – Jakub Koliński z kl. 7b

          Wiceprzewodniczący – Jakub Grabowski z kl. IIIc

          Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dużo pracy ;)

           

           

           

          Dzień Spódnicy w Jaszkotlu

          30 października z inicjatywy Samorządu Szkolnego świętowaliśmy Dzień Spódnicy. Podobają Wam się nasze kreacje?

           

           

          RADOSNA PARADA NIEPODLEGŁOŚCI

          Tegoroczna parada, upamiętniająca 100.rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, miała wyjątkowy charakter. Pochody wyruszyły z czterech punktów we Wrocławiu i połączyły się na Placu Wolności. Dwa reprezentowały biel, dwa inne czerwień.

          Wśród uczestników marszu była również 30-osobowa grupa uczniów z naszej szkoły. Znaleźliśmy się wśród „białych róż”, maszerując przez Wrocław z Pl. Krasińskiego. Na Placu Wolności, gdzie odbywały się główne obchody, odśpiewaliśmy „Mazurka Dąbrowskiego” i wspólnie z innymi utworzyliśmy wielką, biało-czerwoną flagę.

           

           

           

           

          Święto Niepodległości - 13.11.2018 r.

          Tegoroczne obchody Święta Niepodległości w Szkole Podstawowej w Smolcu miały wyjątkowo uroczysty charakter i wiązały się z 100. rocznicą odzyskania przez Polskę Wolności i Niepodległości. Na te dwie wartości, tak ważne dla naszych rodaków, pragnęli zwrócić uwagę organizatorzy akademii, pani dyrektor Renata Kowalczyk, pani Wioletta Orzech, pani Dominika Kwit, pani Katarzyna Trzepizur i pani Grażyna Jarża.

          13.11.2018r. w sali widowiskowej naszej szkoły zebrali się znakomici goście, m.in. Burmistrz Miasta i Gminy Kąty Wrocławskie, pan Antoni Kopeć, Dyrektor Zespołu Jednostek Oświatowych, pan Marek Osiński, Ks. proboszcz Waldemar Kontek. Uroczystość swoją obecnością uświetniła delegacja 10. Wrocławskiego Pułku Dowodzenia. Obecni byli również przedstawiciele lokalnej społeczności, miejscowi działacze, emerytowani nauczyciele, sołtys oraz dyrekcja Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Smolcu. Jak zawsze, nie zabrakło rodziców, krewnych, znajomych którzy przybyli licznie, by świętować z całą szkołą oraz podziwiać występy swoich dzieci.

          Podczas niezwykle wzruszającej inscenizacji widzowie mieli okazję wspomnieć burzliwe i piękne losy naszej Ojczyzny, wrócić do przełomowych momentów w jej historii, uczcić osoby, które na przestrzeni ostatnich stu lat odegrały szczególną rolę w kształtowaniu dziejów polskiego narodu. Młodzi aktorzy z grupy teatralnej Szekspir Wysiada, chór Biedronki oraz czirliderki stworzyły inscenizację, która wzruszyła, skłoniła do refleksji i sprawiła, że tego dnia wszyscy jej uczestniczy poczuli dumę z faktu bycia Polakami.

           

           

          Zakończyła się III edycja akcji BohaterOn - włącz historię!, w której uczestniczyli uczniowie naszej szkoły. Celem akcji jest upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego poprzez wysyłanie im bezpłatnych, symbolicznych kartek. Do projektu włączyło się kilkoro uczniów z klas pierwszych i piątych oraz uczniowie klas trzecich, którzy własnoręcznie ozdobili kartki i napisali kilka słów płynących prosto z serca. Kartki trafiły już do Fundacji ROSA, skąd ruszą w dalszą drogę, wprost w ręce Powstańców.

          Dziękujemy!

           

           

           

          W dniu 15.11.2018 r odbył się w naszej szkole pokaz judo. W prezentacji brało udział dwóch zawodników – instruktorów tego sportu. Pokazali oni naukę podstawowych elementów jakimi są: pady, rzuty oraz jak wygląda rozgrzewka. Niektórzy uczniowie mieli możliwość samodzielnego wykonania rzutów pod okiem prowadzących. Okazało się, że nawet mniejszy może łatwo pokonać większego od siebie znając technikę jaką stosuje się w judo.

           

           

          W piątek przed 100. rocznicą odzyskania niepodległości uczniowie naszej szkoły o godzinie 11:11 odśpiewali hymn Polski

           

          Z końcem października skończyła się akcja zbierania kasztanów dla Kornela. Dziękujemy, że wśród wszystkich pomagających, a lista jest długa, znalazła się również społeczność naszej szkoły. Wszystkie zebrane kasztany w akcji, a była ich spora ilość, bo aż ponad 6 ton, zostały starannie zapakowane i przetransportowane w miejsce zbiórki, skąd zostały zabrane i spożytkowane w celach kosmetycznych.

          Dzięki przychylnej postawie wielu osób, zorganizowanie tej wspaniałej akcji było możliwe.

           

          Dziękujemy

           

           

          PRZEGLĄD PIEŚNI PATRIOTYCZNEJ

          23.11.2018r. w Szkole Podstawowej w Smolcu odbył się Przegląd Pieśni Patriotycznej, wpisujący się w obchody 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Klasy IV-VI zaprezentowały wylosowane wcześniej przez wychowawców piosenki, które niegdyś podtrzymywały Polaków na duchu i zagrzewały do walki. Wszyscy solidnie przygotowali się do występu, prezentując nie tylko wysoki poziom wokalny, ale także wspaniałe stroje i ciekawe układy choreograficzne.

          W wykonaniu młodych artystów usłyszeliśmy następujące utwory:
          „Przybyli ułani pod okienko”-klasy IVB i IVD
          „Rozkwitały pąki białych róż”-klasa VIA
          „Piechota”-klasa VIB
          „Rozszumiały się wierzby płaczące”-klasa IVA
          „Serce w plecaku”-klasa IVC
          „Wojenko, wojenko”-klasa IVE
          „Raduje się serce”-klasa IVF
          „O mój rozmarynie”-klasa VA
          „Marsz I Korpusu”-klasa VB
          „Bagnet na broń”-klasa VC
          „Piechota”-klasa VD
          „Oka”-klasa VE
          „Pierwsza Brygada”-klasa VIC

          Gościnnie piękną pieśń o niepodległości zaśpiewali uczniowie klasy IIB.

          Podczas Przeglądu rozdane zostały również nagrody zdobyte w konkursach związanych z obchodami 100-lecia niepodległości Polski:

          „Namaluj mi historię”
          „100 plakatów na 100-lecie niepodległości”
          „Smolec-nasza mała ojczyzna”

           

           

          Dzień Życzliwości – Jaszkotle

          21 listopada to Dzień Życzliwości. I u nas tą życzliwością powiało: nauczyciele byli jakby trochę bardziej mili, a uczniowie… założyli żółte koszulki ;) Na dolnym korytarzu powstała Galeria Życzliwości – Samorząd Szkolny rozwiesił arkusze papieru, na które można było wpisywać ciepłe słowa, pogodne cytaty. Ich lektura sprawiła, że ten pochmurny dzień stał się znacznie przyjemniejszy.

           

           

          Jubileuszowy turniej w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Smolcu

          W dniu 08.12.2018 r. odbył się już XV Mikołajkowy Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Dyrektora Zespołu Szkolno Przedszkolnego w Smolcu. Tego dnia gościliśmy w sali widowiskowej naszej szkoły, aż sześć trzyosobowych zespołów. Mecze rozgrywane były w dwóch grupach, systemem każdy z każdym. Zwycięzcy grup stoczyli zacięty pojedynek o pierwsze miejsce. Na podium znalazły się drużyny

          1 miejsce- Oldboje

          2 miejsce- Ogrodnicy

          3 miejsce- Ogrodowa Team

          Na kolejnych miejscach uplasowali się reprezentanci WTZ Małkowice, Nauczyciele i Rada Rodziców.

          Wszystkim serdecznie gratulujemy i dziękujemy za dobrą zabawę w sportowym duchu walki. Drużyny otrzymały pamiątkowe dyplomy, statuetki oraz upominek. Nie zabrakło podczas turnieju słodkiego poczęstunku.

          Organizatorzy

           

           

           

          6 grudnia przyszedł do na Mikołaj! Chyba byliśmy grzeczni w tym roku. Czyżby plotki o trudnym wieku dorastania były mocno przesadzone? Dziękujemy Radzie Rodziców za wsparcie Mikołaja w trudzie zakupu upominków.

           

           

           

          Uczniowie z klas drugich i trzecich włączyli się do wspólnej realizacji projektu pt. “IDĄ ŚWIĘTA, NIE O SMS-IE, LECZ O KARTCE PAMIĘTAJ”, organizowanego przez Fundację „Dbam o Mój Z@sięg”.

          Celem kampanii jest zwrócenie uwagi wszystkich polskich rodzin, jak ważne są bezpośrednie relacje osobiste, szczególna pamięć o członkach swojej rodziny, wspólne spędzanie czasu wolnego, jak również – a może nawet przede wszystkim – kultywowanie tradycji pisania kartek świątecznych. Uczniowie z chęcią i dużym zaangażowaniem tradycyjnie kreślili świąteczne życzenia do swoich bliskich na okolicznościowych kartkach, które dostali z fundacji. Kolejnym krokiem była wizyta na pobliskiej poczcie i wspólne wysłanie wypisanych kartek. Z relacji i rozmów dzieci można było wywnioskować, że niektóre z nich, robiły to po raz pierwszy. Fakt ten potwierdził słuszność udziału w tego typu projektach.

           

           

          Uczniowie klasy 3a dziękują wszystkim, którzy włączyli się w akcje „Podaruj Misia Na Święta”. Dzięki nam i Wam pomogliśmy spełnić świąteczne marzenia Dzieci z Hospicjum „Bezpieczna Przystań”. Wszystkie zebrane misie zostały przekazane do fundacji, a przed świętami każdy z nich znajdzie swojego nowego, małego właściciela. Dziękujemy.

          3a

           

           

          MIKOŁAJKI KLAS II a, c, d

          6 grudnia 2018 roku – na ten dzień dzieci czekały cały rok. Tym razem Mikołaj nie zawitał do naszych klas. To my wraz z naszymi paniami Bogumiłą Abramek, Joanną Zygą i Barbarą Pelą wyruszyliśmy na jego poszukiwanie. Udaliśmy się do „Domu na wzgórzu” do Gajowa. Czekało tam na nas mnóstwo atrakcji. Każdy uczeń według własnej koncepcji „malował” lukrem i ozdabiał kolorowymi posypkami swój piernikowy domek. Materiały do dekoracji były przepyszne, po prostu „palce lizać”. Kolejnym zadaniem było zdobienie cekinami, wstążeczkami, brokatem aniołków z masy solnej. Robiliśmy również bibułowe łańcuchy na choinkę. Wszystkie wykonane prace zostały dekoracyjnie zapakowane i oczywiście zabrane do domów. Warsztaty przeplatane były śpiewem, tańcami i zabawami. A po smakowitym obiedzie przyszedł czas na tą najważniejszą atrakcję wyjazdu – spotkanie z Mikołajem i pamiątkowe zdjęcia. To była udana wyprawa. Bezpiecznie, w doskonałych nastojach i z uśmiechem na twarzy wróciliśmy do Smolca.

           

          ZDJĘCIA

           

           

          Wigilia klasowa, która odbyła się 18 grudnia 2018 r., była kolejnym ważnym wydarzeniem w „życiu” klasy I d.  Tradycji stało się zadość, był opłatek, świąteczne życzenia, wspólne śpiewanie kolęd. Wszyscy byli pięknie i odświętnie ubrani, a to tworzyło jeszcze wspanialszą atmosferę. Najpierw wychowawczyni Gabriela Meszczyńska złożyła całej klasie świąteczne życzenia. Potem wszyscy przy dźwiękach kolęd łamali się opłatkiem i nawzajem składali sobie życzenia. Zniknęły waśnie i spory. Wszyscy wyczuwali podniosłą atmosferę zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Po złożeniu życzeń wszyscy usiedli do stołu. Na przystrojonych świątecznymi dekoracjami stolikach znalazło się mnóstwo przeróżnych potraw przygotowanych przez rodziców. Były własnoręcznie upieczone kolorowe ciasteczka i pierniczki, pyszne babeczki. Dekoracje w klasie, pięknie przystrojona choinka i dźwięk kolęd wprowadził wszystkich w podniosły nastrój. Wszyscy poczuli magię świąt.

           

           

          W grudniu odbył się kiermasz świąteczny. Zdjęcia dostępne są TUTAJ

           

           

          SPOTKANIE WIGILIJNE

          Aby uczcić kolejną rocznicę narodzenia Jezusa Chrystusa, 21 grudnia 2018 r. zorganizowano w naszej szkole apel świąteczny. Bardzo wiele osób zaangażowało się w przygotowanie przedstawienia pod tytułem ”Święta noc”. Prawie wszystkie role wzięli uczniowie z kl. IV e. Królowie przywędrowali z kl.VI c. Pani Grażynka Jarża przez wiele tygodni ćwiczyła z dziewczętami taniec aniołów. Zaprosiliśmy na spotkanie wigilijne kapłanów ze smoleckiej parafii, dyrekcję, przedstawicieli rady rodziców oraz emerytowanych pracowników szkoły. Pani Edyta Kapusta szlifowała z dziećmi z kl. IV e teksty, pan Grzegorz Stasik dobrał i wyćwiczył z chórkiem kolędy. Akompaniował też grą na pianinie i przygotował piękną scenerię. Pani Halina Szlendak postarała się, aby zaproszenia, które wykonała pani Agatka Bielawska trafiły do osób zaproszonych. Był to dobry czas, bo można było przy tej okazji porozmawiać i wypić w miłym towarzystwie kawę. Zwłaszcza emerytowane koleżanki cieszyły się, że pamiętamy o nich. Komu zdrowie pozwoliło, przybył na naszą uroczystość. Podczas oglądania jasełek delektowaliśmy się domowymi wypiekami. Po zakończonym apelu, pani dyrektor podziękowała organizatorom i złożyła wszystkim zebranym świąteczne życzenia. Dzięki współpracy i pomocy wielu osób (pani Ela Bogacz, pani Ania Dudek-Duda) pięknie i radośnie przeżyliśmy ten przedświąteczny poranek. Z utęsknieniem czekamy na przyszłoroczne spotkanie.

           

           

          W poniedziałek 21 stycznia odbyły się jasełka dla uczniów. Zdjęcia można obejrzeć w galeriach:

          GALERIA_1

          GALERIA_2

          GALERIA_3

           

           

          Karnawałowy Konkurs na Najlepsze Przebranie

          Ten konkurs, zorganizowany przez samorząd uczniowski, chyba stanie się tradycją. Zapoczątkowany w zeszłym roku i w tym nas zachwycił. Pomysłowość naszych kolegów jest niesamowita! Jury w postaci przewodniczącej samorządu i opiekunek tegoż miało naprawdę trudny orzech do zgryzienia. Po burzliwych obradach zdecydowało o następującym przydziale miejsc:

          1. Marcin i Robert z IIIb

          2. Oktawia z 8c, Zuzia z 8a i Zuzia z 7a

          3. Kinga z 8c i Mikołaj z IIIa

          Serdecznie gratulujemy zwycięzcom. Do zobaczenia w przyszłym roku (mam nadzieję)

           

           

          Już dwudziesty pierwszy raz w naszej szkole w Smolcu wystawione zostało przedstawienie jasełkowe. W niedzielne popołudnie 20 stycznia sala widowiskowa zapełniła się po brzegi mieszkańcami Smolca, którzy zechcieli obejrzeć efekty pracy naszych uczniów i nauczycieli. Na tle ciekawej scenografii młodzi artyści prezentowali się znakomicie. Tradycyjnie w widowisku pojawiły się diabły, anioły, pasterze, trzej królowie oraz święta rodzina. Widowisko przygotowane zostało ze sporym rozmachem z profesjonalnym oświetleniem i świetną oprawą muzyczną. Chór szkolny „Biedronki” wspierany  przez Chór Parafialny (oba prowadzone przez Panią dyrektor Renatę Kowalczyk) zachwyciły zebranych śpiewem w wielogłosie. Nie zabrakło pięknych tańców w wykonaniu dzieci. Na początek zaprezentowały się anioły przygotowane do występu przez panią Grażynę Jarżę, które pięknie zatańczyły w ultrafioletowym oświetleniu. Jezuskowi przy szopce wesołą poleczkę zatańczyła klasa druga, pani Jolanty Chmiel.

          Wśród gości jak zwykle pojawili się księża z naszej smoleckiej parafii, proboszcz Waldemar Kontek, prałat Alfons Jurkiewicz, burmistrz Łukasz Zbroszczyk, wiceburmistrz Katarzyna Łapińska-Szymańska, nasi sołtysi, radni, przedstawiciele organizacji pozarządowych i oświaty. Pan  burmistrz i proboszcz nie szczędzili młodym aktorom i dyrekcji pochwał, na które bez wątpienia zasłużyli.

          Dziękujemy Panu Rafałowi Wasiakowi z firmy Ravrav oraz Pani Justynie Mader za udostępnienie profesjonalnego sprzętu nagłaśniającego i oświetlenia.

          LINK DO ZDJĘĆ - dzięki uprzejmości Pana Tomasza Soróbki

           

           

           

           

          ZABAWA KARNAWAŁOWA KLAS I-III

          Po ciężkiej pracy i nauce w I semestrze, uczniowie klas I-III niewątpliwie zasłużyli na odpoczynek oraz dobrą rozrywkę w postaci zabawy karnawałowej, która odbyła się w naszej szkole w piątek - 22 lutego. Tego dnia dzieciom towarzyszyło wiele emocji i wrażeń. Sala gimnastyczna wyglądała inaczej niż na co dzień, zamieniła się w prawdziwą salę balową. Udekorowana kolorowymi balonami, serpentynami zachęcała do szampańskiej zabawy. W szkole zaroiło się od Spidermanów, piratów, rycerzy, kowbojów rodem z Dzikiego Zachodu, klaunów, czarodziejów... Były wróżki, księżniczki, smoki, diabły, lwy, krokodyle, kotki, motyle, biedronki i różne inne stwory i dziwadła. Stroje były barwne, oddawały nawet najdrobniejsze szczegóły wybranej postaci. Niektórzy byli nie do poznania, inni budzili podziw, a niekiedy nawet przerażenie. Wszyscy bawili się znakomicie, bo humor dopisywał zarówno dzieciom, wychowawcom jak i rodzicom. Były korowody, kółeczka, konkursy i tańce w parach. W czasie przerwy dzieci miały czas na słodki poczęstunek, który przygotowali rodzice. Tegoroczna zabawa karnawałowa należała do udanych. Wszyscy byli zmęczeni tańcami, ale zadowoleni. Wszystkim, którzy przyczynili się do tego, aby nasza wspólna zabawa karnawałowa udała się – serdecznie dziękujemy!

          GALERIE ZDJĘĆ:

           

           

           

          W dniu 8 marca w klasie I d odbyła się uroczystość z okazji Dnia Kobiet. Zorganizowano wiele zabaw, zagadek i konkursów tak, aby każda z dziewczynek mogła wykazać się inną sprawnością. Był to dzień pełen wrażeń, atrakcji, radości i dobrej zabawy. Chłopcy tego dnia spisali się na medal, oby takich dni w roku było więcej. Uroczystość w doskonały sposób posłużyła dalszemu poznaniu i zintegrowaniu klasy. Panowie wręczyli swoim koleżankom upominki i kwiaty, a na wszystkich czekał słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców. Zdjęcia wykonane podczas uroczystości są miłym wspomnieniem tych chwil.

           

           

           

          Dzień Relaksu

          Pierwszy Dzień Wiosny został przez samorząd szkolny zamieniony w Dzień Relaksu. Korytarz podzieliliśmy na strefy: Słodkich Babeczek, Kojącego Masażu, Spokojnej Lektury, Dobrych Wróżb, Kolorowych Twarzy, Kulturalnego Ping-ponga. Największym powodzeniem cieszyły się pyszna ciasta (brawa dla 8a, pod przewodnictwem Karmeny, która wszystko doskonale zorganizowała!) Na długiej przerwie Wiktoria, nasza przewodnicząca, poprowadziła szaloną Zumbę. Zapraszamy do obejrzenia naszej fotorelacji!

           

           

          XVII WIOSENNY TURNIEJ W PIŁCE SIATKOWEJ

              W dniu 23 marca w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Smolcu odbył się tradycyjny wiosenny turniej w piłce siatkowej. O puchar dyrektora Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Smolcu ubiegały się cztery drużyny: Ochotnicza Straż Pożarna w Smolcu, Old Boy, Sokół Smolec oraz Ogrodowa Team. Turniej przebiegał w przyjaznej atmosferze zgodnie z zasadą fair play. W przerwie między meczami na zawodników czekały pyszne pączki z piekarni „Harnaś” i inne słodkości. Drużyny prezentowały wysoki poziom. W meczu finałowym po zaciętym boju zwyciężyła drużyna Ogrodowa Team. Wszyscy zawodnicy otrzymali pamiątkowe statuetki, dyplomy i słodycze.

          Organizatorzy

           

           

           

          Podziękowania za udział w akcji BohaterON

           

           

          LEKCJA ŻYWEJ HISTORII

          23 maja 2019 roku odwiedzili naszą szkołę po raz trzeci rycerze z Bractwa Rycerskiego Kerin. Dzięki lekcji żywej historii przenieśli nas w czasy średniowiecza i przybliżyli tajniki stanu rycerskiego. Prześledziliśmy razem kolejne stopie kariery rycerskiej. Max był paziem, służył swemu rycerzowi jako giermek, a po pasowaniu został rycerzem. Wprawieni w bojach rycerze walczyli ze sobą, prezentując różne rodzaje średniowiecznej broni. Kuba i Wojtek dumnie prezentowali rycerskie zbroje, a Lea wcieliła się w damę dworu. Widownia dzielnie wspierała swoich kolegów.

          Po zakończonej lekcji można było jeszcze raz zobaczyć średniowieczną broń, przymierzyć zbroje, a niektórym udało się nawet stoczyć krótkie pojedynki pod czujnym okiem rycerzy z Bractwa Kerin. Po raz kolejny okazało się, że poznając historię można się też świetnie bawić.

           

           

          Dnia 31 maja 2019 roku w klasie I d został zorganizowany Dzień Dziecka. Dzień Dziecka to nie tylko zabawa, ale też integracja całej klasy. To ciekawy sposób na wspólne spędzenie czasu. Pierwszym punktem programu było losowanie przez uczniów drobnych upominków. Następnie wszyscy przystąpili do degustacji przeróżnych słodkości. Były muffinki i bułeczki z truskawkami, pyszny serniczek, a nawet ciasto bananowe z czekoladą. Oczywiście nie zabrakło zdrowych owoców: truskawek, bananów, winogron. Zarówno upominki, jak i poczęstunek przygotowali rodzice. Po krótkim czasie zaczęły się zabawy. Każdy uczeń w tym dniu przyniósł ulubioną grę lub zabawkę, którą mógł podzielić się w zabawie z kolegami i koleżankami. Zabawki, klocki, gry planszowe, maskotki cieszyły się dużym zainteresowaniem dzieci. Po kilku godzinach zabawy w klasie wszyscy wyszli na szkolne boisko, gdzie zaczęły się zabawy sportowe a dla bardziej zmęczonych malowanie kolorową kredą. Wszyscy wspaniale się bawili. Ideą imprezy była integracja, wzajemne poznanie się, bycie razem, zabawa i branie udziału w różnych aktywnościach. To okazja dla dzieci, by nawiązywać relacje z rówieśnikami, ale też by pokonywać wiele swoich lęków, a potem czerpać radość z tego, że się udało.


    • Kontakty

      • Zespół Szkolno-Przedszkolny w Smolcu
      • 71 316 84 61 szkoła Smolec 71 390 68 88 szkoła Jaszkotle 71 316 84 51 przedszkole 531 495 649 zerówki nad ośrodkiem zdrowia
      • ul. Kościelna 2 SMOLEC 55-080 Kąty Wrocławskie Poland
      • Zgodnie z art. 13 ust. 1 i 2 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (zwanego dalej RODO) informuję Panią/Pana, że: • administratorem podanych danych jest Zespół Szkolno – Przedszkolny w Smolcu, ul. Kościelna 2, 55-080 Smolec; • z naszym inspektorem ochrony danych można skontaktować się przez e-mail korzuch@infoic.pl • celem przetwarzania danych jest zapewnienie korespondencji odpowiedniej ewidencji, przechowywania oraz ochrony przed uszkodzeniem, zniszczeniem bądź utratą, a podstawą prawną są art. 6 ust. 1 lit. c) RODO oraz art. 6 ust.1 ustawy o narodowym zasobie archiwalnym i archiwach; • podanie danych jest wymogiem ustawowym i jest obowiązkowe, a konsekwencją niepodania danych jest brak rozpatrzenia korespondencji; • podane dane będą przechowywane przez okres wynikający z kategorii archiwalnej, zgodnie z Jednolitym Rzeczowym Wykazem Akt; • dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż uprawnione na mocy przepisów prawa; • przysługuje Pani/Panu prawo do żądania dostępu do danych oraz do ich sprostowania; • może Pani/Pan wnieść skargę do organu nadzorczego, jeśli uważa Pani/Pan, że przetwarzanie Pani/Pana danych narusza Pani/Pana prawa lub RODO.
  • Galeria zdjęć

      brak danych